• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو دماوند با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو دماوند

خرید نهال گردو دماوند + مشخصات گردو دماوند

نهال گردو دماوند؛ یکی از مقاوم ترین نهال های گردو است و همانطور که از نامش پیداست در منطقه دماوند استان تهران می روید. این نهال ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به مرور زمان نه تنها در دماوند بلکه در شهرها و حتی کشورهای دیگر نیز کشت شده است. مزیت مهم نهال گردو دماوند این است که اگر در شرایط مساعد کاشته شود، به راحتی می تواند چندین سال برداشت خوبی داشته باشد و به همین دلیل یکی از پرفروش ترین نهال های گردو است.

قیمت نهال گردو دماوند در نهالستان:

قیمت نهال گردو دماوند ؛ در بازار نهالستان ، این بستگی به نوع نهال ها و اینکه آیا به صورت بذری ریشه‌ای، ریشه‌ای بذری گلدانی، و گلدانی است ، اما به طور کلی ، قیمت این نهال ها در حال حاضر از 7000 تا 50،000 تا 50،000 است تومان ارزانترین نهال بذر گردو دماوند نهال های ریشه ای است. قیمت آن در حدود 10،000 تا 20،000 تونمن است. گرانترین آنها نهال گلدان است. قیمت حدود 400000 تا 50،000 تومان است.

خاستگاه (منشاء) زیستگاه و آب و هوای مناسب درخت گردو دماوند:

نهال گردو دماوند؛ ایران یکی از نهال های بومی کشور ما است که کاشت آن در منطقه دماوند تهران آغاز شده است. ویژگی اصلی این نهال گزرومورفی یا مقاومت بالای آن در برابر خشکی و کم آبی است و این مزیت باعث می شود این نهال ها در مناطقی با بارندگی کمتر رشد کنند.
از طرفی دماوند نهال گردو؛ علاقه خاصی به سرما دارد و باید نیازهای سرمایشی آن برآورده شود تا نهال های آن حدود 700 تا 800 ساعت در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد نگهداری شود تا بتوانیم بهترین برداشت را داشته باشیم. . از طرف دیگر داشتن آن باعث افزایش مقاومت در برابر سرما می شود. به طور کلی، این نهال ها برای رشد در مناطق سردتر عالی هستند.

آغاز باردهی و مقدار باردهی نهال گردو دماوند:

این درخت با سرعت متوسطی رشد می کند، اما طولی نمی کشد که جوانه ها به شاخه های میوه ای بزرگ و متراکم روی این درخت تبدیل می شوند. میوه اولیه این درخت هفتمین سال پس از کاشت است و در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی و کاشت تا 30 سال می تواند محصولی با کیفیت و بازار پسند در اختیار شما قرار دهد. زمانی که این نهال بالغ شود می تواند سالانه 3-3.5 تن گردو تولید کند که در مقایسه با توانایی این نهال در مقاومت در برابر سرما و کم آبی عدد خوبی است.

خواص های اعجاب انگیر مغز گردو دماوند:

گردو ممکن است چیزی بیش از یک غذا باشد. این محصول حاوی ترکیبات بسیار مفیدی است که هر کدام برای ارزشمند کردن غذا کافی است، اما در اینجا می توان از همه آنها به عنوان محصول استفاده کرد.
مصرف منظم گردو می تواند تاثیر مثبتی بر افزایش حافظه و عملکرد مغز و همچنین کاهش استرس و اضطراب داشته باشد. گردو حاوی مقدار زیادی امگا 3 است که یک وعده در روز می تواند نیاز روزانه هر انسان به امگا 3 را تامین کند.
از طرفی میوه نهال گردو دماوند سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین E، پلی فنول ها و ملاتونین است که می تواند از گرفتگی عروق و سکته جلوگیری کند و بدن ما را در برابر سرطان های مختلف مقاوم کند. گردو همچنین رادیکال های آزاد موجود در سیتوپلاسم را خنثی می کند و به دلیل وجود ترکیبات منگنز و مس از آسیب سلولی جلوگیری می کند.
گردوی دماوند حدود 30 درصد چربی در ترکیبات خود دارد که به دلیل طبیعت طبیعی این روغن نه تنها بی ضرر است بلکه در بسیاری از موارد برای بدن مفید است.

فصل کاشت مناسب برای گردو دماوند و کاشت آن:

بهترین زمان برای کاشت این نهال ها زمانی است که نهال یک یا دو ساله می شود. از نظر نهال گردو دماوند به سرما علاقه زیادی دارد، برای رشد طبیعی و نتیجه خوب باید زمستان سردی داشته باشد، بنابراین می توان گفت بهترین زمان برای کاشت آن پاییز است.
خاکی که این نهال ها در آن رشد می کنند باید سبک و آهکی و دارای زهکشی مناسب بوده و شرایط مناسب رشد را فراهم کند. برای کاشت نهال گردو دماوند باید چاله ای به عمق حدود 2 متر حفر کنیم و ریشه نهال ها را در آن قرار دهیم. مراقب باشید در هنگام کاشت به ریشه آسیب نرسانید.

