• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو توسرخ با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو توسرخ پیوندی

خرید نهال گردو توسرخ + مشخصات گردو توسرخ

نهال ها گردو توسرخ؛ گردوهای بزرگتر، شیرین تر و رنگی تر از قهوه ای مدل های دیگر گردو می باشد. این گردو دارای پوسته برنزی سخت، پوسته قرمز گیلاسی براق و پر جنب و جوش و رنگ مغز گردویی کرم روشن است. گردو توسرخ که روغنی‌تر از گردو معمولی است، در پاییز و زمستان شکوفا می‌شود و برخی کارشناسان معتقدند خواص آنتی‌اکسیدانی بیشتری نسبت به نمونه‌های معمولی دارد.
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از خوردن مداوم غذاهای تکراری خسته شده اید و یا به دنیای برخی گیاهان علاقه مند هستید، ادامه این مقاله توجه شما را جلب می کند.

قیمت نهال گردو توسرخ پیوندی چند است؟:

قیمت نهال گردو توسرخ بسته به رقم، عملکرد، وزن مغز گردو، مقاومت به سرما و گرما، مقاومت به خشکی، نهال های داخلی یا وارداتی و کیفیت بذر و میوه تولیدی از 150 تا 250 هزار تومان متغیر است.

منشاء و خاستگاه و منطقه جغرافیایی نهال گردو توسرخ پیوندی:

گردوی بو داده که به گردوی لیورمور نیز معروف است، اولین بار در سال 1991 در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، با پیوند طبیعی یک گیاه گردوی پوست قرمز ایرانی به درخت گردوی روغنی تولید شد. این نوع گردو اصلاح ژنتیکی نشده بلکه با روش های پیوند طبیعی تولید می شود. این نهال ها گردو توسرخ هستند؛ کمیاب هستند، تنها چند سالی است که در بازار هستند و در حال حاضر فقط در فروشگاه های تخصصی یا آنلاین موجود هستند؛ اما محبوبیت آنها روز به روز در حال افزایش است.
گردو توسرخ  از نظر آب و هوایی به دلیل نیاز به سرما برای کشت در مناطق معتدل سرد مناسب است و فصل برداشت از اواخر پاییز تا اوایل زمستان است. البته محصول آن مانند سایر انواع گردو به دلیل ضخامت پوست گردو در تمام طول سال یافت می شود که باعث نگهداری آن می شود.

اندازه و موقع باردهی درخت گردو توسرخ:

نهال گردو قرمز رنگ رشد کندی دارد، اما از سال اول کاشت میوه می دهد و حدود 6 تا 8 سال طول می کشد تا محصولی قابل فروش داشته باشد. این درختان مقرون به صرفه به مدت حدود 50 سال به تولید گردوهای با کیفیت و گران قیمت ادامه می دهند. گردو توسرخ این گیاه در اواخر شکوفه با هسته و وزن پوستی شبیه به ژنوتیپ های نهال گردوb ، نهال گردو farnoor یا گردو است که به طور متوسط ​​بین 10 تا 12 گرم ، با حداکثر عملکرد درخت 4 تا 5 تن در هکتار است.

خاصیت های مغز گردو توسرخ برای انسان:

استفاده از گردو فقط به عنوان یک غذای مغزی نیست. گردو مجموعه ای از چربی های مفید، فیبر، مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین است. در واقع، این غذا به قدری ارزشمند است که محققان مشهور جهانی حدود 50 سال است که هر ساله در دانشگاه کالیفرنیا گرد هم می آیند تا تحقیقات خود را در مورد این ساقه مغز به اشتراک بگذارند. 10 فایده مهم گردو عبارتند از:
سرشار از آنتی اکسیدان ها: گردو سرشار از ویتامین E، ملاتونین و پلی فنول ها، منبع مفیدی از آنتی اکسیدان ها است که از گرفتگی عروق و آسیب اکسیداتیو محافظت می کند.
2. منبع غنی امگا 3: بر اساس نتایج منتشر شده توسط موسسه تحقیقات سلامت، مردان و زنان به ترتیب به 1.6 گرم و 1.1 گرم امگا 3 در روز نیاز دارند و تنها یک وعده گردو در روز می تواند این مورد را تامین کند. میزان. وارد کردن
3. ضد التهاب: گردو توسرخ به دلیل ساختاری که حاوی پلی فنول ها، ماترین، منیزیم و اسید آمینه آرژنین است، می تواند به طور موثر التهاب را در بدن کاهش دهد.
4. مکمل روده: این ماده غذایی خاص با افزایش باکتری های مفید و چربی های مورد نیاز روده، سلامت روده را افزایش می دهد.
5. خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش می دهد: در حالی که اثرات مستقیم گردو بر سرطان ثابت نشده است، مطالعات نشان داده اند که گردو با افزایش سطح ادراری سنگ، خطر ابتلا به سرطان سینه، پروستات و برخی سرطان های رایج دیگر را کاهش می دهد.
و این نهال گردو توسرخ است؛ چربی اشباع کمی دارد و سرشار از چربی تک غیر اشباع اشباع نشده است. گردوی برشته شده منبع عالی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است که به عنوان عوامل ضد التهابی طبیعی عمل می کنند.بنابراین، این گردو می تواند سلامت قلب را تقویت کند.

