• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو سجنو با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو سجنو

خرید نهال گردو سجنو + مشخصات گردو سجنو

نهال گردو سجنو یکی از ارقام گردوی تجاری است که توسط شرکت نهالستان غرب گردو تولید و به فروش می رسد، این رقم نسبت به سایر ارقام عملکرد و باردهی بیشتری دارد و محصول از کیفیت خوبی برخوردار است.

مشخصات گردو سجنو:

نهال های گردو سجنو گیاهانی هستند دیرگل و مناسب برای رشد در مناطق سردسیر شدید؛ این پایه بازدهی کوتاه و سریع دارد.
توجه: گونه های با ریشه کوتاه مانند نهال های گردو سجنو برای کاشت نزدیک مناسب هستند، حتی اگر درخت به طور کامل رشد کرده باشد، ارتفاع زیادی نخواهند داشت.
از آنجایی که گل‌های نر زودتر از گل‌های ماده شکوفا می‌شوند، این واریته باید مکمل واریته گرده‌افشان باشد؛ بنابراین به ازای هر 15 نهال گردو سجنو، 2 نهال گرده‌افشانی شده کاشته می‌شود تا کیفیت تولید باغ افزایش یابد.
نهال ها به صورت نیمه برآمده رشد می کنند و برای کاشت در ارتفاعات 500-1500 متری از سطح دریا مناسب هستند که در صورت افزایش ارتفاع با مشکل کاهش عملکرد مواجه خواهیم شد.
توجه: عملکرد و سطح باردهی نهال های گردو سجنو حدود 60 درصد بیشتر از سایر ارقام با عملکرد خوب است.
محصولی با بهترین کیفیت، ظاهری بیضی شکل و پوستی تقریباً مشکی و صاف دارد؛ علاوه بر این، این گردو خوش طعم و رنگ روشن است.

شرایط محیطی (آب و هوایی) مناسب برای کاشت نهال گردو سجنو:

آب و هوای معتدل، سرد و نیمه خشک بهترین انتخاب برای رشد نهال گردو سجنو است. این عدد مستلزم یک دوره سرد است که باید بین 700 تا 1500 ساعت سرما در فصول پاییز و زمستان باشد.

موراد تاثیر گذار در رشد گردو سجنو:

آب و خاک دو عامل مهم و ضروری در پرورش نهال گردو هستند که در اینجا به شرح آنها می پردازیم.
نیاز آبی نهال گردو:
آبیاری نهال های گردو سجنو بسیار مهم است زیرا در صورت بی توجهی به آبیاری درختان، عملکرد امسال و سال های آینده کاهش می یابد.
میزان آب مورد نیاز برای آبیاری یک هکتار از درختان بر اساس سن درخت، عملکرد، تراکم کاشت و شرایط آب و هوایی منطقه کاشت برآورد می شود.
نکته: به طور کلی میانگین مصرف آب برای آبیاری یک هکتار درخت گردو معادل 1000 تا 7000 مترمکعب است؛ همچنین هر 7 تا 10 روز یک بار در سایه آب مصرف کنید.

کیفیت آب و روش های آبیاری بسیار مهم و موثر است. ریشه نهال های گردو سجنو به شوری و شرایط سیل حساس است و در آنجا دچار فلج گیاهی (سکته مغزی) می شود.
بافت مناسب خاک:
سیستم رشد و ریشه زایی درختان گردو عمیق و گسترده است، بنابراین بهره برداری از زمین های زیر کشت حداقل به عمق 1.5 متر بسیار مهم و ضروری است.
خاک لومی با توجه به ظرفیت زهکشی آن بهترین انتخاب برای کاشت نهال گردو است و از 20 درصد خاک رس، 40 درصد سیلت و 40 درصد ماسه تشکیل شده است.
توجه: اگر خاک سفت و کمی کم عمق باشد، رطوبت در اطراف ریشه ها راکد می شود و باعث پوسیدگی آنها می شود.

اهمیت کود های مناسب برای گردو سجنو:

قبل از کاشت نهال گردو باید وضعیت خاک از نظر عناصر ضروری بررسی شود؛ مهمترین و موثرترین عناصر برای رشد درخت عبارتند از: پتاسیم، نیتروژن، فسفر، آهن، کلسیم، منگنز، مس و روی که توسط کارشناسان مربوطه آزمایش می شوند.
بسته به نوع خاک و نیاز، این عناصر را با کود و خاک مخلوط کرده و قبل از کاشت نهال در چاله حفر شده می ریزند.
در چند سال اول رشد نهال گردو به دلیل ریشه زایی زیاد، کودهای آلی و کودهای شیمیایی مورد نیاز در فصل زمستان به صورت گودال کود به درختان داده می شود.
نکته: گودال کود گودالی است که در سایه درخت به عمق و طول 1 متر و عرض 40 سانتی متر کنده شده است.

فاصله و الگوی کاشت نهال گردو سجنو:

برای ارقام پاکوتاه پیوندی فاصله کاشت 7×7 یا 8 8 8 است؛ نهال گردو سجنو نیز در فاصله 6.7 کاشته می شود که با این الگوی کاشت تقریباً 300 نهال گردوB در هکتار خواهیم داشت.

آفت ها و بیماری هایی که گردو سجنو را درگیر خود میکند:

مهم ترین و شایع ترین آفات و بیماری های گزارش شده در کشور ما عبارتند از:
بیماری ها: آنتراکنوز گردو، پوسیدگی ریشه، پوسیدگی طوقه، پوسیدگی ریشه آرمیلاریا، زخم باکتریایی طوقه، زخم های پوستی باکتریایی
آفات: کرم گردو، کرم به، کرم سیب، شته گردو، مگس پوست گردو، کنه گال زگیلی برگ گردو و از همه مهمتر پروانه ی فری یا کرم خراط.

اهمیت هرس در درخت گردو سجنو:

هرس درختان گردو در مناطق سردسیر معمولاً از اسفند تا فروردین ماه است تا شاخه های بیمار، آسیب دیده، خشک و شاخه های با زوایای تیز (برای جلوگیری از عبور نور و هوا) هرس شوند.

خرید نهال گردو سجنو:

نهال گردو سجنو یکی از ارقام پرمحصول گردو است که در نهالستان غرب گردو تولید و رشد می کند. کلیه نهال های این مجموعه همراه با شناسنامه و شناسنامه و مجوز رسمی در اختیار باغداران و مشتریان عزیز قرار می گیرد.
برای خرید محصول مورد نظر و اطلاع از قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


خرید نهال گردو سجنو دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو سجنو مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو سجنو نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو سجنو این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو سجنو با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو سجنو مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو سجنو تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو سجنو نحوه سمپاشی و آبیاری گردو سجنو توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو سجنو داشته باشید.

سوالات نهال گردو سجنو