• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو شیلی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو شیلی

خرید نهال گردو شیلی + مشخصات گردو شیلی

اگر در مورد گردو شیلی صحبت می کنیم، باید بدانید که این نهال یکی از آن گیاهان مقاوم است و همین مشکل باعث ماندگاری آن می شود. نهال گردو شیلی؛ به دلیل نتایج مناسب سالانه به عنوان یکی از بارورترین نهال ها شناخته می شود.
این امر باعث شده است که بسیاری از باغداران نهال های گردو شیلی زیادی خریداری کرده و شروع به کاشت آنها کنند. انواع مختلفی از گردو وجود دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

منشاء گردو شیلی:

می دانید این گردو بومی آمریکای جنوبی است و علاقه مندان زیادی به کاشت آن وجود دارد. مغز داخل این گردو مرغوب است به همین دلیل این گردو مشتریان زیادی دارد. شما نهال گردو شیلی هستید؛ باید اطلاعات خوبی در مورد عملکردهای آن بدانید، در اینجا برخی از مهمترین عملکردها برای افزایش دانش خود در مورد هر عملکرد آورده شده است.

معرفی گردو شیلی ، گردو شیلی چیست؟:

همانطور که از نام این میوه پیداست، منشا این میوه در شیلی در آمریکای جنوبی است. شیلی یکی از بزرگترین صادرکنندگان گردو است. حدود 70 درصد از گردوهای تولیدی کشور از نوع نهال گردو شیلیایی است.
گردو شیلیایی یکی از بهترین میان وعده هایی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند از آن استفاده کنند. به طور کلی، باید بدانید که گردو عملکرد مغز را تا حد زیادی بهبود می بخشد، بنابراین باید بهترین نمونه ها را بخواهید.
مغز گردو که در نهال های گردو شیلی رشد می کند سرشار از ویتامین است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم گردو چیلی را برای ویتامین های کلسیم، آهن و ... می خرند و از آن استفاده می کنند.

میزان باردهی و آغاز باردهی درخت گردو شیلی:

نهال گردو شیلی؛ به دلیل گلدهی این درخت از اواخر فروردین شروع به شکوفه دادن می کند، اما با وجود اینکه دیرتر شکوفا می شوند، میوه این درخت را از سال سوم می توانید ببینید. اگر خاک مرغوب باشد، درخت از سال اول شروع به میوه دهی می کند.
برای برداشت و فروش بیشتر باید حداقل 4 تا 5 سال صبر کنید. بعد از 10 سال می توان حدود 45 تا 50 کیلوگرم گردو از این درخت برداشت کرد. میانگین حداکثر عملکرد درخت در هکتار 3 تن در سال است که پس از 8 سال به 9 تن می رسد.

فصل مناسب برای کاشت نهال گردو شیلی و مراحل کاشت آن:

