• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو بیلچک با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو بیلچک

خرید نهال گردو بیلچک + مشخصات گردو بیلچک

اگر قصد واردات و کشت نهال خارجی نهال گردو بیلچک را دارید، این گزینه برای شما مناسب است. گردو بیلچک ، همانطور که همه ما می دانیم ، بعد از میوه ، شما نمی توانید آنها را روی درخت بشمارید زیرا آنها بسیار بارگیری می شوند.
به همین دلیل در مقایسه با عملکرد بالای اکثر نهال های گردو، توصیه می شود هنگام کاشت، فاصله مناسب را برای نهال در نظر بگیرید.
همچنین می توانید در هر ساعت از شبانه روز با یک کلیک قیمت نهال گردو بیلچک را بررسی کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.
ویژگی های کاشت این نهال ها عبارتند از:
1: اگر در شهر سردسیری هستید و می خواهید باغ بسازید می توانید با نهال گردو بیلچک شروع کنید و توجه داشته باشید شهری که در آن هستید در تابستان آفتاب گرم نداشته باشد.
2: این نهال گردو؛ در مقایسه با سایر نهال ها مقاومت بهتری در برابر آفات و بیماری های درختان گردو دارد.
می توانید قیمت های نهال گردو را بررسی کنید، لطفا از شماره تماس های زیر استفاده کنید:

معرفی بیشتر نهال گردو بیلچک:

درخت گردو بیلچک یکی از ارقام مناسب انواع مختلف درختان زراعی است که امروزه در شرایط اقلیمی مختلف در سراسر جهان کشت می شود. از زمان گردو بیلچک؛ در گذشته، درختی با رشد کند بود و در بسیاری از موارد، ژن های درخت به شدت تغییر کرده بود.
امروزه انواع مختلفی از درختان گردو وجود دارد. یکی از پربارترین نهال ها گردو بیلچک است. اگر به دنبال یک درخت گردو سریع و سودآور هستید، بهترین گزینه خرید نهال گردو بیلچک است. از آنجایی که این گردو زود گل می دهد و دیر گل می دهد، حتی محصول مرغوب را در سال اول می توان برداشت کرد.

زیستگاه ، ارتفاع و عمر درخت گردو بیلچک:

نهال گردو بیلچک؛ یکی از گونه های درختی بومی ترکیه است. امروزه از این نهال ها در بیشتر مناطق رویش مزارع گردوی ترکیه استفاده می شود. این نهال گردو می تواند بسیار مقاوم باشد، اما هر نهال به برخی اصول کاشت نیاز دارد.
بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو بیلچک 400 تا 2000 متر از سطح دریا می باشد. اما اگر ارتفاع بیشتر از میزان اعلام شده باشد، ممکن است شاهد افت کیفیت و عملکرد این درخت گردو باشیم. شما می توانید قبل از خرید بر اساس موقعیت جغرافیایی خود تصمیم به خرید این نهال بگیرید.
درختان نیز دارای طول عمر در محدوده عملکرد و باردهی هستند، بنابراین درختان گردو بیلچک نسبت به مدل های مشابه درختان گردو که می توانند تا 80 سال عمر کنند، طول عمر بیشتری دارند.

بهترین آب و هوای مناسب برای نهال گردو بیلچک:

هر منطقه جغرافیایی برای رشد درختان گردو مناسب نیست. اما اگر قصد کاشت درخت گردو را دارید، ابتدا باید موقعیت جغرافیایی آن و همچنین ارتفاع و نوع آب و هوای آن منطقه را بشناسید.
اما اکنون که تصمیم به پرورش گیاهان گردو بیلچک گرفته اید، باید در نظر داشته باشید که بهترین آب و هوا برای رشد آن باید سرد باشد، با 700 تا 1500 ساعت خنک شدن در پاییز و زمستان و دمای زیر 7 تا 10 درجه سانتیگراد. ... این گونه تا 11- درجه حرارت را نیز تحمل می کند.

گرده افشان مناسب برای گردو بیلچک:

همانطور که می دانید نهال گردو بیلچک مانند سایر درختان دارای نر و ماده است. لقاح درخت و محصول اصلی درخت گردو توسط درخت ماده انجام می شود. درختان گردو با گرده افشانی و انتقال گرده از درختان نر به ماده توسط باد بارور می شوند.
انتقال گرده می تواند به دلایل مختلف تا حد زیادی به درستی عمل نکند، از جمله اینکه درخت ماده برای دریافت گرده آماده نیست یا گرده ها در طول انتقال باد از بین می روند. بنابراین توصیه می شود برای هر 8 تا 12 ردیف درخت گردو از 1 ردیف گرده افشان استفاده شود. این اقدام به شدت بر کیفیت و کیفیت محصول شما تاثیر می گذارد و کارشناسان مخصوصا گرده افشان فرانکت را برای نهال های گردو بیلچک توصیه می کنند.

زمان آغاز باردهی گردو بیلچک و ارتفاع این درخت:

1. از آنجایی که این نهال گردو یک رقم دیرگل و زودرس است، در سال اول شروع به باردهی می کند و در سال دهم عملکرد آن افزایش می یابد.
2. از سال دهم حجم تولید محصول ثابت می ماند.
3. عملکرد میوه درخت گردو بیلچک؛ ممکن است بسته به روش نگهداری و مکان متفاوت باشد.
4. اما به طور متوسط ​​این درخت گردو پس از بلوغ یعنی از سال پنجم تا 30 کیلوگرم گردوی خشک را انتظار دارد.

