• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی

خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی+ مشخصات گردو اسرائیلی تخم مرغی

اگر از کاشت نهال گردو با ظاهر گرد خسته شده اید، نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی؛ گردوهای بیضی شکل خاصی دارد که ظاهر باغ گردوی شما را متمایز می کند. گردو اسرائیلی تخم مرغی برای رشد در مناطق سردسیر مناسب است و گونه ایرانی نامیده می شود.
همچنین می توانید با تماس با نهالستان غرب گردو در هر ساعت از شبانه روز قیمت نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی را بررسی کنید؛ در صورت نیاز اقدام به خرید نمایید.
آنچه باید در مورد این نهال ها بدانید:
گردو اسرائیلی تخم مرغی همانند گردوی تویسرکان عملکرد و کیفیت خوبی دارد.
اگر احساس می کنید که نیاز به رشد گردوهای کوچکتر اما بارورتر دارید، درخت گردو تخم مرغی را انتخاب کنید؛ این درخت انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.
این گردو مناسب مصرف است و بازار فروش خوبی دارد.

معرفی کامل نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی:

نهال گردو تخم مرغی که معمولاً به عنوان گردوی اسرائیلی نیز شناخته می شود، یکی دیگر از نهال گردو بسیار بارور، دیرگل و زودرس است. فصل چیدن میوه این درخت گردو اوایل و اواسط مهرماه است.
این نهال ها از نظر عملکرد و مزایای اقتصادی دارای گرید گردو تخم مرغی بوده و بسیار مقرون به صرفه بوده و دارای طول عمر بالایی می باشد. میوه درخت گردو تخم مرغی حدود 11 گرم وزن دارد که 5 گرم آن وزن آجیل است. هسته آن به رنگ سفید شیری است که طعم لذیذ و مطبوعی را به مصرف کننده می دهد. پوست این درخت گردو خیلی ضخیم نیست و پوست نازک آن به راحتی جدا می شود.
در این مقاله قصد داریم شما را با نهال گردو تخم مرغی آشنا کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

منشاء نهال گردو تخم مرغی اسرائیلی عمر این درخت و ارتفاع آن:

نهال گردو تخم مرغی; این گردو متعلق به فلسطین اشغالی است و به همین دلیل این گردو به گردوی اسرائیلی معروف است. زادگاه این درخت گردو که زمانی متعلق به فلسطینیان بود، اکنون در کنترل اسرائیل است. دلایل دیگری برای این نام وجود دارد. یکی از مهمترین آنها استفاده آمریکا و اسرائیل از این درخت گردو است. در برخی سایت ها این آجیل به نام تمساح ایرانی نامگذاری شده است که هیچ سندی برای آن وجود ندارد و این آجیل متعلق به ایران نیست.
تخم مرغ نهال گردو; در دسته درختان بلند قرار دارد. این درخت در سن 7 تا 10 سالگی می تواند تا 15 فوت رشد کند. بنابراین، اگر سابقه کاشت و برداشت میوه از درختان بلند را ندارید، ممکن است برای کاشت آن درخت کمی مشکل داشته باشید. این درخت گردو بیش از 100 سال عمر اقتصادی برای شما خواهد داشت. گردو در مقایسه با گونه های مشابه، طول عمر بیشتری دارد.

آب و هوای منطقه کاشت نهال گردو تخم مرغی اسراعیلی:

نهال گردو تخم مرغی; بهتر است در مناطق گرم در ارتفاعات کاشت شود. در سایت بین المللی ارتفاع ایده آل برای کاشت این درخت گردو 1200 متر از سطح دریا می باشد. همانطور که می دانید درختان گردو به فاصله زمانی مشخصی نیاز دارند و برای به دست آوردن نتایج قابل توجه در فصل باردهی نیاز به خنک شدن دارند. خوب است بدانید که نیاز خنک کننده چوب گردو تخم مرغی 1800 ساعت دما تا 11 درجه سانتیگراد است.

