• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو روند با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو روند پیوندی

خرید نهال گردو روند + مشخصات گردو روند

نام کامل نهال گردو روند RDM است که یکی از واریته های گردو بومی ایتالیا می باشد. این رقم در نهالستان غرب گردو زیر نظر مهندسین خبره و با کیفیت مورد نیاز تولید و به نمایش گذاشته می شود. در ادامه این مقاله به بررسی عملکرد گردو روند پیوندی می پردازیم.

مقدار باردهی گردو روند چقدر است:

توجه به عملکرد درخت گردو روند و ویژگی های آن یکی از نکات کلیدی است که در هنگام خرید نهال گردو باید مورد توجه قرار گیرد. نهال های گردو روند گرده افشان برای نهال های فرنور و چندلر هستند. نهال گردو چندلر برگ دراز و نیمه پاکوتاه است.
نهال گردو روند را می توان در ارتفاعات 0 تا 2500 متر برای عملکرد بهینه پرورش داد. این نهال برای مناطق معتدل و سردسیری مناسب است و تا 11- درجه سانتیگراد را تحمل می کند.
با مراقبت مناسب، نهال گردو روند می تواند تا 2 تن محصول دهد.

مشخصات نهال گردو فرنور:

نهال های گردو روند RDM قوی، بالغ و سریع هستند. این تعداد حدود 21 روز پس از کاشت نهال گردو، یکی از واریته های دیربرگ در بهار باقی می ماند.
گردو روند RDM تقریبا دیر شکوفه می دهد و به دلیل تعداد زیاد گل های نر و دیر شکوفه دادن به عنوان بهترین گرده افشان برای نهال گردو هارتلی، نهال گردو چندلرو نهال گردو پدرو شناخته می شود. عمر اقتصادی آن حدود 100 سال تخمین زده می شود.
کیفیت محصول در این رقم متوسط ​​است و ایده آل نیست، تنها رقم نهال گردو فرانکت قادر است بسیاری از گل های خود را بارور کند. مغز گردو روند رنگ روشن تری دارد و نزدیک به 50 درصد از مغز را در اختیار دارد.
نکته: عملکرد و عملکرد محصول در رقم گردو روند تقریبا مشابه و یا حتی ضعیف تر از گردو رقم فرانکت است.

آب و هوای مناسب گردو روند:

آب و هوا برای رشد نهال های گردو روند RDM، معتدل مدیترانه ای و معتدل معتدل مرطوب و خشک، با رشد مناسب در مناطق زیر ایران: تویسرکان، آذربایجان، خراسان شمالی و کردستان (منطقه استپی) مناسب است.
وزن مغز گردو تا حدودی به تنوع آن بستگی دارد، اما به شدت تحت تأثیر شرایط آب و هوایی و بارندگی در طول رشد گیاه است. در اینجا به ذکر چند مورد بسنده می کنیم..

شرایط رشد برای نهال گردو روند پیوندی چیست:

نیازهای سرمایی: نهال گردو برای جوانه زدن به دمای 5-10 درجه سانتیگراد به مدت 600-800 ساعت در زمستان نیاز دارد. بهترین مکان برای کاشت گردو مناطقی است که زمستان های سرد دارند.
آبیاری: نهال گردو به 1000 تا 7000 متر مکعب آب در هر هکتار نیاز دارد که بستگی به سن درختان و آب و هوای منطقه رویش دارد. همچنین هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری کنید. لازم به ذکر است که اگر آب حاوی نمک زیادی باشد (شامل: بار، بی کربنات، کلرید، کربنات) برای آبیاری نهال مناسب نیست.
توجه: نهال گردو دارای حداقل بارندگی 760 میلی متر است، آبیاری در مناطق کم آب و خشک بسیار مهم است. اگر نهال ها در خاک هایی با سفره های آب زیرزمینی بالاتر کاشته شوند، آسیب می بینند زیرا خاک باید حداقل تا عمق 3 متری زهکشی شود.
خاک: نهال های گردو روند RDM ریشه های عمیق و گسترده ای دارند، بنابراین زهکشی عمیق با حداقل عمق 1.5 تا 2 متر مورد نیاز است. خاک هایی با بافت لومی (20 درصد رس و 40 درصد ماسه و سیلت به نسبت مساوی) به دلیل قابلیت زهکشی برای رشد نهال گردوs ایده آل هستند.

طریقه کاشت نهال گردو روند:

برای احداث باغ گردوی ایرانی فاصله کاشت 10 از 10 توصیه می شود اما برای کاشت ارقام گردوی پیوندی مانند گردو روند RDM فاصله کاشت 7×7 یا 8×8 توصیه می شود. به طور متوسط ​​در هر هکتار حدود 100 تا 200 نهال گردو خواهیم داشت.
نکته: هنگام کاشت نهال، محل پیوند باید خارج از خاک و در جهت باد باشد.

اصلاح و احیاء باغات گردو روند پیوندی:

استفاده از واریته های پیوندی و گرده افشان های مناسب مانند رقم گردو روند RDM همراه با هرس مناسب درختان گردو، آبیاری مدرن و کنترل آفات باعث افزایش متوسط ​​عملکرد محصول می شود.
هیچ یک از این موارد در باغ های سنتی که در آن نهال گردو خریداری می شود مشاهده نشده است و منجر به افزایش هزینه های تولید و کاهش عملکرد و بهره وری می شود و رقابت با کشورهای توسعه یافته را در تولید گردو دشوار می کند.
از مشکلات باغات سنتی می توان به پیوند نشدن نهال برای پرورش نهال، عدم استفاده از گرده افشان مرغوب و ناکافی بودن عملیات مکانیزه کاشت و برداشت اشاره کرد. همه این مشکلات منجر به متوسط ​​عملکرد در ایران 1.5 تا 2 تن در هکتار می شود که این میزان در کشورهای پیشرفته حدود 5 تا 10 تن است.
احیاء و بهسازی باغ های سنتی ملی برای ارتقای کمی و کیفی محصولات امری ضروری و مهم است و انتظار می رود با اجرای عملیات بهسازی، درآمد باغداران نیز افزایش یابد.

بیماری و آفت های گردو روند:

بیماری ها و آفات رایجی که در کشور من به ارقام مختلف گردو آسیب وارد می کنند عبارتند از: آنتراکنوز گردو، پوسیدگی ریشه و طوقه ی قارچی، بلایت گردو و آفات کرم سیب، کرم به، کرم گردو و کرم خراط . مهمترین آفت گردو است.

زمان هرس درخت گردو روند:

در مناطق سردتر، هرس نهال های گردو روند RDM معمولاً در اواخر زمستان (مارس) تا آوریل انجام می شود. هرس برای حذف شاخه های بیمار، آسیب دیده و خشک و همچنین شاخه هایی که اجازه ورود نور و هوا را نمی دهند انجام می شود.

نحوه خرید نهال گردو روند:

نهالستان غرب گردوی مهندس داداشی یکی از گروه نهالستان های معتبر برای فروش نهال با ارائه شرایط ایمن، مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش رضایت باغداران و مشتریان عزیز را جلب می کند.
جهت اطلاع و آگاهی از شرایط فروش و امکانات و قیمت محصولات با شماره واحد فروش نهالستان غرب گردو تماس حاصل فرمایید.


خرید نهال گردو روند پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو روند مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو روند پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو روند پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو روند با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو روند مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو روند تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو روند نحوه سمپاشی و آبیاری گردو روند توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو روند داشته باشید.

سوالات نهال گردو روند