• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو یالووا با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو یالووا

خرید نهال گردو یالووا + مشخصات گردو یالووا

اگر می خواهید گردو سفید نهال گردو مرغوب بخرید، نهال گردو یالووا مرغوب را وارد کنید؛ بهترین انتخاب شما خواهد بود، تمام این 3 ویژگی را دارد.
آه آه آه عمدتاً پیوندی است که حداکثر بازبینی شده است.
همچنین می توانید با تماس با نهال طلای نهالستان در هر ساعت از شبانه روز قیمت نهال گردو یالووا را بررسی کنید؛ در صورت نیاز اقدام به خرید نمایید.
ویژگی های این نهال گردو:
1: این گردوها برای رشد در مناطق سردسیر مناسب هستند و جالب اینجاست که زادگاه اصلی آنها را می توان به شهر یالوا ترکیه جستجو کرد.
2: گردو یالووا؛ از آنجایی که نمی توان از یکی از ارقام گردوی تجاری انتظار داشت که عملکرد بالایی داشته باشد، به نهال گردو فرنور نیز توجه کنید.
3: جالب اینجاست که نهال گردو دماوند خصوصیات بسیار مشابهی با این نهال دارد.

آشنایی بیشتر با نهال گردو یالووا ترکیه:

نهال گردو یالووا یکی از ارقام ممتاز و محبوب درختان گردو است. ماده سفید رنگ مغز با وزن حدود 17.5 گرم که 60 درصد آن از مغز تشکیل شده است. یکی از پربارترین گونه های درختی درخت گردو یالووا است.
از همان سال اول به ثمر نشست، بنابراین باغ گردوی یالووا ساخته شد؛ یکی از مقرون به صرفه ترین پروژه ها. بخشی جدایی ناپذیر از گونه های کوتاه قد است. بنابراین، می توانید آنها را به عنوان پرچین در اطراف باغ خود بکارید. دیرتر از سایر گونه ها شکوفا می شود. یکی از مقاوم ترین گونه ها به سرما و خشکسالی است. در برابر آفات مختلف بسیار مقاوم است. پوست گردو ضخامت کمی دارد و سنگ گردو به راحتی از پوست آن جدا می شود.
امیدواریم در این مقاله شما عزیزان را با نهال گردو یالووا به طور کامل آشنا کنیم. پس تا آخر با ما باشید..

زادگاه (منشاء) اندازه ارتفاع و عمر مفید گردو یالووا:

تصدیق زادگاه اولیه گردو یالووا؛ با توجه به نام آن کار دشواری نیست. در واقع به نام منطقه ای که متعلق به آن است نامگذاری شده است. "یالووا" نام منطقه وسیعی از ترکیه است. این گردو به عنوان خوشمزه ترین و بزرگترین گردو ترکیه نیز شناخته می شود.
درختان گردو یالووا حدود 70 سال عمر می کنند. در این مدت می توانید از درخت نهایت استفاده را ببرید و بعداً که باروری درختان کم شد و شروع به پیری کردند، بهتر است درختان جوان تر را جایگزین کنید. نهال های گردو یالووا در دسته درختان کوتوله قرار دارند و ارتفاع آنها تا 5 متر می رسد...

بهترین آب و هوای گردو یالووا ترکیه:

1. نهال گردو یالووا؛ در مناطق معتدل، سرد و نیمه خشک قابل رشد است.
2. در مقایسه با گونه های دیگر، درخت مقاومت بیشتری در برابر سرما نشان می دهد. به راحتی می توانید آن را در مناطق سردتر پرورش دهید.
3. هوای خنک تابستان در فصل رشد برای آن مضر نیست.
4. مناطق ساحلی با آب و هوای معتدل تا سرد نیز برای پرورش این گیاه ایده آل هستند.
5. به طور کلی در چند هفته آخر قبل از برداشت باید دما بین 27 تا 33 درجه سانتیگراد باشد تا میوه یالوا دارای مغز پرتر و چربی بیشتری باشد.
6. نهال گردو یالووا؛ ارتفاعات 500 تا 1500 متری را ترجیح می دهد، اما در ارتفاعات بالاتر محصول کاهش می یابد.

رقم مناسب جهت گرده افشانی درخت گردو یالووا:

این نهال گردو یالووا گرده افشانی می شوند، این کار توسط باد انجام می شود و بر خلاف بسیاری از گیاهان دیگر، حشرات دخالت نمی کنند. از آنجایی که گل های نر زودتر از گل های ماده ظاهر می شوند، برای گرده افشانی مناسب باید حداقل دو درخت از گونه های دیگر در باغ خود داشته باشید. بهترین رقم گرده افشان برای این نهال گردو نهال گردو فرنور است.

آغاز باردهی و مقدار باردهی نهال گردو یالووا:

نهال گردو یالووا؛ از سال اول میوه می دهد و محصول می دهد، اما در این مدت عملکرد آن بسیار کم است. اما از سال سوم کاشت سودآوری آن شروع می شود و به اندازه ای محصول می دهد که بتوان آن را چید و به فروش رساند. حداکثر عملکرد در بوته گردو یالوا به 38 کیلوگرم گردو می رسد. البته این اعدام ها ممکن است کم و بیش به سطح مراقبت و شرایط آب و هوایی شما بستگی داشته باشد.

