• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو پدرو با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو پدرو پیوندی

خرید نهال گردو پدرو + مشخصات گردو پدرو

معرفی کامل نهال گردو پدرو; نهال های شناخته شده و با کیفیت گردو را به شما معرفی می کند که می توانند نقشی حیاتی در نتیجه شما ایفا کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد گردو پدرو همراه باشید.
نهال گردو پدرو; این درخت همان ویژگی های درخت گردو چندلر را دارد، بنابراین اگر زمین مناسب برای کاشت نهال گردو چندلردارید، مطمئناً می توانید نهال گردو پدرو را با خیال راحت خریداری کرده و بکارید.

منشاء و موقعیت آب و هوایی برای کاشت نهال گردو پدرو:

نهال گردو پدرو; درخت گردو محلی ایالات متحده است و یکی از درختان گردو محبوب برای گردو کارها در تمام اروپا است. این درخت یکی از دوست داشتنی ترین ارقام برای کشاورزان سنتی است زیرا خود را در طول سال ها برای باغداران ثابت کرده است.
نهال گردو پدرو; برای رشد و تولید محصولات نیاز به سرمای خاصی است. معمولا دمای 11- درجه را تحمل می کند و به 700 ساعت 7- درجه برای خنک شدن نیاز دارد.
ارتفاع بین 700 تا 1500 متر برای کاشت این نهال ها مناسب است اما در این ارتفاع نهال هایی مانند: نهال گردو فرنور، نهال خوشه ای گردو، نهال گردو اسرائیلی و ... نیز کاشته می شود.

خصوصیات ظاهری گردو پدرو و محصولش:

نهال گردو پدرو محصولی بزرگ و بیضی شکل دارد که وزن آن بیش از 14 گرم است که معمولاً 65 درصد وزن مغز است. رنگ دانه گردو پدرو قهوه ای روشن است و مغز به راحتی از پوسته اش جدا می شود. در نتیجه ضخامت پوسته چوبی کم است.
تشخیص نهال های گردو پدرو از سایر نهال ها مانند چندلر دشوار است. بسیار سودآور هستند، آنها نهال های گردو دیگر را با نام نهال گردو پدرو می فروشند. بهتر است نهال مورد نظر خود را با گواهی اصالت نهال از نهالستان معتبر تهیه کنید.

سال باردهی گردو پدرو و مقدار باردهی آن:

از دیگر ویژگی های این نهال گردو می توان به پربار بودن درخت گردو پدرو، عملکرد مغز و کیفیت این واریته و تبدیل آن به یک رقم اقتصادی اشاره کرد. هسته های گردو پدرو کیفیت بسیار خوبی دارند، میوه های درشت، طعم خوب و پوست کاغذی دارند.
تنها نکته ای که در هنگام خرید نهال گردو پدرو باید در نظر گرفت حساسیت واریته به دمای بالای تابستان است، بنابراین توصیه می شود مناطقی را با تابستان های خنک برای رشد چنین نهال هایی انتخاب کنید.
حداکثر عملکرد هر درخت گردو پدرو بین 5 تا 7 تن است. عملکرد گردو پدرو؛ از سال اول کاشت تا سال پنجم سودآوری.

عمر درخت گردو پدرو و ویژگی هایش:

ماندگاری و عمر گردو پدرو را 100 ساله در فهرست گونه های اقتصادی گنجانده شده است.
عوامل متعددی می تواند در افزایش طول عمر درخت گردو موثر باشد که از آن جمله می توان به مراقبت منظم و اصولی، زهکشی مناسب، آبیاری و اندازه گیری به موقع و کوددهی و سمپاشی اشاره کرد. رعایت این اقدامات می تواند عمر درختان کشاورزی به ویژه درختان گردو پدرو را افزایش دهد.

فصل کاشت و مراحل کاشت گردو پدرو:

1. برای کاشت نهال گردو پدرو؛ نهالستان مورد اعتماد را برای خرید نهال گردو پدرو انتخاب کنید؛ اولین قدم کاشت نهال گردو است.
2. پس از تعیین خاک زهکشی مناسب، چاله هایی با عمق مناسب برای کاشت نهال حفر کنید.
3. در هنگام کاشت به فاصله مناسب بین نهال ها توجه شود علاوه بر این با توجه به گسترش سیستم ریشه نهال گردو توصیه می شود در هنگام کندن عمق مناسب رعایت شود.
4. بهترین فصل برای رشد گردو پدرو اوایل بهار است.

آیا میتوان گردو پدرو را به صورت دیم آبیاری کرد؟

نهال گردو پدرو؛ را نمیتوانید به صورت دیم آبیاری کنید. زیرا به گفته بسیاری از کارشناسان کشاورزی، درخت گردو پدرو دارای مشخصات بسیار پایینی است و بهتر است هر 10 روز یکبار به میزان 20 لیتر به ازای هر درخت به آنها آب بدهید.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو پدرو پیوندی:

از جمله ویژگی‌های متمایز خاکی که درخت گردو در آن رشد می‌کند، خاک سبک و بافت نرم است، بنابراین درخت گردو پدرو می‌تواند به راحتی در آن ریشه بزند. خاک رس سخت و دارای بستر سنگی است، برای کاشت درخت گردو اصلا مناسب نیست، ترجیحاً قبل از کاشت گردو نهال گردو، خاک محل کاشت را بررسی کنید.

