• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو خوشه ای فرانسوی

خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی+ مشخصات گردو خوشه ای فرانسوی

با نهال گردو خوشه ای فرانسوی آشنا شوید؛ این نهال به ما کمک می کند تا با کاشت یکی از بهترین نهال های گردو در ایران آشنا شویم. یکی از محبوب‌ترین مغزها، گردو خوشه‌ای فرانسوی است که انواع مختلفی دارد و در آب و هوای مختلف رشد می‌کند. نهال گردو خوشه ای فرانسوی؛ علاوه بر خواص فراوان، دارای فواید اقتصادی فراوانی نیز می باشد و برای مصرف انسان گردو در سنین مختلف بسیار مهم است، پس برای آشنایی کامل با شرایط پرورش درخت گردو خوشه ای فرانسوی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

منشا و موقعیت اب و هوایی گردو خوشه ای فرانسوی:

در سایت علمی معروف بین المللی، منشاء نهال های گردو خوشه ای را فرانسه می نامند، به همین دلیل است که در برخی از آنها این درخت را گردو خوشه ای فرانسوی می نامند.
اما این درخت گردو در ایران و بسیاری از کشورهای جهان یافت می شود و پیشرفت های ژنتیکی زیادی در آن صورت گرفته است. بهترین منطقه نهال گردو خوشه ای فرانسوی؛ منطقه سرد است و بهتر است از کاشت این نهال گردو در مناطق متورم یا گرم خودداری شود.

خصوصیات نظاهری نهال گردو خوشه ای فرانسوی:

اگر قصد کاشت نهال گردو را برای باغ خود دارید، بهتر است از فاصله 25 تا 40 فوتی بین این نهال های کاشته شده استفاده کنید. در این صورت رشد نهال گردو با سایر نهال ها تداخلی نخواهد داشت.
همچنین برای مشاهده سایر ارقام گردو سرد مانند: نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر ، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو پکان آمریکایی و ... به منوی سایت مراجعه فرمایید.
گردو بیضی شکل است و وزن محصول حدود 14 گرم است که 60 درصد آن را مغز گردو تشکیل می دهد. همچنین رنگ گردو بسیار روشن است. در مورد ضخامت پوسته چوبی می توان گفت که به راحتی از پوسته جدا می شود. علاوه بر این، ارتفاع درختان گردو خوشه ای به 30 تا 60 فوت می رسد.

باردهی گردو خوشه ای (فرانسوی) و میزان باردهی آن:

نهال گردو خوشه ای فرانسه معمولاً بعد از 3 سال شروع به ثمر دادن می کند و مراقبت طولانی مدت منظم می تواند بیش از 100 سال شما را نجات دهد.
حداکثر عملکرد این درخت حدود 3.5 تا 5 تن در هکتار است. میزان میوه درخت گردو خوشه ای فرانسوی در میان مزارع گردو متفاوت است و بسته به آب و هوا و جغرافیای منطقه می تواند افزایش یا کاهش یابد.

عمر مفید درخت گردو خوشه ای فرانسوی و عوامل مرتبط با آن:

درخت گردوی بارده معمولاً بیش از 65 سال عمر می کند. اما این درختان گردو معمولا بیش از صد سال عمر می کنند. موارد مهمی که می توانند عمر درخت گردو خوشه ای فرانسوی را افزایش دهند عبارتند از: مراقبت منظم، هرس به موقع، نیاز به خنک کننده، آبیاری منظم و به موقع و کوددهی و سمپاشی.