مراحل کاشت و فصل مناسب گردو توسرخ پیوندی:

با توجه به نهال های گردو توسرخ؛ در آب و هوای معتدل رشد خوبی دارد و تحمل سرمای پایینی دارد (تا 25- درجه سانتی گراد)، پاییز بهترین زمان برای کاشت نهال گردو توسرخ است؛ البته این گیاه برای باروری به دوره های سرد نیز نیاز دارد.
به یاد داشته باشید که از کاشت این نهال ها در مناطقی با خاک کم عمق یا سطح آب زیاد خودداری کنید! شرایط و مراحل کلی کاشت گردو قرمز به شرح زیر است:
1. بافت خاک مناسب برای درخت گردو توسرخ: مزارع حاصلخیز، با زهکشی خوب، خاک رس، ماسه و سیلت ترکیب شده و همچنین خاکهای سبک و آهکی شرایط مساعدی را برای متابولیسم و ​​رشد این گیاه خاص فراهم می کند.
2. PH مناسب خاک: PH برابر 5/5-5/5 مناسب برای حل کردن غذای گیاهی و رشد این نهال ها.
3. عمق کاشت نهال های گردو توسرخ: عمق حدود 90 سانتی متر شرایط رشد سلول های گیاهی مناسبی را برای این نهال ها فراهم می کند.
4. نوع آب و میزان آبیاری: نهال گردو به شکل خاص است، توصیه می شود برای آبیاری از آب کم شور و حدود یک لیتر برای هر نهال در روز استفاده شود.
5، کود: در تابستان کود ندهید! زیرا باعث توقف رشد گیاه می شود. اما بهار زمان خوبی برای فرآیند لقاح است. کود دهی درختان گردو به روش گودال کود دامی بهترین گزینه است؛ همچنین می توانید درختان گردو را با نیتروژن، سولفات پتاسیم، روی و آهن تقویت کنید. (6 و 7)
6. نور: گردو یکی از گونه های درختان نور دوست است که برای رشد جوانه، گل و تاج به نور نیاز دارد. بنابراین، چیدمان نهال متراکم، کاشت این درختان در آب و هوای غبارآلود و شرایط نور کم می تواند فتوسنتز درخت را مختل کند و در نتیجه نهال های بعدی به میوه تبدیل شود.

عوامل موثر بر عمر درخت گردو توسرخ پیوندی:

به گفته کارشناسان عمر اقتصادی یا باردهی این درختان خاص بین 30 تا 80 سال است. البته عواملی مانند آبیاری مناسب و کافی، مقاومت کافی در برابر آفات و بیماری ها و محل رویش نهال ها همگی در طول عمر این درختان تاثیر بسزایی دارند.
نکته: اگر دیدید گل ها و برگ های نهال گردو باز و بسته می شوند، نگران نباشید. تمرین کششی شبانه گیاهانی مانند گردو برای محافظت از نهال در برابر گرما و نور مانعی است که هیچ تاثیر منفی بر زندگی درخت ندارد.

بیماریهای گردو توسرخ پیوندی چیست:

بیماری هایی مانند بلایت، آنتراکنور، پوسیدگی قارچی ریشه، طوقه و شانکر باکتریایی پوست از مشکلات احتمالی این درختان هستند و در صورت عدم کنترل می توانند آسیب های جدی وارد کنند.
از گونه های رایج گردو، کرم‌های گردو، خراط، سیب، شته و مگس پوست گردو و ... با سمپاشی به موقع و صحیح قابل کنترل است.

بهترین کود و سم برای درخت گردو توسرخ:

کودها: از جمله مواد مغذی مورد نیاز این درخت ازت، پتاسیم، سولفات و فسفات هستند. همچنین برای رشد جوانه، ریشه و برگ این گیاهان بهتر است دو بار در اسفند و اوایل خرداد کود داده شود.
سموم: استفاده از سم هایی مانند اکسی کلرور مس و چسب حشرات می تواند به طور موثر آفات گیاهی و گال گردو توسرخ را دفع کند.

زمان و نحوه هرس کردن گردو توسرخ:

عملکرد خوب نهال های گردو توسرخ با افزایش ارتفاع مانع می شود، اما هرس به موقع این درختان مهم است. بهترین زمان برای هرس اواسط زمستان یا اواسط تابستان است. برای بهترین نتیجه، شاخه های مرده و آسیب دیده را بردارید و به یاد داشته باشید که هر بار بیش از 20 درصد تاج را هرس کنید.

اندازه چربی و روغن مغز گردو توسرخ:

در حالی که روغن گردو گردو توسرخ بی ضرر است، حاوی حدود 65٪ روغن گردو، ترکیبی از اسید لینولئیک، اسید اولئیک و امگا 3 است. چربی گردو برای حفظ سلامت قلب، سلامت استخوان و مدیریت دیابت استفاده می شود و همچنین در صنایع کیک و شیرینی پزی استفاده می شود.

خاک و آبیاری مناسب گردو توسرخ:

همانطور که قبلا ذکر شد، خاک لومی شنی محیط مناسبی برای رشد ریشه درختان گردو توسرخ فراهم می کند. از طرفی با تنظیم pH خاک روی 6.5 می توان از کمبود آهن در این درختان جلوگیری کرد.
آبیاری قطره ای یکی از بهترین روش های آبیاری برای این گونه محصولات است و یک لیتر آب برای هر نهال مقدار مناسبی است.

تاثیرات قلمه زنی و قیم گذاری روی درخت پیوندی گردو توسرخ:

تکثیر درختان گردو توسرخ معمولاً از طریق قلمه زدن یا جوانه زنی انجام می شود، در حالی که نهال های پایه نیز با بذر رشد می کنند. محل کاشت باید همسطح زمین باشد و علف های هرز اطراف آن را قبل از قلمه زدن حذف کنید.

معرفی گرده افشان و توضیح آن در خصوص گردو توسرخ:

انتقال دهنده گرده از پرچم گل به کلاله (گرده افشانی) برای تولید میوه در درختان گردو ضروری است؛ اما چون درختان گردو نمی توانند فرآیند گرده افشانی را انجام دهند، فرآیند گرده افشانی باید کنترل شود. گاهی باد فرآیند گرده افشانی را انجام می دهد. اما فراتر از آن باید از درخت میانی کمک گرفت.

خرید نهال گردو توسرخ به صورت حضوری و اینترنتی کدام بهتر است؟:

1. خرید نهال گردو توسرخ؛ به جای بذر، این مزیت کلی را دارد که به دلیل درمان با هورمون هایی مانند اکسین یا جیبرلیک، نه تنها می تواند به میزان قابل توجهی از خشکی اندام های هوایی بکاهد، بلکه سرعت باز شدن ساقه ها و باردهی را نیز افزایش می دهد.
خرید آنلاین به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کمتری با فروشندگان بیشتری ارتباط برقرار کنید و شرایط و ضوابط فروش آنها را آسانتر مقایسه کنید. علاوه بر این، اکنون شاهد هستیم بسیاری از مراکز فروش آنلاین با در نظر گرفتن پاداش های خود در فضای مجازی، مشوق ها و شرایط مهمی را برای خریداران آنلاین ارائه می دهند.

مرحله های ارسال نهال گردو پیوندی توسرخ:

برای خرید اینترنتی نهال کافیست از طریق آدرس منتشر شده در سایت نهالستان با فروشنده مربوطه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ارائه شده برای راهنمایی بهتر باغدار بهره مند شوید؛ در نهایت پس از توافق با فروشنده، محصول خود را دریافت خواهید کرد.


خرید نهال گردو توسرخ پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو توسرخ مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو توسرخ پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو توسرخ پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو توسرخ با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو توسرخ مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو توسرخ تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو توسرخ نحوه سمپاشی و آبیاری گردو توسرخ توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو توسرخ داشته باشید.

سوالات نهال گردو توسرخ