• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو فرنور با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو فرنور پیوندی

خرید نهال گردو فرنور + مشخصات گردو فرنور

گردو در انواع مختلفی موجود است، به این معنی که نهال گردو ها از نظر رشد و سطح زیر کشت متفاوت خواهند بود. در این مطلب یک رقم دیگر گردو به نام نهال گردو فرنور را کشف کرده ایم که خدمت شما عزیزان در مناطق سردسیر را معرفی می کنیم پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

منشاء و زادگاه جغرافیایی نهال گردو فرنور:

نهال گردو فرنور ؛ متعلق به کشور فرانسه است و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد. به جز نهال های فرنور پیوندی، دیرگل و میوه می دهد. مقاومت مناسب گردو فرنور به شما این امکان را می دهد که در مناطق سردسیری که هوا سرد است بکارید.
این نهال ها معمولاً در ارتفاعات در حدود 1800 متر از سطح دریا کاشته می شوند. در عین حال باید گفت که اگر هدف شما کسب درآمد از طریق خرید یا اطلاع از قیمت نهال گردو فرنور است و می خواهید با سرمایه گذاری امرار معاش کنید، گزینه مناسبی را انتخاب کرده اید.

خصوصیات نهال گردو فرنور و محصول این گردو:

ارتفاع درخت گردو؛ بسته به سن، گونه و میزان هرس، می توان آن را در نهال گردو فرنور تخمین زد، این رقم را می توان بین 4.5 متر تا حداکثر 8 متر در نظر گرفت. گردوهای کم، بسیار غنی و متراکم.
وزن نهال گردو فرنور حدود 13 گرم است که 60 درصد آن وزن مغز است. رنگ مغز گردو فرنور؛ بسیار شفاف و طعم عالی دارد. از این رو در مواد غذایی بسیار محبوب است. پوست کلفت گردو فرنور نازک است و به راحتی جدا می شود.

شروع باردهی نهال گردو فرنور و اندازه باردهی اش:

نهال گردو فرنور؛ زود گل می دهد (زودگل) است و پس از حدود دو یا سه سال شروع به تولید محصول گردو می کند. این نهال در زمان بلوغ در هر هکتار حدود 8 تن گردو برای شما به ارمغان می آورد. همچنین این گردو شکل و رنگ خوبی دارد و می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند
توجه داشته باشید که حداکثر عملکرد یک درخت در هکتار بالای 5.5 تن است که می تواند با توجه به شرایط و آب و هوا باعث افزایش یا کاهش عملکرد نهال گردو فرنور شود.
آهان با ویژگی هایش، این یک فرصت منحصر به فرد برای خرید شماست تا از رقبای خود پیشی بگیرید. در اینجا برخی از مهم ترین ویژگی های این نهال گردو فرانسوی آورده شده است.
یکی دیگر از نهال های خونسرد اما نسبتا کمیاب از مناطق سردتر کانادا، نهال گردو است. همچنین اگر در مناطق معتدل هستید، نهال هایی مانند اسپند نهال گردو، ژنوتیپ نهال گردو یا گردو تویسرکان از ارقام مناسبی هستند.
سختی مناسب گردو فرنور به شما این امکان را می دهد که آن را در مناطق سردتر با هوای سردتر مانند گردو نهال گردو اسرائیلی یا گردو خوشه ای پرورش دهید.

عمر مفید درخت گردو فرنور و پارامترهای موثر در عمر این درخت:

ماندگاری درخت گردو فرنور؛ در کشورهای سردسیر بیش از 100 سال سن دارد و دارای پارامترهای گیاهی مناسب مانند هرس به موقع، آبیاری کافی و منظم، پیشگیری از آفات و بیماری ها و نور کافی گزارش شده است. تا 130 سال باشد. بنابراین یکی از مهم ترین پارامترهای درخت گردو یعنی سن اقتصادی و طول عمر را دارد. پس ارزش خرید و سرمایه گذاری داره..

