• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو لارا با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو لارا پیوندی

خرید نهال گردو لارا + مشخصات گردو لارا

در میان ارقام فراوان گردو در دنیا، نهال گردو لارا است که داستان خاص خود را دارد. بر اساس اسناد تاریخی، گردو گیاهی است که از ایران در سراسر خاورمیانه، سپس از طریق روم و یونان به اروپای غربی و در نهایت به آمریکا توزیع شده است. اکنون پس از گذشت هزاران سال از این سفر تاریخی، درخت گردو لارا به عنوان یک محصول آمریکایی در زادگاه خود ایران بازگشته است.
نهال گردو لارا یکی از پرطرفدارترین هیبریدهای آمریکایی و به اصطلاح گردو اصلاح شده با عملکرد بالا در مناطق معتدل و یکی از محبوب ترین ارقام اصلاح شده در ایران است.
گردو لارا؛ برای مناطق معتدل که در فصل بهار یخبندان وجود ندارد مناسب است و در چنین فضایی توقع از این گردو زیاد است. به عبارت دیگر، وقتی صحبت از گردو لارا می شود، در میان گردوهایی که در دسترس هستند، در مورد نهال های حساس به سرما صحبت می کنیم که کیفیت و در عین حال مرغوب هستند. در ادامه این مقاله به طور مفصل در مورد ویژگی ها و شرایط کشت این گردو صحبت خواهیم کرد.

قیمت نهال گردو لارا چقدر است:

یکی از بهترین و پربارترین انواع گردو لارا است که گاه نسبت به انواع قدیمی گردوی ایرانی میوه بیشتری دارد. به همین دلیل است که خرید آن برای بسیاری از باغداران بسیار مهم است. به خصوص که شرایط فیزیکی پرورش این نهال ها به باغداران امکان رشد در مناطق معتدل یا خشک کوهستانی را می دهد و این ویژگی به دلیل شیوع این نهال گردو است؛ اضافه کنید. قیمت نهال گردو لارا در بازار با توجه به نوع نهال کاشته شده و تولید شده، تعداد نهال و فصل فروش متفاوت خواهد بود. اما در اینجا قیمت نسبی این محصول را بر اساس نوع تولید با شما در میان می گذاریم:
1. نهال پیوندی ریشه ای: معمولاً در محدوده ارزان قیمت.
2. نهال پیوندی ریشه ای: عموماً در محدوده متوسط.
3. نهال پیوندی گلدانی: معمولاً در محدوده ارزانتر.
4. نهال پیوندی گلدانی: معمولاً در محدوده گران قیمت است.
البته در نظر داشته باشید که این قیمت ها ممکن است با نوسانات قیمت بازار تغییر کند و بهتر است با شماره درج شده در وب سایت تماس بگیرید تا قیمت دقیق را جویا شوید.

منشاء و زادگاه نهال گردو لارا پیوندی:

نهال گردو لارا گونه اصلی از کالیفرنیا آمریکا وارد ایران شد و روش تبدیل آن به صورت بذر بود. مهمترین نکته در مورد شرایط اقلیمی مناسب برای کاشت این گردو این است که گردو لارا یک گردوی زود شکوفه است بنابراین باید در مکانی کاشته شود که در بهار یخ نزند. بهترین مناطق برای رشد این گونه خاص در مناطق معتدل کوهستانی است؛ در این مناطق، سرمای لازم برای خواب زمستانی گیاهان بدون یخبندان شدیدتر بهار که می تواند به درختان و گل ها آسیب برساند، تامین می شود.
در مجموع می توان گفت که تحمل حرارت درخت گردو لارا کمی بیشتر از تحمل سرما است و نرخ گردو لارا یک شبه کمتر از سایر ارقام گردو است. همانطور که گفته شد تنها نیاز درخت به سرما برای خواب کامل زمستانی کافی است و در فصول دیگر نیازی به سرما نیست. همچنین اگر در مناطق بسیار سردسیر هستید، ارقامی مانند نهال گردو Farnoor، نهال گردو Chandler، گردو پکان، Walnut خوشه ای اسرائیلی توصیه می شود و در مناطق گرمسیری گردو نهال گردو یا گردو ژنوتیپ نیز توصیه می شود.