فصل مناسب برای کاشت گردو فرانسوی خوشه ای و مراحل کاشت آن:

1. قبل از کاشت درختان گردو خوشه ای فرانسوی بهتر است بدانید بهترین فصل برای کاشت نهال گردو خوشه ای چیست؛ پس از پایان فصل سرما.
2. نکته جالب در مورد این نهال گردو این است که گردوهای آنها پس از رسیدن کامل می ریزند و پوست سبزی را که آنها را پوشانده باقی می گذارند.
3. روش کلی کاشت نهال گردو خوشه ای فرانسوی؛ با فاصله 7*7 استفاده کنید تا فضای کافی برای رشد ریشه ها ایجاد شود.
4. اگرچه می توان آنها را به فاصله 7*6 با عمق سوراخ 75 تا 100 سانتی متر کاشت، اما برای این نهال ها کافی است.
5. تمام درختان گردو نیاز به سرد شدن دارند؛ این امر ضروری است و هر سال باید سرمای معینی دریافت کنند.
6. بنابراین بهتر است قبل از خرید نهال و کاشت نهال گردو خوشه ای فرانسوی این کار را انجام دهید.

آبیاری به صورت دیم برای گردو خوشه ای فرانسه:

از آنجایی که این نهال گردو خوشه ای فرانسوی دارای گزومورفی بسیار کم است، آبیاری آن در فصول دیم توصیه نمی شود. در تابستان دمای بالای 38 تا 40 درجه می تواند به میوه این نهال گردو آسیب برساند.
آبیاری این درخت گردو نیز بسیار مهم است و به روش های مختلفی انجام می شود. خوشه نهال گردو نباید بین اواخر اکتبر تا پایان زمستان سرد آبیاری شود. زیرا این امر می تواند باعث یخ زدگی درخت گردو شود.

بهترین خاک برای گردو خوشه ای فرانسوی:

خاک محل احداث باغ نهال گردو خوشه ای فرانسوی ؛ مانند بسیاری از درختان گردو. گفته شد، نباید سخت و سنگلاخ باشد. رشد نهال گردو همچنین نیاز به اسیدیته پایین خاک دارد. اما مقدار آن نباید از 6.5 ph بیشتر شود.
بهترین خاک برای رشد نهال گردو باید حاصلخیز باشد تا نهال گردو به راحتی ریشه دار شود. همچنین از آنجایی که ریشه درخت گردو به عمق خاک نفوذ می کند، اگر خاک نرم نباشد، ریشه درخت گردو آب کافی نخواهد داشت.

اصلی ترین کود و سموم برای گردو فرانسه خوشه ای:

رشد درختان گردو را گاهی با دادن کود انجام میدهند. اما گاهی اوقات برعکس است و این کار برای تقویت آنها و افزایش عملکرد درختان گردو خوشه ای انجام می شود.
کودهای متعددی برای درختان میوه به ویژه درختان گردو وجود دارد، اما همه آنها برای خوشه بندی گردو مناسب نیستند. اکثر کارشناسان و متخصصان به نام کشاورزی ایران بر این باورند که کود مناسب برای درختان گردو تنها با آزمایش خاک و کشف نیاز آن قابل تشخیص است. بنابراین، بهتر است برای بارور کردن نهال گردو از یک متخصص کمک بگیرید.
سموم رایج در درختان گردو؛ آنها همچنین بر اساس نوع بیماری درخت تعیین می شوند که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند. معمولاً روی نهال های گردو خوشه ای از سم بردو، اکسی کدون و قارچ کش های مختلف استفاده می شود.

بیماری و آفات اصلی که برای گردو خوشه ای فرانسوی مضر هستند:

1. یکی از این بیماری ها که هنگام بارندگی و برف زیاد ایجاد می شود، آنتراکنوز است که عامل قارچی دارد.
2. یک بیماری نیز وجود دارد که باعث خشک شدن شاخه های درختان بیمار می شود.
3. یکی از شایع ترین بیماری ها در نهال گردو، گلوکوم (آب سیاه ) است.
4. درخت گردو خوشه ای فرانسوی ؛ از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها؛ عملکرد خوبی دارد و نباید زیاد نگران آن باشید.
5. اما در صورت مشاهده بیماری های رایج در درختان گردو، باید سریعا از ابتلا به سایر گونه های درختی جلوگیری کنید.