بهترین فصل برای کاشت نهال (گردو شیلی) زمستان است. کشاورزان و باغداران می توانند این نهال را از اواخر آذرماه تا پایان اسفند ماه بکارند. دمای مطلوب برای رشد کیفیت گردو شیلی حدود 27 درجه سانتیگراد است. یک نهال گردو شیلی البته که می تواند دمای 42 درجه بالای صفر و 18 درجه زیر صفر را تحمل کند. برای کاشت درخت گردو شیلی پس از انتخاب فضای مناسب، مراحل زیر را دنبال کنید:
گودبرداری: منطقه مورد نظر را به ابعاد 45*45 و عمق 60 سانتی متر حفاری کنید. هنگام قرار دادن نهال گردو چیلی در سوراخ ها از چوب استفاده کنید. سپس باید مقدار زیادی خاک سطحی را در چاله ای که کنده اید بریزید تا ریشه نهال ها به خوبی با خاک پوشانده شود. هنگام اضافه کردن خاک، به آرامی فشار دهید تا به ریشه آسیب نرسانید.
pH مناسب خاک را در نظر بگیرید: pH ایده آل برای رشد نهال های گردو شیلی بین 5.5 تا 7.5 است.
نحوه آبیاری: آبیاری یکی از مهمترین عملیات برای رشد موفقیت آمیز نهال گردو شیلی است. آبیاری گیاهان به ویژه نهال های گردو شیلی برای تسریع و بهبود واکنش های بیوشیمیایی در سیتوپلاسم بسیار مهم است. زیرا حداکثر سرعت رشد گردو در هفته های پنجم تا هفتم پس از گلدهی است. بدون آبیاری مناسب، میوه ممکن است به اندازه کافی رشد نکند.
کوددهی: پس از کاشت و آبیاری کوددهی کنید. بسیاری از کشاورزان مقدار کمی کود خوب پوسیده را به نهال ها اضافه می کنند. این کار برای جلوگیری از جوانه زدن بذر علف های هرز و حفظ رطوبت مناسب خاک انجام می شود.
این دو عامل می توانند به طور قابل توجهی بر رشد نهال ها در سال اول تأثیر بگذارند.در برخی موارد حصیر مخصوصی در اطراف درخت تازه کاشته شده قرار می دهند تا از رشد علف های هرز جلوگیری شود. کودهای پتاسیم، فسفر و نیتروژن از مهم ترین کودهایی هستند که برای نهال های شیلی توصیه می شود.
نور: نور نقش مهمی در فتوسنتز گیاهان دارد. مانند سایر درختان گردو، این نهال ها برای رشد بهتر جوانه ها، گل ها، دانه ها و میوه ها به نور کافی نیاز دارند. نورپردازی از ویژگی های درخت گردو شیلی است که در بهبود رنگ مغز گردو تاثیر بسزایی دارد. از طرفی اگر درخت و سایر شرایط ذکر شده به خوبی در معرض نور باشد، وزن هسته آن 85 درصد وزن کل میوه خواهد بود.
مهم: برخی از اندام های این نهال مانند گل ها و برگ ها ممکن است در اثر تغییر گرما و نور باز و بسته شوند، اما نگران نباشید؛ این نوع واکنش ها "حرکات شبانه" نامیده می شوند و به نهال شما آسیبی نمی رسانند. در واقع نهال ها برای محافظت از خود در برابر گرما و نور این کار را انجام می دهند.

فاصله مناسب برای کاشت گردو شیلی و ارتفاع درخت گردو شیلی:

قبل از کاشت این نهال ها باید فضای کافی داشته باشید؛ به خصوص اگر تعداد نهال ها زیاد باشد. نهال گردو شیلی ؛ دارای برگ های پهن و سیستم ریشه ای قوی است و زمانی که رشد می کند ریشه های آن نیز در زیر خاک رشد می کند و فضای زیادی را اشغال می کند. بنابراین، نهال ها باید در فواصل زمانی کاشته شوند.
ساقه هر نهال باید حدود 7 تا 10 متر از نهال بعدی فاصله داشته باشد. البته این فاصله تقریبی ممکن است بسته به شیب زمین متفاوت باشد. نهال های گردو شیلی را می توان در زمین های شیبدار برای فواصل کوتاه کاشت. این نهال وقتی به یک درخت جوان بزرگ تبدیل می شود حدود 6 متر ارتفاع دارد و شاخه های آن تا حدود 3 متر می رسد.

زمان هرس گردو شیلی و چگونگی انجام آن:

بهترین زمان برای هرس درختان گردو شیلی اواخر پاییز و اواخر زمستان است که نهال ها در خواب زمستانی هستند. هرس این درخت بسته به سن و شاخه های آن به دو صورت میوه و فرم صورت می گیرد.

بیماری های درگیر شده با گردو شیلی:

بیماری های مرتبط با درختان گردو می تواند از طریق آب، خاک و هوا از طریق ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها به درختان گردو منتقل شود. گال گیاهی، زانتوموناس، آرمیلاریا، بیماری های قارچی، تاج گل و سفیدک پودری از بیماری های شایع درختان گردو هستند.

خصوصیات و نحوه آبیاری نهال گردو شیلی:

1. زمان برداشت گردو برای درختان گردو شیلی معمولا اواخر پاییز است.
2. همه ما به خوبی آگاه هستیم که یکی از نیازهای اصلی نهال نیاز به آبیاری است.
3. نهال گردو هر 10 روز یکبار به آب نیاز دارد، سیستم آبیاری باید با توجه به نوع خاک، شرایط آب و هوایی و تعداد نهال تنظیم شود.
4. در این زمینه باید اطلاعات خود را انجام دهید و سپس سیستم آبیاری آن را انتخاب کنید.
5. آبیاری در تابستان هفته ای یکبار انجام شود، زیرا میزان تبخیر آب در این فصل زیاد است و شدت تابش نور خورشید برای نهال ها باعث نیاز بیشتر آنها به آب می شود.