فصل مناسب کاشت نهال گردو فرنور و مراحل کاشت آن:

زمان مناسب برای کاشت گردو فرنور چه زمانی است؛ همچنین باید بر اساس مکان و محل زندگی خود و همچنین آب و هوای آن زمان تصمیم بگیرید. در تقویم میلادی به طور کلی کاشت این نهال ها از نوامبر تا اواسط فروردین یا به عبارتی اواخر پاییز تا اواخر اسفند توصیه می شود.
بین حفاری استادانه همیشه تفاوت وجود داشته است، اما بهتر است در چاله ای به عمق 70 سانتی متر تا عمق 1 متر کاشته شود که در این عمق ریشه نهال های گردو فرنور بهترین عملکرد را نشان دهد.
قبل از کاشت، باید به موقعیت و آب و هوای محل کشت و درخت گردو فرنور توجه کنید. زیرا نیازهای سرمایی این رقم باید برآورده شود تا در فصل باردهی بهترین عملکرد را داشته باشد.

آبیاری دیم درخت گردو فرنور ممکن است؟:

درخت گردو فرنور؛ نسبت به آبیاری و دسته بندی به موقع بسیار حساس است که نشان دهنده این است که این درخت دارای مشخصات بسیار کم است. در نتیجه این درخت گردو در فصل دیم قابل آبیاری نیست. بهتر است هر 10 روز یکبار با 25 لیتر آب برای هر درخت فرنور آبیاری شود.

خاک مناسب جهت پرورش گردو فرنور:

1. یکی از مهمترین عواملی که باید قبل از کاشت نهال گردو انجام داد، تهیه خاک مناسب است.
2. دانستن نهال های گردو فرنور جالب است؛ آنها نمی توانند در خاک های شور یا اسیدی رشد کنند و به خاکی با pH خنثی نیاز دارند.
3. بنابراین بهتر است قبل از کاشت اسیدیته خاک آزمایش شود.
4. همچنین بافت آن باید به اصطلاح ماسه ای باشد تا ریشه ها در خاک رشد کنند.
5. اگر قبل از کاشت خاک سفت شد، بهتر است خاک را با بیل شخم بزنید تا خاک نرم شود.

کود و سم مناسب برای بهبود نهال گردو فرنور:

از مهمترین کودهای درخت گردو می توان به دو نوع کود اصلی کود حیوانی و کود شیمیایی اشاره کرد. بهترین کودهای حیوانی درخت گردو که می توانند عملکرد و رشد درخت گردو را افزایش دهند عبارتند از کود مرغی و کود کبوتر که آفات کمتری دارند، بنابراین نیازی نیست نگران آنها باشیم.
در خصوص استفاده از کودهای شیمیایی برای نهال های گردو فرنور نیز سه نوع کود اصلی مورد نیاز درختان وجود دارد که از این میان کودهای فسفاته، کود پتاسیم و کود نیتروژن دوزها و دوزهای توصیه شده توسط آزمایش خاک و متخصصین گیاهپزشکی در این زمینه و سایر کارشناسان این حوزه می باشد. .

مهمترین بیماری هایی که نهال گردو فرنور را تهدید میکند:

1. این نهال گردو در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم است که مهمترین آن بیماری خط سیاه است که یکی از شایع ترین بیماری های درختان گردو است.
بیماری هایی مانند پوسیدگی ریشه گردو، بلایت و آنتراکنوز نیز می توانند درختان گردو را تحت تاثیر قرار دهند.
3. آفات و بیماری های درخت گردو فنور؛ همچنین شبیه سایر نهال های گردو است و آفاتی مانند کرم خراط و سیب، شته زرد، و کنه و کال نیز ممکن است روی این رقم گردو ظاهر شوند.
4. اما به طور کلی، نهال های گردو فرنور؛ نمرات قابل قبولی در مقاومت به آفات و بیماری ها کسب کنید.