اندازه باردهی گردو لارا پیوندی چقدر است:

این نهال گردو لارا آمریکایی با کیفیت بالا به ارتفاع 1.3 تا 1.6 متر می رسد و پس از 2 سال کاشت شروع به میوه دهی می کند و در صورت نگهداری و نگهداری مناسب در طول بلوغ (بعد از 10 تا 15 سال) بین 150 تا 200 کیلوگرم محصول با کیفیت خواهد داد. بارور شده
اکسین گردو لارا ؛ کمی بیشتر از سایر گردوها دارد که در سال اول و دوم رشد سریع عمودی را به همراه خواهد داشت. درمان به موقع نهال های این گونه به رشد طولی سریعتر آنها کمک می کند و خرید نهال های تیمار شده به جای کاشت آنها زمان شما را برای رسیدن به محصول نهایی بسیار کوتاه می کند.

خاصیت مغز گردو لارا برای انسان:

یکی از مغذی ترین گیاه در طبیعت است، زیرا سرشار از فسفر، ویتامین B، ویتامین E، منگنز، امگا 3 و سایر چربی ها است، برای سلامت قلب مفید است، سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند، عملکرد مغز را بهبود می بخشد. استخوان ها سالم، پیری پوست را به تاخیر می اندازد، عفونت های باکتریایی را از بین می برد، ریشه مو را تقویت می کند، عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و برای سلامت بسیاری از اندام های داخلی و خارجی بدن بسیار مفید است. گردو همچنین حاوی 15 درصد پروتئین گیاهی و مقادیر کمی کربوهیدرات و فیبر فشرده است که به نوبه خود فواید زیادی برای بدن دارد.

چه فصل مناسب کاشت نهال گردو لارا می باشد و مراحل کاشت آن:

بهترین فصل برای کاشت نهال گردو لارا اوایل بهار است. این کار را می توان با کاشت بذر، پیوند روی ساقه گردو و یا کاشت نهال های آماده انجام داد. هنگام کاشت نهال این گردو به دمای خاک کمتر از 10 درجه سانتیگراد توجه کنید و نهال را به گونه ای بکارید که حداقل نیم متر از نهال از انتهای آن در خاک مدفون شود. ریشه پس از اتمام مراحل کاشت، بهتر است خاک را با کودهای پتاسیم، نیتروژن، روی و آهن برای تغذیه بهتر گیاه تقویت کنید.

ارتفاع گردو لارا و بهترین فاصله جهت کاشت آن؟

فاصله استفاده بهینه برای نهال گردو لارا؛ 7*5 برای تمامی اصول این گونه چه به صورت افقی و چه عمودی با در نظر گرفتن موضوع سبکی و سبکی درخت از ابتدا تا بلوغ کامل و عرض ریشه باید در نظر گرفته شود. حداکثر عملکرد یک درخت در هکتار حدود 3 تن است که یکی از پرمحصول ترین درختان خواهد بود.
این درخت از نظر ارتفاع جزو درختان متوسط ​​بوده و عرض آن بیشتر از ارتفاع آن خواهد بود. میانگین قد یک لورا بالغ در حدود 6 متر تا 8 متر خواهد بود و این قد گاهی پس از یک سن خاص به 12 متر می رسد.

درخت گردو لارا چقدر عمر میکند؟ و عوامل تاثیر گذار در عمر آن:

از جمله ویژگی‌های متمایز خاکی که درخت گردو در آن رشد می‌کند، خاک سبک و بافت نرم است، بنابراین درخت گردو پدرو می‌تواند به راحتی در آن ریشه بزند. خاک رس سخت و دارای بستر سنگی است، برای کاشت درخت گردو اصلا مناسب نیست، ترجیحاً قبل از کاشت گردو نهال گردو، خاک محل کاشت را بررسی کنید.