فاصله مناسب گردو دماوند و ارتفاع این درخت؟

به طور کلی درختان گردو نوری از خود ساطع نمی کنند و برای رشد و شکوفایی طبیعی به نور کافی و مناسب نیاز دارند و در واقع نور دوست هستند. در حالی که فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو که ریشه ها رشد می کنند و رطوبت را به همه قسمت ها به مقدار مساوی دریافت می کنند و نور کافی به گونه ای که شاخه ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند حدود 10 متر است، مسائل دیگری ممکن است این مشکل را تحت تاثیر قرار دهد.
در باغ عموماً فضای کاشت نهال محدود است، هر چقدر هم که مساحت باغ بزرگ باشد طبیعتاً مالک امیدوار است که نهال های بیشتری بکارد و به دنبال آن نهال های گردو دماوند با فاصله حدود 8 متر در 8 متر کاشته شود. در مناطق دارای شیب می توان فاصله را کمتر در نظر گرفت.
به طور کلی تعداد نهال های کاشت در هر هکتار زمین حدود 100 لیتر از 200 درخت می باشد. ارتفاع درخت گردو دماوند؛ این اغلب اتفاق می افتد و اهمیت حفظ فاصله بین نهال ها را دو چندان می کند. از طرفی فاصله گذاری مناسب نهال ها فضا را برای فتوسنتز آنها فراهم می کند.

موارد تاثیر گذار در عمر گردو دماوند:

ماندگاری درخت گردو دماوند؛ اگر به درستی کاشته شود، این درخت حداقل 30 سال سن دارد، می تواند پس از 7 سالگی شروع به میوه دادن کند و می تواند سالانه 3 تا 3.5 تن گردو را برای فروش فراهم کند. رعایت نیاز سرمایی درخت در فصل زمستان، تامین خاک مناسب و رعایت فاصله مناسب در زمان کاشت می تواند بر طول عمر و سلامت درخت تاثیر بگذارد.

بیماری هایی که گردو دماوند درگیر آن خواهد شد:

بیماری ها و آفات زیادی وجود دارند که می توانند زندگی و سلامت درختان را تحت تاثیر قرار دهند. نهال گردو دماوند؛ مانند سایر درختان گردو مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند آنتراکنوز است، اما مقاومت خوبی در برابر آنتراکنوز دارد. با این حال، بیماری های دیگری مانند شانکر باکتریایی و پوسیدگی طوقه روی پوست و ریشه همچنان این نهال ها را تهدید می کند. گال گیاهی یا بدشکلی های گیاهی و همچنین آفاتی مانند حشرات سیب، افسنطین، کرم ها و شته ها و حشرات شلغم نیز می تواند به سلامت درختان گردو دماوند آسیب برساند.
یکی از مشکلات زندگی نهال گردو پدیده انقباضات شبانه است که در طی آن اندام های گیاه به ویژه برگ ها و گل ها در شب خاموش می شوند و از گیاه مراقبت می کنند تا در برابر اختلاف دمای روز و شب مقاومت کنند. این پدیده طبیعی است و جای نگرانی نیست.

بهترین کود و سم برای نهال گردو دماوند:

یکی از مواردی که هنگام کاشت درختان به خصوص نهال گردو دماوند اتفاق می افتد، انتخاب خاک و کود مناسب بسیار مهم است، در واقع برای رشد سریعتر نهال گردو باید گیاه به خوبی تغذیه شود. کود مورد نیاز برای این نهال ها باید ترکیبی از کودهای حیوانی و کودهای شیمیایی با مقدار معینی پتاسیم، فسفر، آهن، روی، مس، ازت و سایر مواد مورد نیاز باشد و در سوراخ های 1.5 تا 2 متری برای کاشت درخت در وسط ریخته شود.

زمان مورد نیاز هرس و نحوه هرس گردو دماوند:

نهال های گردو دماوند همانطور که گفته شد با وجود سرعت رشد متوسط، شاخه های آنها متراکم و بزرگ است که هرس این درخت را بیش از پیش ضروری می کند. هرس به معنای حذف شاخه ها و برگ های اضافی درخت است که باعث می شود نور بیشتری به شاخه های پایینی برسد و هوای بیشتری بین شاخه ها و نواحی مختلف درخت جریان یابد. میزان هرس در هر برگ باید حداقل 30 سانتی متر باشد.

اندازه روغن و چربی مغز گردو دماوند:

میوه این نهال بزرگ و بیضی شکل، پوست آن ضخیم و سفت و رنگ مغز گردو قهوه ای روشن است. نسبت مغز گردو دماوند؛ میوه حدود 47 درصد و وزن مغز گردو حدود 22 گرم است. نهال گردو گردو دماوند؛ حاوی حدود 30 درصد چربی است، روغنی طبیعی که برای بدن مضر نیست. در عین حال دارای خواصی نیز می باشد که در صورت استفاده منظم، بسیاری از افراد می توانند آن را مشاهده کنند. همین روغن موجود در مغز گردوی دماوند تاثیر زیادی بر قیمت آن در بازار دارد.


خرید نهال گردو دماوند دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو دماوند مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو دماوند نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو دماوند این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو دماوند با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو دماوند مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو دماوند تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو دماوند نحوه سمپاشی و آبیاری گردو دماوند توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو دماوند داشته باشید.

سوالات نهال گردو دماوند