• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو هارتلی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو هارتلی پیوندی

خرید نهال گردو هارتلی + مشخصات گردو هارتلی

یکی از درختان گردو نهال گردو هارتلی است که اولین بار در ایالات متحده کشف شد و از این قاره به سایر قاره ها و کشورهای جهان گسترش یافت. با توجه به آب و هوای معتدل بسیاری از شهرهای ایران، درختان گردو هارتلی را می توان در این مناطق پرورش داد. اگر قصد خرید نهال گردو هارتلی را دارید، ابتدا باید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. در این مقاله به بررسی جامع اطلاعات لازم در این زمینه می پردازیم.
انواع مختلفی از نهال گردو در نهالستان این نوع درخت یافت می شود و نهال های گردو هارتلی یکی از محبوب ترین انواع این محصول است. میوه با کیفیت بالای درخت گردو هارتلی باعث شده است که کشاورزان زیادی از این نهال ها برای برداشت این محصول استفاده کنند.
این نهال های گردو هارتلی را می توان در نهالستان در اندازه های مختلف به دست آورد و استفاده کرد. حاصلخیزی خاک معیار اصلی رشد گیاه گردو هارتلی است. نام این درخت هارتلی بود زیرا در ابتدا توسط خانم و آقای هارتلی شناسایی و کاشته شد.

قیمت نهال گردو هارتلی در بازار چقدر است:

نهال گردو هارتلی ؛ شما می توانید قیمت این نهال را در نهالستان مختلف قیمت های مختلفی بدست آورید. البته اندازه این نهال به طور مستقیم بر قیمت آن تأثیر خواهد گذاشت. این محصول همچنین دو نوع ریشه و گلدان را ارائه می دهد و می توانید مطابق برنامه های مورد نیاز آماده شوید.
به طور کلی ، قیمت این نهال ها در نهالستان حدود 45 تا 65،000 تومان است. این حد قیمت با توجه به اندازه و کیفیت نهال ها در نهالستان مرتبط تعیین می شود. البته در برخی از نهالستان ، از تخفیف های خوب در خرید عمده نیز می توان استفاده کرد.

زادگاه و منشاء و مناطق آب و هوایی مناسب نهال گردو هارتلی:

نهال گردو هارتلی؛ این گروه در اصل در ایالات متحده پرورش یافته و بومی قاره آمریکا است. این محصول در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان که آب و هوای مناسب برای رشد و کشت آن است، کشت می شود. بهترین آب و هوا برای رشد درختان گردو هارتلی آب و هوای معتدل است.
این درخت به خوبی رشد می کند، اما در مناطق گرم معمولا میوه نمی دهد. هوای بسیار سرد به درخت فرصت کافی برای رشد نداد. بیشترین میزان رشد نهال گردو را می توان در آب و هوای معتدل با بارندگی فراوان مشاهده کرد.

مقدار باردهی گردو هارتلی چقدر و آغاز باردهی اش چه موقع است:

یکی از چالش هایی که کشاورزان در انتخاب نهال گردو مناسب با آن مواجه هستند، ممکن است ارزیابی عملکرد این محصول باشد. درختان گردو میزان باردهی خاص خود را دارند. نهال گردو هارتلی؛ همچنین ممکن است بسته به شرایط نگهداری و کشت، عملکرد متفاوتی داشته باشد.
به طور متوسط ​​حداکثر عملکرد هر درخت در هکتار حدود 7 تن محصول است؛ البته این برای درختان بالغ و خوش رشد است. سرعت رشد و باردهی این درخت بسیار خوب است و در سال اول کاشت شاهد باردهی گردوی آن خواهید بود.

خواص مهم مغز گردو هارتلی برای انسان ها:

گردو هارتلی یکی از خوش طعم ترین گردوهاست. مغز گردو این رقم روشن است. به علاوه وزن هر میوه حدود 13 گرم است که وزن مغز گردو حدود 7 گرم است. مغز گردو سرشار از مواد معدنی و ویتامین است. ویتامین B6، ویتامین E، اسید فولیک، مس، منگنز و فسفر از مواد معدنی و مواد مغذی اصلی مغز گردو هستند. بنابراین استفاده از آن در رژیم غذایی فواید زیر برای بدن انسان دارد:
1. بر سلامت قلب تاثیر می گذارد.
2. برای تقویت سیستم ایمنی بدن.
3. می تواند برای سلامت مغز استفاده شود.
4، برای درمان سرطان سینه زنان.
5. برای درمان بیماری های التهابی.
6. برای سلامت استخوان های انسان خوردن گردو توصیه می شود.
7. مصرف منظم گردو به جلوگیری از استرس و خواب کمک می کند.
8. مصرف گردو هارتلی نیز شرایط بهتری را برای دستگاه گوارش بدن ایجاد می کند.
9. برای درمان عفونت های قارچی.
10.جلوگیری از پیری سریع پوست صورت.
11. از چین و چروک پوست صورت و تیرگی دور چشم جلوگیری می کند.
12. از گردو برای تقویت مو نیز می توان استفاده کرد.
13 ....

فصل مناسب و مراحل کاشت نهال گردو هارتلی پیوندی:

یکی از نکات اصلی کاشت نهال گردو هارتلی، به موقع و دقیق است. این درخت برای رشد به خاک غنی نیاز دارد و بهترین زمان برای کاشت اوایل بهار است؛ زمانی که دما نسبتاً معتدل است و نه خیلی سرد و نه خیلی گرم. برای کاشت درخت گردو هارتلی ابتدا باید منتظر بمانید تا نهال ها به اندازه دلخواه برسند. سپس به همراه ریشه ها از خاک خارج شده و به محل کاشت اصلی منتقل می شوند.
برای رشد نهال این درخت گردو باید شرایط خاک را از قبل آماده کنید، کوددهی مناسب انجام دهید و چاله های عمیق حفر کنید. نهال ها را در سوراخ های حفر شده قرار دهید و اطراف آنها را با خاک پر کنید. نیاز سرمایی درخت 400 تا 600 ساعت با دمای 5 تا 10 درجه در فصل سرد است.