نحوه و زمان هرس کردن گردو خوشه ای فرانسوی:

هرس برای درختان به خصوص درختان میوه بسیار مهم است. هرس به موقع می تواند رشد مفیدی را برای درخت به همراه داشته باشد و روند باردهی آن را بهبود بخشد. پس از کاشت نهال گردو باید هر سال در زمان مشخصی هرس شود.
باغبانان اغلب بهترین زمان را برای هرس قبل از بیدار شدن درخت گردو از خواب زمستانی در نظر می گیرند. این زمان می تواند اواسط تا اواخر زمستان باشد. شاخه های با زاویه کمتر از 45 درجه به طور کلی هنگام هرس حذف می شوند.
تاثیر هرس بر روی نهال های گردو خوشه ای چشمگیر است. مهمترین نقش تامین نور کافی برای تمام قسمت های نهال است. این تأثیر مستقیم بر رشد سلولی درخت گردو دارد که در گیاه شناسی منجر به بازیافت سیتوپلاسمی و فتوسنتز در گیاه می شود.

قلمه زدن و قیم گذاری برای درخت گردو خوشه ای فرانسوی:

قلمه زدن یکی از روش های تکثیر درختان و گیاهان گردو است، اما خوب است بدانید که مهمترین و پرکاربردترین روش تکثیر درختان گردو خوشه ای پیوند زدن است. برای پیوندهای گردو خوشه ای، بهتر است قبل از انجام این کار با یک متخصص مشورت کنید، زیرا این یک موضوع حساس و ظریف است که نیاز به تجربه کافی دارد.
به فرآیند قرار دادن میله چوبی یا فلزی در کنار تنه درخت یا زیر شاخه میوه، کنسروینگ می گویند. این فرآیند بهتر است سالی یکبار انجام شود، مخصوصاً قبل از میوه دادن درخت گردو، تا از شاخه های سنگین و شکسته قبل از پایان آن جلوگیری شود.
برای محافظت باید شاخه های اضافی کنار ساقه گردو را قطع کنیم و سپس یک چوب یا میله ای به اندازه 2/3 تنه برش دهیم تا با تنه تماس پیدا کند. نهال های گردو خوشه ای را به این ترتیب قطع کنید؛ ما از ..

اصلی ترین خواص مغز گردو خوشه ای برای انسان:

مغز گردو فواید زیادی برای انسان دارد و محاسبه آن از حوصله این مقاله خارج است. اما اگر بخواهید چند مورد مهم و موثر از مغز گردو را ذکر کنید، باید منحصر به فرد بودن تقویت سیستم ایمنی بدن را بیان کنید. این روزها بیشتر از همیشه به چیزی نیاز داریم.
یکی دیگر از خواص مهم میوه نهال گردو خوشه ای روغن است که یکی از مواد تشکیل دهنده شامپوها و لوازم آرایشی و بهداشتی است و هم اکنون شاهد تبلیغات زیادی در صدا و سیما هستیم.

بهترین گردافشان برای گردو خوشه ای فرانسوی:

هنگام کاشت نهال گردو، به سایر نهال ها مانند درختان گردو چندلر و ارقام گردو هارتلی اجازه گرده افشانی می دهید. این برای باغبانانی که چندین گونه در یک باغ دارند مهم است.
بنابراین نتیجه می شود که درخت گردو خوشه ای است، خود گرده افشانی است و حتی برای گرده افشانی استفاده می شود. بنابراین اگر قصد دارید یک چندلر یا هارتلی نهال گردو پرورش دهید، بهتر است به ازای هر 100 درخت 7 درخت از نهال گردو خوشه ای خریداری کنید.


خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو خوشه ای فرانسوی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو خوشه ای فرانسوی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو خوشه ای فرانسوی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو خوشه ای فرانسوی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو خوشه ای فرانسوی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو خوشه ای فرانسوی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو خوشه ای فرانسوی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو خوشه ای فرانسوی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو خوشه ای فرانسوی داشته باشید.

سوالات نهال گردو خوشه ای فرانسوی