• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو تویسرکان با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان + مشخصات گردو تویسرکان

یکی از پردرآمدترین گونه های درختی گردو تویسرکان است که کیفیت آن بسیار خوب است و به بهشت ​​گردوی ایران معروف است و شهرستان تویسکان به عنوان پایتخت گردوی ایران توسط جهاد کشاورزی به ثبت رسیده است. از نظر ارزش و کیفیت میوه یکی از گونه های درختی با ارزش با عملکرد و اقتصادی بالا می باشد.
گردو ارقام مختلفی دارد و هر رقمی ویژگی های متفاوتی دارد، از بین ارقام نهال گردو می توان به درخت گردو تویسرکان اشاره کرد؛ این یکی از داده های صادرات و تجارت است. کشت این رقم مورد علاقه کشاورزان و باغداران است، زیرا کشت درختان جوان با توجه به روش اولیه به بهره وری اقتصادی آن کمک می کند.

منشاء و موقعیت آب و هوایی برای نهال گردو تویسرکان:

گردو تویسرکان درخت بومی و این شهر (تویسرکان) پایتخت گردو ایران است: شهر تویسرکان (واقع در استان همدان)، این عدد به دلیل کیفیت بسیار خوبش بهشت ​​گردوی ایران نامیده می شود و شهر تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی ایران شناخته می شود.
اصلاح شده نهال گردو تویسرکان؛ در برابر بیماری ها و آفات بسیار مقاوم هستند و هزینه اقتصادی پایین نگهداری از آن کشاورزان زیادی را به کشت آن سوق داده است.
تویسرکان منطقه مناسبی برای کاشت نهال گردو تویسرکان است، زیرا درختان گردو در آب و هوای کوهستانی خوب هستند. بیشتر زمین های زراعی استان های همدان و تویسرکان گردو تویسرکان است؛ مطلقاً هیچ گردویی کیفیت گردوی تویسرکان را ندارد.

خصوصیت های ظاهر نهال و محصول گردو تویسرکان:

خصوصیات و مشخصات گردو تویسرکان با سایر درختان گردوی موجود کاملا متفاوت است. نهال های گردو تویسرکان را می توان بلندترین درختان گردو در نظر گرفت، زیرا ارتفاع بزرگترین درختان گردو ممکن است به 25 متر برسد.
وزن درخت گردو تویسرکان 16 گرم است که معمولاً نصف وزن هسته است. رنگ مغز گردو روشن، پوسته چوب ضخیم و دانه چوب آن سفت است. شاید تنها نقطه ضعف گردوی تویسرکان عمر کوتاه آن باشد. اما در کل درخت گردو تویسرکان بهترین انتخاب برای اقلیم ایران است.

شروع و آغاز باردهی گردو تویسرکان و باردهی آن در هکتار:

نهال گردو تویسرکان؛ زود شکوفا می شود (زودگل) است و یکی از بارورترین واریته هاست که از 5-7 سالگی شروع به میوه دادن می کند، کیفیت هسته گردو تویسرکان بسیار خوب است. این مغز گردو ارزش غذایی بالایی دارد و متخصصان تغذیه و طب سنتی توصیه می کنند این مغز گردو که به سلطان مغز معروف است را در سبد غذایی خود بگنجانید و از خواص بالای سلامتی آن بهره مند شوید و انرژی لازم را برای بدن خود تامین کنید.
حداکثر عملکرد هر درخت بین 7 تا 8 تن است. این نشان می دهد که درخت گردو تویسرکان سودآور است و منافع اقتصادی زیادی برای همه شما به همراه خواهد داشت.

عمر درخت گردو تویسرکان و عوامل تاثیر گذار در افزایش عمر آن:

همانطور که می دانید نهال های گردو تویسرکان؛ درختان گردو بومی کشور عزیزمان ایران است. با توجه به اینکه ما از کشورهای توسعه یافته جهان اول مانند ایالات متحده در توانایی های علم کشاورزی عقب هستیم، نمی توانیم درخت گردو با عمر طولانی تولید کنیم. بنابراین درختان گردوی ایرانی مانند درخت گردو تویسرکان نسبت به ارقام بومی غیر ایرانی عمر کوتاه تری دارند و حداکثر عمر آنها بین 60 تا 80 سال است.
باید در نظر داشت که عمر کوتاه درختان گردو ایرانی می تواند یک نقطه ضعف باشد، اما از طرفی نگهداری بسیار کمی دارند و نسبت به ارقام مشابه خارجی کمتر بیمار هستند. بنابراین هزینه های جانبی آنها مانند سمپاشی و ... بسیار کمتر است.
از جمله عوامل موثر بر طول عمر درخت گردو تویسرکان می توان به منظور افزایش طول عمر آن، سمپاشی به موقع و اصولی، کوددهی منظم، آبیاری منظم، هرس اصولی و ... را با توجه به نیاز خاک رعایت کرد.