بهترین زمان کاشت نهال گردو بیلچک و نحوه کاشت آن:

فصل کاشت نهال گردو بیلچک؛ در مناطقی که سرمایه بیشتری دارند پس از پایان عصر یخبندان و اواخر زمستان انجام شود. اما در مناطق معتدل کاشت این نهال ها از اوایل بهمن ماه آغاز می شود.
گودال مناسب برای کاشت نهال گردو باید به عمق 1 متر و عرض 40 سانتی متر باشد. ترجیحاً قبل از کاشت نهال گردو بیلچک، خاک باغ خود را توسط متخصص آزمایش کنید و طبق نهال گردو که می کارید کود دهی کنید.

فاصله مناسب برای کاشت گردو بیلچک:

نهال گردو برای کاشت بیلچک؛ حداقل فاصله بین هر نهال باید فضای مربعی 7×7 متر را در نظر گرفت.
همچنین از آنجایی که این درخت از طریق بذر قابل تکثیر است، در این روش حداقل 10×10 متر فضا در نظر گرفته می شود.

آبیاری مناسب برای نهال گردو بیلچک:

بهترین راه برای آبیاری درختان گردو غرقابی است. برای جلوگیری از تنفس ریشه ها همچنین درختان گردو در هر هکتار به 7 تا 8 هزار متر مکعب آب نیاز دارند. این مقدار ممکن است بسته به موقعیت زمین و میزان بارندگی در منطقه متفاوت باشد.

ویژگی های خاک مناسب نهال گردو بیلچک:

یکی از مهمترین عوامل موثر بر کیفیت محصولات باغی، خاک مناسب است. بنابراین، اگر قصد خرید نهال گردو بیلچک را دارید، توصیه می کنیم قبل از خرید، ویژگی های خاک زمین خود را با آن هایی که برای پرورش درختچه مناسب هستند، مطابقت دهید.
خاک مناسب برای رشد نهال گردو بیلچک؛ دارای بافت شنی غنی است. اسیدیته خاک آن بین 5.6 تا 5.7 است، خواصی که تا حد زیادی منابع غذایی گیاه را تامین خواهد کرد.

تاثیرات قلمه و قیم بر روی درخت بیلچک:

محافظت یا قرار دادن تکیه گاه های مناسب برای درخت گردو یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید هنگام کاشت نهال گردو انجام دهید. این عمل تا حد زیادی بر روی رشد گیاه عمود است و از شکستن ساقه و برگ درخت جلوگیری می کند.
قلمه زدن یکی از مهم ترین روش های تکثیر نهال گردو بیلچک است. در این روش تکثیر قسمت هایی از ساقه یا ریشه گیاه را جدا کرده و از آلودگی ها دور نگه می داریم. پس از ریشه زایی گیاه را دوباره در خاک قرار می دهیم.
قلمه ها روی درختان تأثیر متفاوتی دارند. اما در اغلب موارد می توان از قلمه ها برای رشد گیاهان جدا شده از قلمه ها و به دلیل تقویت و ریشه دار شدن بیشتر گیاهان استفاده کرد.

بهترین کود برای گردو بیلچک:

انواع مختلف درخت گردو نیاز به کود متفاوتی دارند و بسته به سن درخت می توانند کم یا زیاد شوند. هر چه درخت جوان تر باشد، کود بیشتری دریافت می کند. به طور کلی برای درختان گردو می توان از کودهای آلی (کود حیوانی) و کودهای شیمیایی استفاده کرد. بهترین کود برای درختان گردو شامل سه کود پتاسیم، فسفر و نیتروژن است.
برای یک محصول پربار، بهتر است درخت را به صورت سالیانه کود داده و از این طریق منابع غذایی مورد نیاز گیاه را تامین کنید. همچنین باید بدانید که بهترین زمان برای کوددهی درختان گردو اواخر زمستان و اوایل بهار است.
بهتر است درخت را گردو بیلچک کود دهید؛ در سایه و در گودالهای آن بریزید. فراموش نکنید که بهترین زمان برای کوددهی درخت گردو قبل از ظهور گردوهای جدید است.

شایع ترین بیماری گردو بیلچک و نحوه پیشگیری:

بیلچک نهال گردو یکی از مقاوم ترین ارقام گردو در برابر آفات و بیماری ها می باشد. اما کاملاً ایمن نیست. بنابراین بهتر است قبل از خرید یا کاشت این درخت با آفات و بیماری های آن آشنا شوید.
بیماری هایی مانند حشره سیب، افسنطین، حشره شلغم، آنتراکنوز، پژمردگی فوزاریوم و قارچ کم آبی از آفات و بیماری های رایج نهال های گردو بیلچک هستند. همه ساله و پس از پایان فصل سرما و بارندگی، یعنی اوایل تابستان یا اواخر بهار، بهترین زمان برای کنترل آفات و بیماری های گردو است.


خرید نهال گردو بیلچک دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو بیلچک مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو بیلچک نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو بیلچک این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو بیلچک با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو بیلچک مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو بیلچک تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو بیلچک نحوه سمپاشی و آبیاری گردو بیلچک توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو بیلچک داشته باشید.

سوالات نهال گردو بیلچک