کود و سم های لازم برای گردو پدرو:

برای انواع درختان گردو می توانید از کودهای ارگانیک زیادی استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که کود باید خشک باشد و اصطلاحا آفتابی باشد تا بیماری ها و قارچ های موجود در آن از بین برود و به درخت شما سرایت نکند. بنابراین به هیچ وجه از کود تازه باغبانی گردو پدرو استفاده نکنید.
استفاده از کودها نیز بسته به نیاز خاک در منطقه رشد می تواند متفاوت باشد و بهتر است از افراد متخصص در زمینه کشاورزی کمک بگیرید. بسته به نوع بیماری و آفت، استفاده از سموم نیز می تواند بسیار متفاوت باشد.

بیماری هایی که باعث تهدید نهال گردو پیوندی پدرو می شوند:

نهال گردو پدرو؛ در برابر آفات و بیماری ها تا حدودی مقاوم است. اما همچنین می تواند باعث بیماری هایی شود که معمولاً در درختان گردو یافت می شوند. بیماری هایی مانند شانکر باکتریایی، پوسیدگی طوقه، پوسیدگی گیاهان، و آفاتی مانند کرم نواری، شته های زرد... می توانند درختان گردو پدرو را آلوده کنند.

زمان و نحوه هرس گردو پدرو پیوندی:

1. اقدامات مهم و موثر برای رشد درختان گردو به ویژه درختان گردو پدرو؛ هرس اصولی و به موقع است. معمولا هرس باید دو بار در سال انجام شود.
2. اولین دوره که هرس نام دارد در اواخر تابستان انجام می شود که بهتر است برگ های اضافی درخت گردو را تقسیم کنید تا نور کافی به تمام قسمت های درخت برسد.
3. آفتاب از درخت گردو؛ مثل سوخت ماشین است.
4. تفاوت این است که نور کافی در فرآیند متابولیک درختان یعنی فتوسنتز و سیتوپلاسم نقش محرکه دارد.

تاثیر قلمه و قیم در درخت گردو پدرو:

قلمه زدن در درخت گردو پدرو؛ برای افزایش تعداد آنها. شما می توانید هر 5 سال یکبار از درخت گردو خود قلمه بگیرید که نه تنها تعداد درختان شما افزایش می یابد بلکه می توانید با فروش آنها سود خوبی نیز به دست آورید.
باید توجه داشته باشید که قلمه زدن اصول خاص خود را دارد. باید از شاخه های غیر مثمر قلمه گرفته شود تا روند رشد درخت گردو مختل نشود. پس از جداسازی قلمه ها باید اقدامات لازم برای ریشه زایی قلمه ها انجام شود. همچنین نگهداری قلمه ها و دور نگه داشتن آنها از آلودگی تاثیر زیادی در رشد آنها خواهد داشت. نهال دوساله گردو پدرو؛ طرفداران و باغداران زیادی دارد که مایل به خرید آن هستند.
از درختان گردو محافظت کنید؛ این کاری است که هر باغبان و گردوکار باید از آن استفاده کند. با این کار به درخت کمک می کنید شاخه های بارور را به دلیل تولید زیاد نشکند. اگر نهال های گردو پدرو را در یک منطقه بادخیز و بارانی بکارید، این کار را انجام دهید. توصیه می کنیم هنگام کاشت نهال گردو از ساقه ها محافظت کنید.

بهترین گرده افشان برای گردو پدرو:

از آنجایی که زمین حاصلخیز و سودآور است، باید 7 درصد از کل ظرفیت زمین خود را به کاشت گرده افشان نهال گردو اختصاص دهید. توجه داشته باشید که گرده افشانی نهال ها و کیفیت آنها به طور مستقیم بر نتایج درختان در سراسر باغ گردو شما تأثیر می گذارد.
بنابراین، کید در تلاش است تا بهترین و با کیفیت ترین گرده افشان های نهال گردو را در مزرعه شما فراهم کند. بهترین واریته گرده افشان در مزرعه گردو پدرو؛ واریته فرنور و فرانکت است.

خواص های گردو پدرو برای انسان:

1. میوه نهال گردو پدرو؛ این میوه تک دانه به حساب می آید، زیرا مغز گردو حاوی چربی است، چربی غیراشباع است و برای بدن انسان بی ضرر است.
2. گردو از دیدگاه طب سنتی گرم و در درمان استخوان های ضعیف و قلب های سالم موثر است.
3. مغز گردو پدرو حاوی مقدار زیادی منیزیم است و پتاسیم از دیگر ویژگی های این نهال است.
4. تقویت حافظه، پیشگیری از بیماری آلزایمر، بهبود عملکرد قلب، بهبود وضعیت گوارشی بدن... اینها تنها گوشه ای از ده ها مزیت و خواص گردو برای انسان است.

میزان چربی و روغن مغز گردو پدرو:

میزان چربی موجود در مغز گردو پدرو بسیار زیاد است. بنابراین این نوع مغز گردو از دسته مغزهای گردو پرچرب است که مقدار زیادی روغن گردو از آن تولید می شود. همچنین تهیه گردوی پرچرب مانند گردو پدرو برای تهیه غذاهایی مانند فسنجان توصیه می شود.

قیمت نهال گردو پدرو در نهالستان:

استعلام قیمت نهال گردو پدرو؛ شما می توانید با کارشناسان مجموعه فروش غرب گردو با شماره های در دسترس تماس بگیرید. این مجموعه مفتخر است که محصولاتی را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه می دهد.


خرید نهال گردو پدرو پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو پدرو مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو پدرو پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو پدرو پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو پدرو با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو پدرو مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو پدرو تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو پدرو نحوه سمپاشی و آبیاری گردو پدرو توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو پدرو داشته باشید.

سوالات نهال گردو پدرو