• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو چندلر با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو چندلر پیوندی

خرید نهال گردو + مشخصات گردو چندلر

ما یکی از پرفروش ترین ارقام خارجی گردو را ارائه می دهیم که بسیار پربار است، قطعا نهال های گردو چندلر. این گردو یکی از آجیل هایی است که در تغذیه مغز انسان به خصوص مغز کودکان خیلی موثر است. یکی از عالی ترین و پرفروش و محبوب ترین انواع نهال، نهال گردو چندلر است که قصد داریم در ادامه به معرفی کامل این نهال و شرایط رشد و کاشت درخت گردو چندلر بپردازیم. همه در باغبانی اهدافی دارند! با رشد گردو چندلر، شما در واقع یکی از بهترین نهال های گردو را در جهان خریداری کرده اید. نهال های گردو چندلر امروزه به اندازه گذشته محبوب نبوده اند. این نهال ها با آزمایش هایی که در دانشگاه کالیفرنیا بر روی آنها انجام شده است، توانسته اند کیفیت گردو خود را در طول زمان با اصلاح ژنتیکی بهبود بخشند.
در سال های اخیر، خرید نهال های گردو چندلر در کشورهای اروپایی رشد قابل توجهی داشته است، زیرا این نهال ها بیشترین میزان گردو را در بین باغ های مختلف فراهم کرده اند. ممکن است این شک ایجاد شود که:

منشاء و موقعیت آب و هوایی برای کاشت نهال گردو چندلر:

منشاء (زادگاه) گردو چندلر; ایالات متحده آمریکا می باشد. هم اکنون، بیشتر سطح زمین در مزارع گردو در ایالات متحده متعلق به این گونه درختی گردو چندلر است. بهترین موقعیت جغرافیایی توصیه شده در وب سایت های علمی معتبر در صنعت کشاورزی جهانی برای کاشت نهال گردو مناطقی هستند که دارای ارتفاع 700 تا 1500 متری از سطح دریا هستند. یا می توانید با رعایت این موارد و موارد مهم دیگری که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد از جمله قیمت نهال گردو چندلر مزارع پرسود و پرسود گردو داشته باشید.
برای ارتفاعات و مناطق سردسیر، نهال گردو فرنور، نهال گردو خوشه ای و نهال گردو کانادایی توصیه می شود و برای ارتفاعات کمتر میتوانید از نهال های گردو ژنوتیپ غرب گردو استفاده نمایید.
نهال های گردو چندلر تمایل به رشد نسبتاً جدی و نیمه راست دارند. اگر قصد کاشت درخت چندلر با تراکم نسبتاً زیاد را دارید باید به ترتیب با فاصله 5، 5، 7 متر از هم بکارید. یکی دیگر از ویژگی های درخت زمان ریزش برگ نام دارد.

خصوصیات ظاهری گردو چندلر و محصولش:

امیدواریم تا اینجای محتوا تا حدودی با نهال های گلدانی گردو چندلر آشنا شده باشید. . بهتر است در مورد ویژگی های این درخت و ظاهر آن اطلاعاتی داشته باشید.
خوب است بدانید که وزن مغز گردو چندلر حدود 16 گرم است که 60 درصد آن وزن مغز است. رنگ دانه قهوه ای بسیار روشن است و ضخامت یا سختی پوسته چوب زیاد نیست و دانه به راحتی از پوسته چوب جدا می شود.
ارتفاع درخت گردو چندلر عمدتاً با توجه به پارامترهایی مانند سن و پایه آن تخمین زده می شود که برای نهال ها:
1. ارتفاع نهال یکساله چندلر گردو معمولا کمتر از 50 سانتی متر است.
2. نهال گردو دو ساله تا 100 سانتی متر.
3. و برای ارتفاع نهال گردو سه سال بالاتر از چندلر عددی بیش از 150 سانتی متر قابل تصور است.