ویژگی های مربوط به زمان و نحوه هرس گردو شیلی:

یکی دیگر از ویژگی های نهال گردو شیلی است که به عملکردهای مربوط به هرس آن نیاز دارد. هرس این نهال ها در حین رشد باید در دو فصل انجام شود.
1. اگر می خواهید این نهال را تشکیل دهید باید از اواخر تابستان هرس آن را شروع کنید.
نمونه دیگری از هرس که باعث افزایش عملکرد نهال گردو شیلی می شود اواخر پاییز یا زمستان است.
3. در صورت نیاز به هرس این درخت گردو شیلی مراقب باشید عمر آن را بسیار افزایش می دهید.

عمر درخت گردو شیلی:

درخت گردو شیلی عمری بین 70 تا 80 سال دارد. اگر به درستی پوشش داده شود، در برابر بسیاری از شرایط نامطلوب از جمله خاک، کودها و آفت کش ها مقاومت می کند. تنظیم شده است..

خصوصیات آب و هوایی گردو شیلی:

به طور کلی، شما باید نهال های گردو شیلی را بشناسید؛ مقاومت زیادی در برابر سرما نشان دهید. این نهال ها در فصل بهار وقتی هوا سرد است خوب عمل می کنند. بافت ها و اندام های هوایی نهال ها در اثر سرما آسیب نمی بینند.
موقعیت خوب برای درختان گردو شیلی؛ کنار رودخانه خنک، کوهپایه ها و مناطق ساحلی. برای کاشت این نهال ها از مناطق احاطه شده توسط تپه ها که اجازه عبور هوای سرد را نمی دهد خودداری کنید. همچنین این نهال ها را نباید در مکان هایی که آب برای مدت طولانی راکد است کاشت؛ زیرا از نظر علمی سلول های گیاه گردو هترومورفیک بوده و به خوبی با اقلیم های خشک سازگار می شوند؛ بنابراین نیاز به آبیاری زیادی ندارد. نیاز سرمایی برای نهال گردو شیلی 7 درجه سانتیگراد است؛ در این دما گردوی شیلیایی را می توان برای 700 تا 1500 ساعت نگهداری کرد.
البته در مناطق سردسیر گونه های نهال دیگری مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، خوشه نهال گردو، گردو و ... نیز مناسب است.
البته توجه داشته باشید که این نهال ها میوه زودرس دارند، اما بر خلاف ژنوتیپ گردو یا گردو، برای مناطق گرمسیری مناسب نیستند.

مغز گردو شیلی (کاغذی) یا (سوزنی) است؟:

یکی از مهم ترین ویژگی های نهال گردو شیلی، باید بدانید که این پوست کاغذی آن است. هسته ها به راحتی از پوسته چوبی جدا می شوند و به رنگ سفید شیری هستند.

خواص مغز گردو شیلی برای انسان:

مغز گردو مانند گردو شیلی فواید سلامتی زیادی برای بدن انسان دارد. این دانه خوراکی حاوی 30 درصد چربی و همچنین مواد شیمیایی (اسید آلژینیک، کاروتنوئیدها، پلی فنول ها)، ویتامین E، ویتامین های B کمپلکس، منگنز، منیزیم، مس، کلسیم، پتاسیم، آهن، روی و سلنیوم است. همه این عوامل باعث می شود که گردو به میوه ای مفید و با ارزش برای حفظ و ارتقای سلامت بدن تبدیل شود. در اینجا به برخی از مهمترین فواید گردو اشاره می کنیم:
از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند: مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب غیراشباع و غیراشباع موجود در گردو می تواند سطح کلسترول LDL و تری گلیسیرید را کاهش دهد که می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی را کاهش دهد.
سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد: گردو منبع خوبی از مواد معدنی مانند مس است. گردو همچنین حاوی مقادیر زیادی منگنز است که در ترکیب با مواد معدنی مانند کلسیم می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند. گردو همچنین نقش مهمی در حفظ کلاژن و الاستین برای افزایش سلامت استخوان دارد.
سلامت پوست را بهبود می بخشد و تقویت می کند: گردو سرشار از ویتامین E است که از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.
از بدن در برابر سلول های سرطانی محافظت می کند: گردو حاوی ماده ای به نام پلی فنول الاگیتانین است که توسط باکتری های مفید روده به اورولیتین تبدیل می شود که از بدن در برابر سرطان های مختلف به ویژه سرطان پروستات و سرطان سینه محافظت می کند.
از دیگر فواید با ارزش گردو: می توان به خواص ضد التهابی، سلامت مادر و کودک در دوران بارداری و شیردهی، کاهش خطر ابتلا به دیابت، تقویت عملکرد شناختی در مغز و مبارزه با آلزایمر، کاهش فشار خون بالا و کاهش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا اشاره کرد.سپس ، سپس ، سپس

