• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو پاریزین با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو پاریزین

خرید نهال گردو پاریزین + مشخصات گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین (Parisienne Walnuts) یکی از گونه های تجاری بومی فرانسه است. این رقم یکی از محصولات غرب گردو است که در این نهالستان پرورش یافته و با کیفیت بالا به باغداران و کشاورزان عرضه می شود.
در این مقاله تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعات بیشتری از مشخصات و قیمت نهال گردو پاریزین در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

خاستگاه و منشاء نهال گردو پاریزین:

منشاء رویش گردو پاریزین کشور فرانسه است، و  این رقم از ارقام تجاری این کشور محصوب می شود.

مشخصات و خصوصیات گردو پاریزین:

این نهال گردو فرانسوی پاریزین یکی از واریته های بسیار دیر گل با رشد خوب و مقاومت بالا در برابر باکتری ها است.
رقم از سال سوم شروع به باردهی می کند، محصول بیضی شکل، میوه درشت (30-34 میلی متر)، مغز خوب، عطر قوی، رنگ روشن، گاهی رگه دار و مغز گردو به راحتی از پوسته جدا می شود.
این گردو به طور متوسط ​​43 تا 49 درصد وزن خود را نسبت به گودال خود دارد؛ درختان بالغ گردو پاریزین عملکرد و عملکرد خوبی دارند.

مقدار باردهی نهال گردو پاریزین فرانسوی:

یکی از نکات کلیدی که در خرید نهال گردو باید به آن توجه کرد، عملکرد نهال گردو پاریزین و ویژگی های آن است که ارتباط مستقیمی با سود نهایی دارد. نهال های گردو پاریزین در سال سوم شروع به باردهی می کنند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود 6 تن میوه می دهد.
گردوی پاریسی دارای مغز سبک تری است که 49 درصد وزن سنگ را تشکیل می دهد.

شرایط اب و هوایی (جغرافیایی) مناسب گردو پاریزین:

نهال های گردو پاریزین در آب و هوای معتدل مدیترانه ای و همچنین در مناطق سردسیر رشد می کنند. وزن محصول تا حد زیادی به موقعیت آب و هوایی و میزان بارندگی در منطقه بستگی دارد.
این گیاه به دوره سرمایی 600 تا 800 ساعته در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان نیاز دارد.
توجه: اقلیم هایی با زمستان های سرد بهترین انتخاب برای پرورش نهال گردو است، زیرا میوه این گیاه زمانی به وجود می آید که دوره سرد زمستانی سپری شده باشد.

عوامل محیطی جهت رشد درخت گردو پاریزین:

عوامل محیطی مانند: بافت و نوع خاک و میزان آب مورد نیاز برای تکثیر نهال گردو بسیار مهم و موثر است و در اینجا توضیح می دهیم:
آب مورد نیاز:
نهال های گردو پاریزین مراحل مختلفی را در رشد خود طی می کنند و در صورت بی توجهی به نیاز آبی نهال، عملکرد گیاه در سال جاری و سال های آینده کاهش می یابد.
نکته: میزان آب مورد نیاز برای یک هکتار درخت گردو بر اساس عوامل مختلفی از جمله سن درخت، شدت رشد و شرایط اقلیمی منطقه رویش تعیین می شود.
مصرف آب:
نیاز آبی درختان گردو به طور متوسط ​​حدود 1000 تا 7000 مترمکعب در هکتار برآورد شده است که توجه و توجه به کیفیت آب موضوع مهم و ضروری است و باید در نظر داشت که آب حاوی نمک زیاد برای مصرف آب مناسب نیست.
توجه: فاصله آبیاری نهال گردو هر 7-10 روز در سایه در نظر گرفته شود.
روش آبیاری:
آبیاری از روش‌های مختلفی مانند آبیاری قطره‌ای، آبیاری نواری، آبیاری غرقابی، آبیاری بارانی و آبیاری بارانی استفاده می‌کند و می‌تواند از رودخانه، قنات یا چاه استفاده کند؛ بابولر مناسب‌ترین روش در سیستم‌های آبیاری تحت فشار است. درختان از اواخر مهرماه آبیاری نمی شوند زیرا باعث یخ زدگی و یخبندان درختان می شود.
خواص و بافت خاک:
سیستم ریشه درختان گردو عمیق و گسترده است و رشد آن نیازمند زمین های قابل کشت عمیق است (حداقل عمق مورد نیاز 1.5 تا 2 متر است).
نکته: مناسب ترین ترکیب و بافت خاک برای کاشت گردو، بافت لومی با ترکیب 20 درصد رس و به همان نسبت سیلت (هر کدام 40 درصد) است؛ این نوع بافت به دلیل زهکشی بودن، انتخاب مناسبی برای کاشت نهال گردو است. خواصاگر خاک کم عمق و سفت باشد باعث ایجاد آب و رطوبت در اطراف ریشه می شود و منجر به پوسیدگی می شود.

الگو کاشت و فواصل مناسب کاشت نهال گردو پاریزین:

نهال های گردو پاریزین به شدت رشد می کنند، بنابراین تراکم کاشت و فاصله نهال ها 10×10 متر است؛ با توجه به این فاصله، الگوی کاشت مربع است و در هر هکتار حدود 100 تا 200 نهال گردو خواهیم داشت.
پس از تعیین فاصله و علامت گذاری، گودالی به طول 1 متر حفر می کنند و نهال ها را می کارند.

بیماری ها و آفات گردو پاریزین:

بیماری های رایج ارقام گردو عبارتند از: آنتراکنوز گردو، گال باکتریایی طوقه، بیماری قارچی پوسیدگی ریشه و بلایت گردو یا باکتریوز گردو که در این میان نهال های گردو پاریزین مقاومت بالایی در برابر بیماری دارند.
آفات مهم و رایج گردو می توانند باعث آسیب و آسیب به این گیاه شوند: کرم خراط، کرم سیب، کرم به، کرم گردو، شته گردو و مگس پوست گردو که مهم ترین آن ها کرم خراط یا پروانه فری اشاره کرد.

خرید نهال گردو پاریزین فرانسوی:

نهال گردو پاریزین فرانسوی در نهالستان غرب گردو تولید میشود. تمامی نهال های گردوی این نهالستان گردو با شناسنامه و مجوز رسمی در اختیار باغداران و مشتریان عزیز قرار می گیرد.
برای خرید گردو پاریزین و اطلاع از قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


خرید نهال گردو پاریزین دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو پاریزین مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو پاریزین نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو پاریزین این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو پاریزین با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو پاریزین مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو پاریزین تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو پاریزین نحوه سمپاشی و آبیاری گردو پاریزین توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو پاریزین داشته باشید.

سوالات نهال گردو پاریزین