نحوه و زمان هرس گردو فرنور:

هرس درخت گردو فرنور؛ باید اصولی و دقیق انجام شود. از آنجایی که درختان گردو فرنور بلند هستند، بهتر است آنها را دو بار در سال هرس کنید. مانند بسیاری از درختان میوه، گردو فرنور برای میوه و میوه هرس می شود.
هرس درختان با سایر درختان متفاوت است زیرا اگر به دقت هرس نشود به درخت آسیب می رساند. بهتر است هنگام هرس کار کنید تا نور کافی برای قسمت های مختلف درخت تامین شود. این نور سوخت فرآیندهای اساسی درخت یعنی فتوسنتز و تک خواب است که باعث رشد سلول ها می شود و در نهایت نهال های شما رشد کرده و میوه می دهند.
اطمینان حاصل کنید که برای محافظت از درخت خود در برابر آلودگی و بیماری، ناحیه ای که برگ های اضافی بریده شده را با چسب باغچه بپوشانید. با خروج از محل هرس، نهال گردو فرنور را برش دهید؛ مانند باقی گذاشتن زخم باز روی بدن انسان است.

قلمه زدن درخت گردو فرنور و و قیم گذاری و تاثیر آن در رشد گردو فرنور:

همه با مزایای قلمه آشنا هستند، بنابراین در این بخش به روش های قطع درختان گردو فرنور می پردازیم. برای برش باید یکی از ساقه های ساکولنت جوان درخت را انتخاب کرده و تقسیم کنیم.
بهتر است پس از جداسازی مدتی صبر کنید تا آب از قلمه ها خارج شود. زیرا این عمل باعث آلودگی خواهد شد. سپس قلمه ها را در آب قرار می دهند و منتظر می مانند تا ریشه زایی آنها کامل شود، هنوز تراکم آن را مشاهده نکرده ایم. سپس قلمه های جدید را در خاک مناسب می کاریم.
به عنوان درخت گردو فرنور که محصول باروری دارد، بهتر است قبل از فصل کاشت، میله ها یا کنده ها را با توجه به ارتفاع درخت تهیه کنید تا درخت تا زمانی که به ثمر نرسد، شاخه ها نشکند.
کاری کنید که مزارع گردو شما بهتر و بیشتر از نهال های گردو فرنور رشد کنند؛ همچنین از گرده افشان استفاده کنید و در ابتدای هر ردیف آن ها را بکارید تا بتوانید به راحتی آنها را در هنگام برداشت شناسایی کنید و دچار سردرگمی و مشکل نشوید.
برای کاشت گرده افشان ها باید مراقب کاشت صحیح آنها باشید و به آنها آسیب نرسانید. شما می توانید از مساحت زمین و سطح کاشت برای محاسبه تعداد درختانی که می توانید در زمین خود بکارید، چه هکتار و چه هکتار استفاده کنید. بهترین نهال گرده افشانی گردو فرنور فرانکت است.

نحوه خرید نهال گردو فرنور به صورت اینترنتی و ارسال آن:

خوب، اگر شما یکی از کسانی هستید که علاقه مند به سرمایه گذاری در نهال گردو فرنور هستید و نمی دانید که چگونه این نهال گردو را بخرید، باید آنچه را که برای اطمینان از فروشنده برای خرید یک نهال گردو نیاز دارید به شما ارائه دهند. غرب گردو به راضی نگه داشتن مشتریان خود تا به امروز افتخار می کند و همیشه رضایت مشتری را بالاتر از سود و زیان کار خود قرار داده است.
غرب گردو آماده است تا بهترین نهال گردو باشد؛ از آن به روش خود استفاده کنید. البته می توانید به فروشگاه های دیگر نیز مراجعه کنید و فروش آن ها را با فروشگاه های تخصصی غرب گردو مقایسه کنید و مطمئناً متوجه می شوید که غرب گردو در حال حاضر بهترین ارقام نهال را با بهترین قیمت نهال گردو فرنور به شما عرضه می کند. از نهالستان ما خرید کنید، به کشاورزی و باغبانی آسان بروید.


خرید نهال گردو فرنور پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو فرنور مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو فرنور پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو فرنور پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو فرنور با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو فرنور مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو فرنور تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو فرنور نحوه سمپاشی و آبیاری گردو فرنور توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو فرنور داشته باشید.

سوالات نهال گردو فرنور