کود مناسب جهت نهال گردو لارا:

برای کوددهی عمومی باغات گردو باید در هر هکتار 5 تن کود دامی پوسیده در نظر بگیرید. به غیر از این وضعیت کلی، نهال گردو لارا، مانند یک کودک نوپا، نیاز به تغذیه دارد و تغذیه آن توسط کودی که در گودال کود اطراف آن قرار می دهید تامین می شود. این کودک نوپا بیشتر به کودهای غنی از پتاسیم، نیتروژن، آهن و روی نیاز دارد. علاوه بر این، برای جلوگیری از آفات و بیماری ها، محلول بوردو و ترکیبات مس می تواند مقاومت گیاهان را تا حدودی افزایش دهد.

بیماری هایی که درخت گردو لارا را مبتلا خواهد کرد:

به طور کلی این نهال ها گردو لارا هستند و می توان آنها را گیاهی مقاوم به گال در نظر گرفت. با این حال، لارا بیش از هر چیز دیگری در معرض میکروب است، مهم ترین خطری که او را تهدید می کند. ساده ترین شکل باکتریوز گردو به عنوان سوختگی باکتریایی تعریف می شود، بیماری که می تواند ساقه، برگ و حتی هسته گردو را تهدید کند.
علاوه بر این بیماری، بیماری های کرم نواری و مادون قرمز نیز از دیگر بیماری هایی هستند که می توانند به گیاهان آسیب برسانند. برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است کودها و سموم گیاهی را در کنار غذاهای گیاهی در فصل مناسب تهیه کنید.

موقع هرس و نحوه هرس گردو لارا:

زمان و نحوه هرس درخت گردو به هدف هرس شما بستگی دارد، آن را به روش های مختلف بررسی کنید. به عنوان مثال هرس برای کاشت درخت باید در اواخر تابستان انجام شود، در حالی که برای میوه بیشتر، بهترین زمان برای هرس درخت اواخر پاییز یا اوایل زمستان است.
توجه داشته باشید که اگر این کار را به خوبی انجام ندهید، ممکن است به درخت آسیب برسانید یا فتوسنتز آن را مختل کنید. همیشه بهتر است هرس درخت لارا را به یک متخصص در این زمینه بسپارید.

قلمه زنی و قیم گذاری درخت گردو لارا:

انعطاف پذیری نهال گردو لارا؛ بسیار زیاد است که ممکن است باعث تغییر شکل یا خمیدگی درخت شود. به همین دلیل قلمه ها و حفاظ ها به ویژه در سال اول می تواند در تشکیل بهتر این نهال ها و هدایت رشد طولی موثر باشد. همچنین در صورت تکثیر این گیاه به روش بذرپاشی، نظارت از کاشت الزامی است.

نحوه آبیاری درخت گردو لارا:

مقدار آب مورد نیاز نهال گردو لارا حدود 20 لیتر در 20 تا 30 روز. همانطور که گفته شد این گیاه در برابر خشکی و گرما بسیار مقاوم است به این معنی که نسبت به سایر گردوهای پیوند نشده به آب کمتری نیاز دارد. مقادیر فوق باید در 3 ماهه اول سال هر 10 روز یکبار به نهال گیاه برسد و در سه ماهه دوم هر 7 روز یکبار آبیاری شود. برای تغذیه ریشه آبیاری روی زمین انجام خواهد شد.

مقدار چربی یا روغن گردوی لارا:

گردو لارا یکی از بهترین مغز های موجود در طبیعت با ارزش غذایی بالا و طعم و ظاهر عالی است. بنابراین از این نوع گردو به عنوان آجیل استفاده می شود. رنگ مغز روشن و مایل به سفید است و وزن آن حدود 5 تا 9 گرم است.
همچنین این گردو دارای پوست نسبتاً ضخیم است، اما معمولاً به راحتی از مغز آن جدا می شود. این گردو بسیار پرچرب است و یکی از مغزهای روغنی گردو است که میزان چربی آن نزدیک به 69 درصد است.


خرید نهال گردو لارا پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو لارا مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو لارا پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو لارا پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو لارا با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو لارا مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو لارا تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو لارا نحوه سمپاشی و آبیاری گردو لارا توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو لارا داشته باشید.

سوالات نهال گردو لارا