ارتفاع درخت هارتلی و بهترین فاصله کاشتش؟

برای اینکه بتوان در هنگام کاشت شرایط مناسبی را برای رشد درخت هارتلی ایجاد کرد، بهتر است فاصله مناسب بین نهال ها رعایت شود. بهترین فاصله کاشت نهال گردو هارتلی 7 تا 7 یا 8 به 8 می باشد. همچنین توجه داشته باشید که این درخت در برخی از مناطق ایالات متحده می تواند تا 5 متر رشد کند.

میزان عمر درخت گردو هارتلی و ارتفاع این درخت:

عوامل مختلفی می توانند بر طول عمر درخت گردو هارتلی تأثیر بگذارند. شرایط نگهداری، کیفیت خاک، شرایط آب و هوایی، تغییرات محیطی منطقه، آفات و... همگی می توانند بر طول عمر این درخت تأثیر بگذارند. طول عمر این درخت گردو به دلیل ناهمگنی نسبتاً زیاد یا سازگاری گیاه با خشک شدن درخت تا 100 سال تخمین زده می شود.

بیماری های مهمی که درخت گردو هارتلی به آن مبتلا می شود:

نهال گردو هارتلی ؛ ضخامت اپیدرم خوبی دارد و برای مقاومت در برابر آفات و بیماری ها مناسب است. با این حال، درختان گردو می توانند در طول زندگی خود از آفات و بیماری ها رنج ببرند، از جمله:
1.گال گیاهی
2.ویروس‌های گیاهی
3.باکتریوز
4.تاج گال
5.میکوز
6.کرم سیب
7.آب سیاه
8.کنه گال
هر یک از این آفات و بیماری ها می توانند در طول چرخه زندگی درخت گردو رخ دهند که در این صورت بهتر است اقدامات لازم برای از بین بردن آنها انجام شود. البته مقاومت درختان گردو هارتلی در برابر آفات و بیماری ها نسبتا خوب است پس زیاد نگران نباشید. اما در صورت بروز این آفات در ساقه، برگ، ریشه، گل، گل و پوست درخت باید از سموم خاصی برای از بین بردن آنها استفاده کرد.

بهترین کود برای راندمان بیشتر گردو هارتلی:

نهال گردو هارتلی؛ برای رشد و فتوسنتز به مواد معدنی مختلفی از جمله نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آهن، روی، مس، منگنز، کلسیم و ... نیاز دارد. لقاح کودهای آلی، کود حیوانی، سولفات پتاسیم و کودهای نیتروژنی از جمله نیترات از مهمترین کودهای مورد استفاده برای افزایش راندمان این نهال هستند. همچنین توجه داشته باشید که درخت گردو عمومی نباید سمپاشی شود و قسمت های آفت روی درخت به موقع سمپاشی شود.

زمان و نحوه هرس گردو هارتلی پیوندی:

هرس درختان گردو هارتلی در دو مرحله هرس درختان و هرس نتیجه انجام می شود. از آنجایی که ساقه این درخت تا 5 متر رشد می کند، هرس شکل آن در مراحل اولیه رشد است و 1.5 متر روی درخت در این مرحله برداشت می شود. هرس میوه نیز در اواخر زمستان و گاهی در تابستان با حذف شاخه های اضافی انجام می شود.
مغز گردو هارتلی؛ یکی از غنی ترین مغزها، گردو است. چربی مغز گردو هارتلی 60 درصد تخمین زده می شود.

نحوه آبیاری و خاک مناسب برای نهال گردو هارتلی:

خاک غنی بهترین شرایط رشد را برای این درخت فراهم می کند. علاوه بر این، استفاده از کودهای شیمیایی در کنار خاک نیز عاملی برای بهبود کیفیت رشد این درخت است. شرایط آبیاری این درخت به عواملی مانند سن درخت، تراکم درخت و شدت رشد آن بستگی دارد.
برای آبیاری این درخت می توان از سیستم های مختلفی مانند غرقابی، نواری، قطره ای و ‌استفاده کرد. در سال های اخیر برای آبیاری این درخت از سیستم های تحت فشار بسیار استفاده شده است. البته توجه داشته باشید که آبیاری نهال های گردو هارتلی در زمستان و پاییز بعد از اکتبر می تواند باعث سرمازدگی شود؛ بنابراین بهتر است در این مواقع از آبیاری خودداری کنید.

قلمه زنی و قیم چه تاثیری بر روی درخت گردو هارتلی میگذارد:

کاشت درخت گردو هارتلی در نهالستان عمدتاً با جوانه زدن بذر گردو انجام می شود، اما پیوند و قلمه زدن این درخت نیز می تواند تأثیر خوبی بر رشد و نتایج این درخت داشته باشد. برداشت و پیوند درخت گردوی 2 ساله یکی از عواملی است که بر رشد و کیفیت این درخت تأثیر می گذارد؛ این امر به شما این امکان را می دهد که در آینده شاهد نتایج یکسانی از این نهال های گردو هارتلی باشید.


خرید نهال گردو هارتلی پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو هارتلی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو هارتلی پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو هارتلی پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو هارتلی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو هارتلی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو هارتلی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو هارتلی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو هارتلی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو هارتلی داشته باشید.

سوالات نهال گردو هارتلی