سال باردهی گردو چندلر و مقدار باردهی آن:

میوه دهی در درخت گردوی چندلر از سال اول پس از کاشت آغاز می شود. . اما اگر از نظر اقتصادی به درختان نگاه کنید که قطعا همینطور است، باید 7-10 سال صبر کنید تا درختان گردو شما به بلوغ برسند و برای شما اقتصادی شوند. می توانید این زمان را با موارد زیر کوتاه کنید:
یکی از مهم ترین مسائلی که در پرورش هر نوع گیاهی باید به آن توجه کرد، میزان میوه آن است. در نهال چندلر مقدار میوه با هر درخت بالغ که 8-10 سال سن دارد، حداکثر عملکرد در هکتار 70 کیلوگرم است. سالیانه گردو خشک را می توان از آن انتظار داشت که این تعداد به عوامل زیادی مانند هرس، آبیاری، کود، سمپاشی ضروری بستگی دارد که اگر رعایت کنید قطعا به این عدد خواهید رسید.

عمر درخت گردو چندلر و ویژگی هایش:

طول عمر درختان گردو به طور کلی بیش از 100 سال تخمین زده می شود، اما عوامل خارجی زیادی وجود دارد، مانند: شرایط رشد درختان گردو. نحوه نگهداری و آبیاری، نحوه هرس، نحوه پیوند درخت، کوددهی و هرس یا هرس با اصول، مبارزه با بیماری و آفات باغ گردو چندلر و از عوامل بسیاری در زندگی درخت گردو چندلر دخیل است.

فصل کاشت و مراحل کاشت گردو چندلر:

زمان کاشت این درخت گردو به طور کلی از اواخر پاییز تا اواخر مارس طول می کشد که بسته به محل زندگی شما، فصل و ماه بهتری برای کاشت نهال گردو در نظر گرفته می شود. معمولاً با حفر چاله به عمق 70-100 سانتی متر متر، شروع به کاشت نهال های گردو چندلر می کنید.
همچنین خوب است بدانید که نهال های Chandler گردو تنها دو تا سه سال پس از کاشت شروع به تولید محصول خود می کنند و شما می توانید از آن به بعد شروع به برداشت محصول خود کنید.
بهتر است به این نکته بسیار مهم در مورد عملکرد درخت گردو چندلر اشاره کنیم; به خاطر داشته باشید که در صورت عدم پیوند و خریداری بذر، ممکن است در طول سال ها متفاوت باشد و در برخی سال ها می تواند زیاد و در برخی سال ها کم باشد. اجازه دهید در مورد ویژگی های مهمی که در خرید نهال گردو مهم است به شما بگوییم. .

فاصله و زمان کاشتن درخت گردو چندلر:

تجربه و تحقیقات گسترده ما در کاشت نهال چندلر؛ این به ما نشان می دهد که چندلر گردو; باید در فواصل تقریبی 5.6.7 متر یا 6.6.7 متر کاشته شود. با استفاده از این فواصل می توانیم در هر هکتار حدود 250 تا 280 اصله درخت بکاریم. این روش کاشت پرچین نامیده می شود.
در این روش کاشت درختان را در یک ردیف نزدیک به هم قرار می دهید و فاصله مناسب و ایده آلی بین ردیف ها می گذارید. این روش کاشت عملکرد نهال های گردو چندلر را افزایش می دهد و شما می توانید محصول مناسب را در کمترین زمان از نهال خود درو کنید.
با این حال، بهتر است بیش از 95 درصد از نهال های چندلر را کاشت و بقیه را برای درختان و نهال های آنها بگذارید تا به حداکثر باردهی برسند.

آیا میتوان گردو چندلر را به صورت دیم آبیاری کرد؟

شما به عنوان یک کشاورز باید معنی دیم را بدانید اما واسه آن دسته که با این مفهوم آشنایی ندارند باید بگوییم که منظور از دیم عدم آبیاری دستی درختان و بارش کافی باران و برف است.
اما پاسخ قطعا منفی است. زیرا نهال گردو چندلر; گزرومورفی خیلی پایینی دارد. و این نشان می دهد که این گونه درختی گردو عملکرد بدتری در برابر خشکسالی و کمبود آب دارد. بنابراین بهتر است در فواصل زمانی معین به نهال‌های گردو چندلر (chandler walnut seedllings ) آبیاری شود.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر پیوندی:

خاک مناسب برای رشد درخت گردو چندلر؛ باید بافت نرمی داشته باشد و بافت گلی نداشته باشد. همانطور که می دانید ریشه زایی درختان گردو عمودی است و اگر خاک درختان صخره ای عمیق باشد امکان ریشه دواندن این نژاد از درخت گردو وجود نخواهد داشت و در نهایت پس از مدتی نهال های گردو چندلر خشک می شوند.

کود و سم های لازم برای گردو چندلر:

کوددهی مزرعه های کشاورزی بسیار مهم است. زیرا باعث تقویت خاک محل کاشت درخت گردو چندلر می شود. شما می توانید بازده و رشد این درخت گردو را چند برابر کنید.
همانطور که می دانید برای تقویت نهال گردو چندلر می توان از کودهای آلی و شیمیایی استفاده کرد که از مهمترین آنها می توان به کود پتاسیم، کود فسفر و کود نیتروژن اشاره کرد.
سموم مورد نیاز برای نهال های گردو ممکن است بسته به بیماری های مشاهده شده متفاوت باشد. به عنوان مثال برای بیماری هایی مانند باکتریوز، مس فلزی باید توصیه شود. یا داروی خاصی برای بیماری شانکر باکتریال معروف وجود ندارد و بهتر است از آسیب دیدن درختان گردو در این نوع بیماری جلوگیری شود.

مقاومت گردو چندلر در برابر بیماری:

از مهمترین خصوصیات مهم نهال گردو چندلر; مقاومت بالای آن در برابر بیماری ها میتوان یاد کرد. اما به عنوان یک باغبان معمولی، باید از بیماری هایی که می توانند سلامت درختان شما را تهدید کنند نیز آگاه باشید.
بیماری های رایج در باغ های گردو عبارتند از:
1.بلایت گردو،
2.کال گیاهی،
3.شانکر باکتریایی،
4.پوشیدگی طوقه درخت و آفاتی نظیر کرم خراط و کرم سیب است.
به شما توصیه می کنیم از این گونه بیماری ها و آفات آگاه باشید و با مشاهده اولین نشانه های بیماری بلافاصله نسبت به درمان آنها اقدام کنید.

زمان و نحوه هرس گردو چندلر پیوندی:

همانطور که اشاره کردیم بیشتر نهال های گردو چندلر; بلند نیستند و به دلیل تراکم شاخ و برگ زیاد می تواند از رسیدن نور به آن جلوگیری کند که مهمترین عامل و نیروی محرکه فتوسنتز و سیتوپلاسم درخت گردو برای رشد سلولی (سلول های گیاهی) است.
در نتیجه، کارشناسان کشاورزی هرس درختان گردو چندلر را توصیه می کنند. آن را جدی بگیر. زیرا باعث تکثیر محصولات در مزارع چندلر گردو خواهد شد.

تاثیر قلمه و قیم در درخت گردو چندلر:

از جمله روش های مهم و موثر برای پرورش نهال چندلر گردو؛ آنها قلمه هستند این روش در بسیاری از مقالات علمی در صنعت کشاورزی توصیه شده است و همچنین باعث رشد، تقویت و رشد بیشتر نهال های گردو خواهد شد.
در نظر داشته باشید که فصل برش در فصول سرد سال نیست و بهتر است با پایان فصل سرما و یخبندان درختان گردو چندلر را قطع کنید.
هرس نهال گردو چندلر; مانند نهال های بومی، مراحلی مانند گردو اسرائیلی هنگام کاشت ضروری است. این به این دلیل است که درختان گردو در این زمان خیلی مقاوم نیستند و شاخ و برگ و ساقه آنها می تواند در باد، باران یا برف بشکند.
از نهال های گردو حمایت کنید یا از آنها حمایت کنید. این نه تنها زمانی که درخت جوان است انجام می شود، بلکه در همان زمان که درختان گردو میوه می دهند نیز انجام می شود. بهتر است از نهال های هرس استفاده شود تا درختان گردو که بیش از حد میوه رشد کرده اند نشکند.

بهترین گرده افشان برای گردو چندلر:

در کاشت نهال گردو; توجه داشته باشید که نهال های گرده افشان باید در فواصل زمانی مشخص کاشته شوند تا بتوانیم به راحتی آنها را شناسایی کنیم و همچنین عملیات گرده افشانی را به خوبی انجام دهیم. مناسب ترین درخت گرده افشان برای نهال گردو چندلر پیوندی رقم فرانکت است.
به گردو چندلر برای منطقه ای با بارندگی سالانه 1270 میلی متر توجه کنید. می توانید نهال های گردو چندلر را از غرب گردو تهیه کنید. در این صورت نهال های خوبی به دست خواهید آورد و از مشاوره های لازم در این زمینه بهره مند خواهید شد.

خواص های گردو چندلر برای انسان:

یکی از مهمترین دلایل تصمیم به خرید نهال گردو چندلر خواص این نوع گردو می باشد. از جمله فواید مهم و تاثیرگذار مغز چندلر؛ که می توانند روی بدن انسان داشته باشند، انسان را از بیماری هایی مانند کم خونی و دیابت محافظت می کند.
گردو می تواند تا حد زیادی خطر سرطان را کاهش دهد و با آن مبارزه کند. گردو حاوی مقادیر خوبی از پلی فنول ها و حاوی مواد شیمیایی است که با خواص آنتی اکسیدانی خود می توانند با سرطان هایی مانند سینه و پروستات مبارزه کنند.
گردو خاصیت کاهش استرس اکسیداتیو را دارد که باعث می شود گردو به عنوان محافظ در برابر سرطان عمل کند. یکی دیگر از ویژگی هایی که افراد را به خرید نهال های گردو چندلر تشویق می کند، عملکرد گردو برای تقویت سلامت قلب است. عمدتا حاوی امگا 3، ویتامین E، منیزیم و اسید فولیک است که همگی در تقویت قلب موثر هستند. مصرف گردو همچنین باعث افزایش کلسترول خوب بدن و کاهش کلسترول بد می شود. خوردن روزانه گردو می تواند التهاب شریان های قلب را کاهش دهد و از بیماری قلبی جلوگیری کند.

میزان چربی و روغن مغز گردو چندلر:

بهتر است مغز را بشناسید گردو چندلر; این چربی زیاد نیست، اما به طور معمول در مغز گردو در انواع مختلف، در هر 100 گرم مغز گردو. 65 گرم چربی وجود دارد. اما این چربی برای بدن انسان مضر نیست و این چربی در بسیاری از موارد باعث چربی سوزی و حذف چربی از بدن انسان می شود.
پس از استفاده از روغن گردو؛ به ویژه روغن گردو عرضه شده توسط مغز گردو چندلر را جدی بگیرید و آن را با روغن های ترانس مضر برای بدن انسان جایگزین کنید.

قیمت نهال گردو چندلر در نهالستان:

در مورد نهال عوامل زیادی در قیمت آن موثر است اما مهمترین عاملی که در تعیین قیمت موثر است پیوندی یا کاشت بودن آن است و دوم اینکه این نهال ها وارداتی یا بومی ایران هستند. اما به طور کلی قیمت نهال گردو چندلر که در تابستان 1400 در بازار معامله می شود، بسته به کیفیت و سن آنها از 200 تا 250 هزار تومان متغیر است.

نحوه خرید نهال گردو چندلر + نحوه و مدت زمان ارسال:

شما کشاورزان و باغداران عزیز دیگر نیازی به مراجعه به نهالستان غرب گردو برای خرید نهال گردو ندارید. من یکی ندارم. کافی است به سایت غرب گردو مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید.
پس از اتمام سفارش خود، نهال گردو؛ به آدرس شما ارسال خواهد شد. تحویل با کامیون یا اتوبوس خواهد بود و ممکن است تا 3 روز کاری طول بکشد. همین الان می توانید به راحتی نهال گردو چندلر را خریداری کنید.


خرید نهال گردو چندلر پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو چندلر مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو چندلر پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو چندلر پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو چندلر با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو چندلر مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو چندلر تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو چندلر نحوه سمپاشی و آبیاری گردو چندلر توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو چندلر داشته باشید.

سوالات نهال گردو چندلر