بهترین فصل کاشت و مراحل کاشت نهال گردو یالووا ترکیه:

بهترین فصل کاشت درختان گردو یالووا، اوایل یا اواخر بهار است. در این زمان محیط سرد و مرتفع نیست و نهال ها هنگام رشد از سرما و یخبندان نمی ترسند.
برای کاشت نهال گردو یالووا بسته به روش کشت، سوراخ هایی به عمق 1 متر و عرض 40 سانتی متر حفر می کنیم. سپس کود مورد نیاز درخت با خاک محل کاشت ترکیب می شود. کود بیش از حد می تواند نهال گردو شما را خشک کند. پس به مقدار کود توجه ویژه ای داشته باشید. سپس نهال ها را در گود قرار می دهند و تمام قسمت های ریشه را با خاک می پوشانند. پس از آن، بهتر است آن را کمی آبیاری کنید. آبیاری اولیه باید دور از آفتاب و سایه انجام شود.

فاصله استاندارد کاشت نهال گردو یالووا:

کارشناسان دنیای کشاورزی و باغداری تاکید دارند که رعایت فواصل کاشت در کاشت گردو بیهوده نیست. مهمترین اثرات آن بر فتوسنتز و سیتوپلاسم درختان است. سلول های گیاهی هر دوی این سلول ها عملکرد بهتری دارند زیرا درخت نور کافی دریافت می کند. بهترین فاصله کاشت برای درختان یالووا فاصله 6*7 است.

روش مناسب آبیاری درختان گردو یالووا:

شما می توانید درختان گردو را با روش های مختلف آبیاری کنید. اما بهترین روش آبیاری قطره ای و بدترین روش آبیاری غرقابی است. غرقابی نه تنها آب زیادی مصرف می کند، بلکه درختان گردو نیز می توانند باعث بیماری و پوسیدگی ریشه در درختان گردو یالووا شوند. همچنین سعی کنید درختان گردو خود را هر 10 روز یکبار آبیاری کنید، زیرا نهال های گردو یالووا بدن خشک تری دارند، به این معنی که در خشکی شدید دوام زیادی نخواهند داشت.

بهتری خاک برای پرورش نهال گردو یالووا:

بهترین خاک برای رشد نهال گردو یالووا مقدار مناسب مواد معدنی است. همچنین این درخت گردو به کمی اسیدیته خاک نیاز دارد اما نباید از PH 6.5 بیشتر شود. بافت خاک مناسب برای رشد نهال گردو باید نرم و حاصلخیز باشد. خاک سخت می تواند از ریشه زایی جلوگیری کند و درختان گردو را کاهش داده یا خشک کند.

قیم گذاری و قلمه زدن درخت گردو یالووا:

درختان گردو را می توان به روش های مختلفی تکثیر کرد. برخی از درختان گردو که به عنوان پایه بذر برای پرورش شناخته می شوند، از دانه های درخت جوانه می زنند. اما اکثر درختان گردو از طریق روش سنتی به نام برش ساخته می شوند. در این روش قسمتی از ریشه یا ساقه درخت را جدا کرده و تا ریشه در آب قرار داده و سپس آن را کشت می کنیم.
در روزهای اولیه کاشت، یا زمانی که نهال های گردو یالووا بسیار پربار هستند و قادر به حفظ خود و جلوگیری از شکستن آنها نیستند (به خصوص در درختان کوتاه ساقه)، باید کاری مهم به نام حفاظت برای آنها انجام دهیم. در این روش از چوب یا چوب استفاده می کنیم و آن را در کنار ساقه یا شاخه میوه دار قرار می دهیم. با این کار تا حد زیادی از تخریب و آسیب دیدن درختان جلوگیری می کنیم.

کودهای مناسب برای گردو یالووا:

برای نهال های گردو یالووا می توانید از انواع کودهای شیمیایی و کود حیوانی (ارگانیک) استفاده کنید. امروزه از آنجایی که اغلب درختان گردو پرورش داده شده اند، کودها بر آنها تأثیر بیشتری می گذارد. بنابراین ما می خواهیم 2 نوع کود مناسب برای درختان گردو را به شما معرفی کنیم.
کود فسفاته: این کود عمدتاً برای تقویت درختان با میوه یا محصولات کم برای بهبود حفره ها استفاده می شود.
کود نیتروژن: از آنجایی که یکی از مهم ترین نیازهای رشد و نمو درخت گردو اسیدهای آمینه است، کمبود اسید آمینه برای درختان گردو خطرناک است، توصیه می شود برای تکمیل اسیدهای آمینه مورد نیاز از کود نیتروژن استفاده شود (گردو درختی).

بیشترین بیماری هایی که گردو یالووا مبتلا می شود:

درخت گردو یالووا؛ در برابر بیماری ها و آفات مقاوم است، اما کاملاً از آنها در امان نیست. بیماری های رایجی که می توانند درختان گردو را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از: آنفراکتوز، پوسیدگی باکتریایی، کال گیاهی برای درمان این نوع بیماری راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.


خرید نهال گردو یالووا دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو یالووا مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو یالووا نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو یالووا این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو یالووا با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو یالووا مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو یالووا تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو یالووا نحوه سمپاشی و آبیاری گردو یالووا توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو یالووا داشته باشید.

سوالات نهال گردو یالووا