بهترین کودها و سم ها برای درخت گردو شیلی:

علاوه بر اینکه خاک و آب عناصر اصلی رشد درختان گردو شیلی هستند، غذای گیاهی به اندازه کود مهم است. همچنین انتخاب آفت کش ها و سموم مناسب به افزایش کارایی نهال گردو شیلیایی کمک می کند. به دو مورد زیر نیز اشاره شده است:
کودها: کودهای نیتروژن، فسفر و پتاسیم برای تقویت رشد و سلامت درختان گردو توصیه می شود. کود نیتروژن از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا به افزایش فتوسنتز و سبز شدن برگ های گردو کمک می کند.
سموم: اکسی کلرید مس، بنزیلوکسی متیل و کنه کش های زایشی مهم ترین حشره کش ها برای درختان گردو هستند.

چربی و روغن مغز گردو شیلی:

این دانه خوراکی 30 درصد چربی و سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع و امگا 3 است که برای بدن ضروری است. اسیدهای چرب نقش مهمی در درمان کبد چرب، کاهش خطر سرطان و تنظیم وزن بدن دارند.

قیم گذاری و قلمه زنی درخت گردو شیلی:

قلمه زدن و قیم گذاری در ابتدای کاشت نهال گردو شیلی باعث رشد سریعتر نهال می شود. همچنین از خشک شدن نهال ها جلوگیری می کند. قلمه درختان گردو شیلی بهتر است در زمستان یا اوایل بهار انجام شود.

گرد افشان یعنی چه؟ گردافشان مناسب نهال گردو شیلی:

گرده افشانی باعث می شود که گرده های نر برای نتایج بزرگتر به قسمت ماده (کلاله) درخت منتقل شوند. این را می توان به تنهایی با جریان باد به دست آورد؛ اما همیشه کاملاً موفق نیست. با کاشت دو یا چند گونه از گرده افشانی متقابل اطمینان حاصل کنید.

قیمت فروش نهال گردو شیلی در نهالستان:

قیمت نهال بر اساس سیاست هر نهالستان تعیین می شود، بنابراین با قیمت نهال گردو در شیلی مرتبط است؛ باید بدانید که مجموعه آریا نهال به دلیل تولید داخلی خود، همیشه بهترین محصولات را با کیفیت در بازار عرضه می کند. مناسب ترین قیمت ها
قبل از خرید نهال گردو باید به عوامل مهمی مانند شرایط اقلیمی، نوع خاک، دمای هوا و .. توجه داشته باشید. اگر شرایط محیطی لازم برای رشد این نهال ها را دارید، باید عوامل موثر بر قیمت نهال گردو شیلی را در نظر بگیرید؛ در نظر بگیرید. نوع نهال (وارداتی یا بومی)، اندازه نهال (دوساله یا سیزده)، مقاومت به خشکی، مقاومت به آفات و بیماری، نوع ریشه، ساقه و میزان باردهی.

خرید و ارسال نهال گردو شیلی به صورت اینترنتی:

نحوه ارسال نهال به دلیل حساس بودن شرایط نهال، استفاده از اتوبوس بهترین راه برای ارسال نهال به گردو شیلی است؛ بله. از آنجایی که پست، تیپاکس و سایر شرکت ها بسته را قبول نمی کنند و یا سلامت نهال را تضمین نمیکنند، بهترین راه این است که با اتوبوس شهری به ترمینال محل زندگی خود بروید، جهت خرید نهال هم کافیست با راه های ارتباطی درون وب سایت با ما در تماس باشید.


خرید نهال گردو شیلی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو شیلی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو شیلی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو شیلی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو شیلی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو شیلی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو شیلی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو شیلی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو شیلی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو شیلی داشته باشید.

سوالات نهال گردو شیلی