فصل ایده آل برای کاشت گردو تویسرکان:

بهترین زمان برای کاشت درخت گردو تویسرکان آغاز یک بهار زیبا است. زمان کاشت بسته به موقعیت متفاوت است. زیرا زمان کاشت بسته به آب و هوا متفاوت خواهد بود. باغبانی اگر قصد دارید باغ بزرگی بسازید، از زمان کاشت تا برداشت نهال به خصوص در چند سال اول کاشت، نکات مهمی را باید در نظر بگیرید تا در نهایت درختی با عملکرد خوب داشته باشید.
به نیازهای سرمایی درختان گردو تویسرکان توجه کنید؛ این امر به ویژه در مراحل اولیه کشت بسیار مهم است. بهتر است زمانی کاشته شود که درخت سرمای مورد نیاز را دریافت کرده و با هوا سازگار شود.

آیا میتوان این گردو (تویسرکان) را به صورت دیم آبیاری کرد:

نهال گردو تویسرکان؛ تحمل آب خوبی ندارد و گیاه شناسان نمی توانند انتظار درجه بالایی از ناهمگونی را از این درخت گردو داشته باشند.
بنابراین آبیاری در فصول دیم قابل انجام نیست، اما در صورتی که خشکسالی شدید به مدت طولانی وجود داشته باشد و باران یا برف آشکاری در منطقه کاشت وجود نداشته باشد، بهتر است از روش های مرسوم مانند آبیاری قطره ای استفاده شود.
توجه داشته باشید که بهتر است درختان گردو تویسرکان را غرق آبی (آبیاری) نکنید.

خاک مناسب پرورش گردو تویسرکان:

1. خاکی که نهال گردو تویسرکان در آن رشد می کند؛ در خاک لومی شنی باید بافت نرمی داشته باشد تا درخت گردو ریشه دار شود.
2. بذرهای گردو تویسرکان باید در خاکی با اسیدیته پایین کاشته شوند.
3. مقدار دقیق اسیدیته (یعنی خاک اسیدی است) بین 5.5 تا 6.5 ph است.
4. همچنین محل کاشت نهال گردو؛ نباید خاک سنگی عمیق داشته باشد.
5. زیرا ریشه های درخت گردو به صورت عمودی به داخل آب می روید.
6.در نتیجه اگر سنگ در ریشه باشد ممکن است از آب و مواد معدنی محروم شده و خشک شود.

کودها و سم های مهم برای درخت گردو تویسرکان:

درخت گردو تویسرکان را کود دهید؛ این بسیار مهم است. کشاورزان عزیز بدون آزمایش خاک نمی توانید جایی با خاک ضعیف پیدا کنید. سپس خاک باید به درستی کوددهی شود که تنها با تجزیه و تحلیل خاک می توان آن را تعیین کرد.
نهال های گردو تویسرکان را زود بارور کنید؛ این امر به ویژه مهم است. همانطور که می دانید دو نوع کود برای کود درخت گردو وجود دارد، کود شیمیایی و کود حیوانی.
توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کودها می تواند ریشه درختان را بسوزاند و آنها را خشک کند. بنابراین در مصرف کودها زیاده روی نکنید. در مورد مصرف کود و میزان مصرف بهتر است با یک متخصص کشاورزی مشورت کنید.
روش استفاده از حشره کش ها برای دفع حشرات، آفات و بیماری ها بسته به نوع آفات و بیماری ها متفاوت است.

آفات و بیماری های درخت گردو تویسرکان:

بیماری های شایع درختان گردو تقریباً مشابه است. بگذارید ابتدا بگوییم که اگر تصمیم به خرید نهال گردو تویسرکان دارید ؛ تبریک می گویم. به دلیل این درخت گردو ، زیرا ریشه و منشأ ایران دارد ، در برابر آفات موجود مقاومت بالایی دارد.

زمان مناسب و نحوه هرس گردو تویسرکان:

هرس درختان گردو تاثیر زیادی بر تولید محصول خواهد داشت. هرس واقعی درخت گردو تویسرکان؛ باعث افزایش سیتوپلاسم درخت گردو و فتوسنتز می شود، دو نقش مهمی که منجر به تولید سلول ها (سلول های گیاهی) می شود.
به لطف این اقدامات، درخت گردو می تواند قدرت از دست رفته خود را بازیابد و محصول خوبی تولید کند. بهترین زمان برای هرس درختان گردو اوایل بهار است که هرس انجام می شود و اوایل پاییز هنگام هرس درختان گردو تویسرکان است.

تاثیر قلمه و قیم بر روی گردو تویسرکان:

امروزه تکثیر درختان نسبت به گذشته متفاوت است، جایی که درختان اغلب در آزمایشگاه و در ویرایش ژنوم تکثیر می شوند (تغییر طبیعت برای تولید بیشتر). با این حال، با توجه به این رویکرد جدید در علم گیاهپزشکی، درختان گردو هنوز هم قلمه یا بذر گردو تویسرکان هستند؛ آنها تکثیر می شوند.
قرار دادن تکیه گاه های مناسب برای درختان به منظور جلوگیری از شکستن ساقه و برگ آنها را حصارکشی می گویند. برای درختان گردو نگهبانی بسیار موثر است. از آنجایی که درختان گردو محصولات سنگینی هستند، درختان گردو قابل نگهداری نیستند.بهتر است از شاخه های میوه درختان گردو تویسرکان محافظت شود.

گردافشان چیست و چه رقمی برای گرده افشانی گردو تویسرکان مناسب است:

کاشت (نهال گردو) یا گرده افشانی نهال نیز به همین صورت است؛ این یک مرحله اساسی مهم در مزرعه گردو است. زیرا بسیاری از درختان گردو بدون گرده افشانی تولید نمی کنند. بنابراین هنگام خرید نهال گردو تویسرکان بهتر است از انواع فرنت، روند و سایر ارقام گرده افشان که جزو برترین واریته های گرده افشان درختان گردو تویسرکان هستند خریداری کنید.

خاصیت های مغز گردو تویسرکان برای سلامتی انسان:

تاثیر مهم و اساسی مصرف گردو و فواید آن بر سلامت انسان بر کسی پوشیده نیست. اما باید بدانیم که گردو تا چه اندازه می تواند بر سلامت انسان تأثیر بگذارد. خوردن گردو می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را تا 18 درصد کاهش دهد. همچنین افراد را تا 15 درصد در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر قرار می دهد.

چربی و روغن مغز گردو تویسرکان:

مقدار چربی در مغز گردو تویسرکان؛ نه زیاد که به آن مغز کم چرب نیز می گویند. بنابراین افرادی که نگران چربی گردو هستند می توانند از این نوع گردو استفاده کنند.
مغز گردو به دست آمده از نهال گردو اصلاح شده تویسرکان برای ذائقه ایرانی بسیار مناسب است و بیشتر به صورت گردو مصرف می شود. بنابراین برای فروش محصول خود مشکلی نخواهید داشت.

قیمت نهال گردو تویسرکان و همچنین نحوه خرید گردو تویسرکان و ارسال آن:

از آنجایی که قیمت محصولات کشاورزی هر سال تغییر می کند، قیمت ثابتی وجود ندارد. بهترین خرید برای بررسی آخرین قیمت نهال های گردو تویسرکان؛ لطفا با کارشناسان ما در فروش نهالستان غرب گردو تماس بگیرید. همچنین کارشناسان ما می توانند شما را در خرید نهال های دیگر و یا خرید گرده افشان نهال گردو راهنمایی کنند.
در عصر کووید-19، ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای خرید آنلاین است. خرید آنلاین مزایا و معایبی دارد، اما خرید نهال گردو یا دیگر نهال ها معامله خوبی است.
نهال های گردو تویسرکان را می توانید به صورت آنلاین از سایت غرب گردو از هر نقطه ایران که هستید تهیه کنید؛ خرید خود را بین 1 تا 3 روز دریافت کنید. بدون زمان و هزینه اضافی. هم اکنون می توانید با کارشناسان فروش نهالستان غرب گردو ما تماس بگیرید؛ برای خرید نهال گردو تویسرکان تماس بگیرید.


خرید نهال گردو تویسرکان دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو تویسرکان مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو تویسرکان نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو تویسرکان این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو تویسرکان با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو تویسرکان مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو تویسرکان تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو تویسرکان نحوه سمپاشی و آبیاری گردو تویسرکان توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو تویسرکان داشته باشید.

سوالات نهال گردو تویسرکان