رقم گردافشان مناسب برای نهال گردو تخم مرغی اسرائیلی:

اثرات آلودگی درختان در مزرعه بادام زمینی توسط همه پرورش دهندگان با تجربه پوشش داده نمی شود.
در واقع بخش مهمی از مزرعه بادام زمینی است. در بسیاری از موارد که از نهال‌های آلوده استفاده نمی‌شد، به اصطلاح درختان و میوه‌ها عملکرد پایینی داشتیم.
کارشناسان باغبانی توصیه می کنند که به ازای هر 100 مزرعه آجیل، 7 درخت گرده افشانی شود تا عملکرد خوبی داشته باشد.
مناسب ترین نوع گرده افشان برای گیاهان زرده تخم مرغ رقم​چندلر یا فرانکت است.

آغاز باردهی این نهال گردو از چه سالی و مقدارش چقدر است:

نهال های گردو تخم مرغی ابتدا میوه می دهند. و سال اول تولید. اما در سال های اولیه، نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. معمولاً در سال سوم به بعد محصول به جایی می رسد که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و قابل فروش است. هر نهال بادام زمینی در زمان بلوغ می تواند تا 40 کیلوگرم تولید کند. شایان ذکر است حداکثر عملکرد این درخت گردو بین 2 تا 3.5 تن در هکتار است.

مراحل کاشت نهال گردو تخم مرغی و فصل کاشت این درخت اسرائیلی:

برای کاشت نهال گردو تخم مرغی؛ به شما توصیه می کنیم قبل از کاشت چندین بار در زمین کار کنید و سپس آن را زهکشی کنید. با تعیین روش و فاصله کاشت که در زیر توضیح داده شده است، چاله ای به عمق 2 متر و عرض نیم متر حفر کنید و سپس اقدام به کاشت نهال گردو کنید.
توجه داشته باشید که فصل رشد نهال گردو نباید در فصل سرد و سرد باشد زیرا باعث کاهش اثر سلول های گیاهی یا سوزاندن میکروب های جدید می شود و درخت نارگیل شما خشک می شود.

فاصله کاشت مناسب برای نهال گردو تخم مرغی:

کنترل فواصل کاشت و بهره مندی از روش های مناسب و دقیق کشاورزی می تواند به بهتر و بازدهی مزرعه شما کمک کند. اگر فاصله کاشت رعایت نشود، بار روی درخت گردو را کاهش می دهید زیرا ممکن است فتوسنتز و سیتوپلاسم درخت را به خطر بیندازد.
توجه داشته باشید که برای افزایش عملکرد درخت باید شرایطی را فراهم کنید که درخت و سلول های گیاهی درون آن رشد طبیعی داشته باشند. از آنجایی که نهال های گردو تخم مرغی; با رشد بسیار بلند و قادر به دیدن راه خود به سمت نور، فاصله 10×10 را برای کاشت این نهال ها در نظر بگیرید.

روش مناسب آبیاری درختان گردو تخم مرغی:

آبیاری درختان گردو به روش های مختلفی انجام می شود.
یکی از بهترین روش های آبیاری درختان گردو به ویژه در مناطق کم ارتفاع، آبیاری است.
توجه داشته باشید که گزرومورف ها در درختان گردو تخم مرغی بلند نیستند و معمولاً هر 7 تا 10 روز به آب نیاز دارند.
میزان آبیاری در هر هکتار برای زرده تخم مرغ 1000 متر مکعب است.

بهترین خاک برای گردو تخم مرغی:

1. بازرسی خاک مزارع نهال گردو یکی از اولین شرایط قبل از کاشت نهال گردو تخم مرغی است.
2. نهال گردو می تواند در خاک های سبک، آهکی و مرطوب به خوبی رشد کند.
3. برعکس، اگر خاک مزرعه سفت یا اسیدی باشد، نمی توانید این نهال گردو را در آن بکارید.
4. pH بهینه برای درختان گردو تخم مرغی بین 6 تا 7 است.

