• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی + مشخصات گردو خوشه ای اسرائیلی

کشت و کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی؛ بهره وری اقتصادی و سودآوری خوبی برای باغداران به همراه خواهد داشت، با ما به ویژگی های این تعداد اشاره کنید. نهال گردو را می توان یکی از درختان باارزش با بهره وری و اقتصادی بالا دانست که در شرایط اقلیمی ایران در کنار سایر کشورها قابل رشد است.
در بین انواع مختلف نهال گردو ظاهر و مغز هر نهال گردو متفاوت است، نهال گردو نام آن را اسرائیلی گذاشته است که یکی از نهال های تجاری مرغوب با میوه های نردبانی یا بوته مانند است. روی شاخه ها رشد می کند
علت نامگذاری این گیاه به درخت گردوی خوشه ای اسرائیلی این است که روی هر شاخه از درخت گردو معمولاً 5 تا 7 مغز گردو وجود دارد و در نهایت 25 مغز گردو به صورت خوشه ای رشد می کند. این درخت گردو متعلق به دسته کاغذی نهال گردو می باشد.

منشا و موقعیت اب و هوایی گردو خوشه ای اسرائیلی:

شاید مهمترین سوال روانشناسی برای شما عزیزان این باشد که گردو خوشه ای اسرائیلی چیست؟ و چرا این نام را برای این درخت گردو انتخاب کردند.
زادگاه نهال های گردو خوشه ای اسرائیلی ، فلسطین اشغالی، اشغال شده توسط اسرائیل برای چندین سال است. به همین دلیل به آن نهال گردو بوته ای اسرائیل نیز می گویند. به طور کلی بهترین مناطق برای رشد انواع نهال گردو در دامنه های سرد و زمستانه و ارتفاعات بالای 1500 متر از سطح دریا می باشد.

خصوصیات نهال گردو خوشه ای اسرائیلی:

شکل ظاهری درخت گردوی خوشه ای اسرائیلی؛ برگ های آن بلندتر و محصول بیضی شکل است. نهال های گردو خوشه ای اسرائیلی هنگام رشد شاخه و برگ بیشتری دارند، بنابراین هرس این درخت گردو باید جدی تر، منظم تر و اصولی تر باشد.
گردوی اسرائیلی دارای دو پوسته است، پوسته سبز بیرونی و پوست سخت تر مغز. البته ضخامت پوست در انواع مختلف متفاوت است، در نهال های گردو خوشه ای اسرائیلی پوست آن کاغذی و نازک است. وزن محصولات گردو اسرائیلی حدود 15 گرم است که 50 درصد آن وزن مغز گردو است.

باردهی گردو اسرائیلی (خوشه ای) و مقدار باردهی آن:

1. این نهال گردو؛ باردهی از سال دوم کاشت، مقدار باردهی گردو اسرائیلی است؛ هر سال در حال افزایش است.
2. باغداران باید مراقب خرید نهال از نهالستان معتبر باشند.
3. خوب است بدانید که حداکثر عملکرد در هکتار گردو خوشه ای اسرائیلی بین 4 تا 6 تن است.
4. بنابراین عملکرد هر درخت بیش از 40 کیلوگرم است.

عمر درخت گردو خوشه ای اسرائیلی و عوامل دخیل در این مورد:

عمر اقتصادی درختان گردو خوشه ای اسرائیلی؛ درختان گردو نیز مانند سایر گونه ها بیش از 75 سال سن دارند. این درخت گردو مزایای اقتصادی زیادی برای باغدار به همراه خواهد داشت. جالب اینجاست که درخت گردو دارای چوب بسیار گرانبها و گرانقیمتی است که مورد استقبال نجاران و صنایع مختلف در زمینه چوب است.
مراقبت منظم، آبیاری به موقع، هرس اصولی و دقیق و زهکشی منظم و مناسب از جمله مواردی است که می تواند در افزایش عمر درخت گردو خوشه ای اسرائیلی موثر باشد.

فصل عالی برای کاشت گردو خوشه ای و مراحل کاشتش:

بهترین زمان برای کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی، بعد از پایان فصل سرما یا قبل از شروع آن است. شرایط رشد درخت گردو اسرائیلی، تفاوت چندانی با سایر گونه ها ندارد. و از 2 مرحله اصلی تشکیل شده است.
اولین و مهمترین مرحله تهیه بستر مناسب برای رشد نهال گردو اسرائیلی است که در آن خاک مناسب و کشاورزی اصولی در نظر گرفته شود. مرحله دوم حفر گودالی با عمق مناسب است، در واقع هرچه نهال گردو در عمق بیشتری کاشته شود، سیستم ریشه قوی تر می شود.
نهال گردو خوشه ای اسرائیلی؛ در حین رشد، برگ های زیادی رشد می کند، بنابراین باید به فاصله مناسب بین (نهال) نیز دقت شود. رعایت فاصله کاشت مناسب یکی از مواردی است که در کاشت درخت گردوی خوشه ای اسرائیلی باید جدی بگیرید.

بهترین روش آبیاری گردو خوشه ای:

نیاز به آبیاری درختان گردو هر از چند گاهی تغییر می کند. نهال های گردو اسراعیلی خوشه ای باید در تابستان آب بیشتری دریافت کنند. نیاز آبیاری در زمستان و پاییز از طریق آب باران تامین می شود.
اما به طور کلی، درختان گردو خوشه ای اسراعیلی کمی هترومورفیک تر (مقاومت به خشکی) نسبت به گونه های مشابه هستند. اگر نهال گردو خوشه ای اسراعیلی را در منطقه ای با بارندگی زیاد پرورش دهید، می توان آن را به صورت دیم انجام داد؛ آن را کشت کنید.

مناسب ترین خاک برای گردو اسراعیلی:

خاک برای نهال گردو انواع مختلفی از گردو وجود دارد، بنابراین بهترین خاک برای رشد درختان گردوی اسرائیلی خاک شنی و کمی اسیدی است.
قبل از خرید نهال به سرمای زمستان توجه کنید زیرا نهال باید با دمای محیط سازگار باشد. توجه داشته باشید که دمای بالا یا پایین بالای 10- می تواند آسیب جدی به سازمان نهال گردو خوشه اسرائیل وارد کند. درخت گردو درختی نور دوست است.

مهمترین کود و سموم برای درخت گردو اسراعیلی:

1. کوددهی نهال گردو خوشه های اسرائیلی باید با آزمایش خاک انجام شود تا بفهمیم خاک ضعیف است و نیازهای آن را با عناصر مفید برآورده کنیم.
2. در واقع خاک تعیین کننده تغذیه اساسی نهال هاست.
3. درخت گردو از دو نوع کود استفاده می کند: کود آلی و کود شیمیایی، نتایج آزمایش خاک نهال گردو اسرائیلی بهترین است.

بیماری و آفات مهمی که گردو اسراییلی را تهدید میکند:

بیماری های رایج نهال های گردو خوشه ای اسراییلی؛ این بیماری در سایر درختان گردو شایع است و معمولاً بیماری های زیر رخ می دهد: پوسیدگی ریشه، کال گیاهی، شانکر باکتریایی، بلایت درختان گردو و یا آفت آنتراکتوز و … . همچنین آفاتی مثل کرم سیب، کرم خراط، کنه زرد و شته نیز می توانند برای درختان گردو اسراییلی آفت باشند.
اما در مجموع، نوع گردو خوشه ای اسراییلی در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است، از رتبه قابل قبولی برخوردار است و نسبت به گونه‌های مشابه کمتر در معرض بیماری است. مهمترین اقدامات برای پیشگیری از بیماری های فوق آبیاری منظم، کوددهی مناسب و تقویت درختان است.

زمان و نحوه هرس درخت گردو اسرائیلی:

هرس درختان گردوی اسرائیلی؛ این امر تفاوت زیادی در رشد آنها ایجاد می کند. زیرا چیدن برگ هایی که برای گردوهای درخت بی فایده است کمی شبیه تیراندازی به آن هاست. در علامت اول درخت گردو را تقویت می کنید و در علامت دوم نور کافی برای رسیدن سیتوپلاسم و فتوسنتز درخت به قسمت های مختلف نهال گردو اسرائیلی دریافت می کنید.
هرس درختان همچنین می تواند رشد سلول های گیاهی را تسریع کند. هرس درختان گردو اسرائیلی را می توان در پاییز و پس از برداشت نهایی انجام داد. این عمل به حذف شاخه های اضافی و رشد طبیعی شاخه های جدید کمک می کند.

مقدار چربی و روغن مغز گردو اسرائیلی:

مغز گردو اسرائیلی، مصارف خوراکی دارد، از انواع خوب گردو محسوب می شود و همچنین حاوی روغن فراوانی است. این نوع گردو سرشار از چربی مغز بوده و طعم بسیار مطبوعی دارد. فراموش نکنید که روغن گردو برای بدن مضر نیست، برعکس حتی در زمان کرونا نیز بسیار مفید است و درمان می کند.
از روغن گردو برای ساختن مواد شیمیایی و داروهای گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. علاوه بر این، روغن گردو به شدت برای ساخت کرم هایی برای رفع چین و چروک پوست صورت استفاده شده است.

قیمت فروش و نحوه خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی در نهالستان:

قیمت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی؛ بستگی به تعداد نهال شما دارد که قصد خرید آن را دارید، در صورت تعداد نهال، قیمت نهایی نهال گردو مقرون به صرفه تر خواهد بود و دارای تخفیف می باشد. برای اطلاع از قیمت نهال گردو اسرائیلی می توانید با کارشناسان مجموعه غرب گردو تماس حاصل فرمایید.


خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو خوشه ای اسرائیلی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو خوشه ای اسرائیلی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو خوشه ای اسرائیلی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو خوشه ای اسرائیلی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو خوشه ای اسرائیلی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو خوشه ای اسرائیلی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو خوشه ای اسرائیلی داشته باشید.

سوالات نهال گردو خوشه ای اسرائیلی