قیم گذاری و قلمه زدن درخت گردو اسرائیلی تخم مرغی:

قلمه زدن یکی از مهم ترین روش های تکثیر گیاه است. کشاورزان متخصص نیز از بریدن یک تیر و دو علامت خبر می دهند. زیرا با قلمه زدن، هم گیاهان جدیدی تولید کرده اید و هم باعث تجدید و رشد مادر شده اید. روش قطع درختان مانند قطع گیاهان نیست و می توانید از همان روش سنتی استفاده کنید.
نگهبانی شبیه به قرار دادن تکیه گاه روی درخت برای جلوگیری از شکستن آن است. نهال گردو تخم مرغی; آنها اغلب قدرت تحمل باد شدید و باران را در ابتدای کاشت ندارند. به همین دلیل به او پیشنهاد شد که از درختان گردویی که در سال های اول زندگی خود بودند مراقبت کند. هنگامی که به مدت 2 یا 3 سال مراقبت منظم داشته باشید، در مورد قطع نهال ها احساس راحتی می کنید.

کود مناسب برای گردو تخم مرغی اسرائیلی:

کود یکی از مهمترین کارهایی است که باید هر ساله با درختان بادام زمینی خود انجام دهید. کود دهی باید در فواصل زمانی معین انجام شود تا مواد مغذی گیاه تامین شود و بهترین زمان برای کوددهی درختان گردو بهار است. شناخته شده است که انواع مختلفی از کودها از جمله کودهای حیوانی و شیمیایی وجود دارد که هر کدام چندین نوع دارند و بهتر است به عنوان یک کشاورز انواع آن را بشناسید.

شایع ترین بیماری نهال گردو تخم مرغی اسرائیلی:

نهال گردو تخم مرغی; از نظر مقاومت در برابر آفات و بیماری ها رتبه قابل قبولی دارد اما این درخت می تواند بیمار شود. بیماری ها و آفاتی مانند قرمز، شپشک توت، پینه گیاهی، سیاه زخم و سوسک از این درخت می آید.
برای مقابله با چنین بیماری هایی ابتدا باید آنها را بشناسید و نوع آن را بشناسید. سپس نحوه برخورد با هر کدام را بیاموزید تا بتوانید در کوتاه مدت از شیوع بیماری پیشگیری کرده و از آن جلوگیری کنید.

سم های رایج بازار برای نهال گردو تخم مرغی:

با توجه به بیماری هایی که در بالا ذکر شد، باید بدانید که چگونه با آنها مقابله کنید. بهترین راه برای مبارزه با انواع آفات استفاده از سموم دفع آفات است. برای بیماری هایی مانند انتروسیتوز و عفونت های قارچی بهتر است برای استفاده از سموم با متخصص کشاورزی صحبت کنید، زیرا اقدام نکردن به موقع در مورد این بیماری ها منجر به آسیب می شود و قابل ترمیم نیست.

زمان و نحوه هرس برای گردوی تخم مرغی:

هرس درختان گردو و جمع آوری شاخ و برگ اضافی رشد درخت را افزایش می دهد. این می تواند کمک زیادی به روشن کردن درخت گردو تخم مرغی و افزایش تولید محصول شما کند. جدا از این که برخی از گیاهان دارای واریته های به اصطلاح شبانه هستند، بسیاری از آنها در طول روز نیز رشد می کنند.

فواید مهم مغز گردو تخم مرغی برای انسان:

مغز گردو برای سلامتی انسان بسیار مفید است و در احادیث و روایات زیادی مصرف مغز گردو توصیه شده است. امام رضا (ع) فرمودند: دو چیز است که باعث پوسیدگی معده می شود. اولی گوشت مانده و دومی پنیر. اما اگر پنیر گردو بخورید نه تنها بد نیست، بلکه یک غذای بسیار مفید برای بدن است که به شفابخش معروف است.

سوددهی از روغن ، چوب گردوهای تخم مرغی اسرائیلی در صنعت چه می باشد:

نهال گردو تخم مرغی؛ بسیار سودآور است و درآمد زیادی برای باغدار به همراه دارد. حتی بعد از قطع درخت گردو هم می تواند برای شما سودآور باشد. با فروش کنده یا چوب گردو می توانید درآمد زیادی کسب کنید.


خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو اسرائیلی تخم مرغی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو اسرائیلی تخم مرغی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو اسرائیلی تخم مرغی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو اسرائیلی تخم مرغی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی داشته باشید.

سوالات نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی