• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو شبین با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو شبین

خرید نهال گردو شبین + مشخصات گردو شبین

اگر می خواهید در باغچه خود گردویی با مغز سفید بکارید، نهال گردو شبین، این انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.
گردو شبین؛ برای کشت در مناطق سردسیر مناسب است، با خرید نهال محصول خوشمزه ای به دست می آورید و در عرض 2 سال با اطرافیان خود صحبت خواهید کرد.
همچنین می توانید قیمت نهال گردو شبین را در هر ساعت از شبانه روز با یک کلیک بررسی کنید؛ در صورت نیاز به خرید ادامه دهید.
ویژگی های مهم برای رشد این نهال ها:
1: نهال گردو شبین؛ همانطور که برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب است، در صورتی که در شهر گرم و آفتاب سوزان قرار گیرد می تواند باعث سوختگی شدید شود.
2: اگر نام این نهال؛ زادگاه اصلی آن را نمی توانید حدس بزنید، باید بدانید که ریشه آن به کشور همسایه (ترکیه) می رسد و در بسیاری از شهرهای داخلی ایران می توان آن را پرورش داد.

همه چیز در مورد نهال گردو شبین:

یکی از ارقام اصلاح شده گردو، نهال گردو شبین است. گردو انواع مختلفی دارد. کشور ما ایران نیز یکی از مناطقی است که در آن به راحتی می توان انواع درختان از جمله انواع گردو را پرورش داد.
درخت گردو درختی است تک ساقه و بلند و دارای شاخه های وسیع. دارای برگهای پهن است. ویژگی متمایز این گیاه گردو شبین است؛ دلیل آن این است که با وجود سایر نهال های تولید کننده اکسیژن، به همان روشی که انسان تنفس می کند، تنفس می کند. یعنی اکسیژن دریافت می کند و دی اکسید کربن را برمی گرداند.
نهال گردو شبین؛ تولید میوه های گرد با دو پوست. پوشش سبز رنگ است و در صورت خشک شدن به راحتی جدا می شود. پوسته داخلی تقریباً قهوه ای، از نظر بافت سخت و چوبی است. پوسته چوبی آن خیلی ضخیم نیست و به راحتی جدا می شود. آجیل ها بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و وزنی در حدود 16 گرم دارند و چربی بالایی دارند. رنگ مغزش سفید است.

خاستگاه ، ارتفاع درخت شبین و عمر آن:

نام گردو شبین است؛ این نام مخفف محل تولد و منشاء آن است. این درخت گردو متعلق به کشور همسایه ما ترکیه است. امروزه تعداد زیادی از درختان گردو در ترکیه از این درخت گردو در مزارع خود استفاده می کنند.
درخت صندل حدود 5 متر ارتفاع دارد و عمر مفید و اقتصادی این درخت 80 سال است. در این مدت می توانید از این درخت درآمد زیادی کسب کنید. پس اگر قصد خرید و سفارش نهال گردو شبین را از نهالستان غرب گردو دارید، در انتخاب خود شک نکنید.

بهترین آب و هوای جهت پرورش گردو شبین:

نهال گردو شبین؛ به آب و هوای سرد و سرمای زیاد نیاز دارد، برای جوانه زدن و تولید محصول بیشتر نیاز به گذراندن دوره سرد دارد. به این فاصله خنک کننده، نیاز خنک کننده می گویند. خنک شدن درخت گردو شبین در دمای 7 درجه سانتیگراد تا 1500 ساعت طول می کشد.

رقم مناسب جهت گرده افشانی گردو شبین:

نهال های گردو شبین مانند بسیاری از درختان گردو برای رشد بهتر و باروری بیشتر به گرده افشان های نهال گردو نیاز دارند تا در مزارع خود رشد کنند.
کارشناسان کشاورزی توصیه می کنند که 7 درصد از زمین های کشاورزی خود را به گرده افشانی نهال ها اختصاص دهید.
بهترین رقم گرده افشان برای این نهال گردو، رقم بیلچک است. .

آغاز باردهی گردو شبین و ارتفاع:

این نهال گردو از سال اول به ثمر مینشیند و همانطور که قبلاً اشاره کردیم این نهال گردو زودبازده است. اما از سال سوم می توانید برداشت را شروع کنید که هم به صرفه است و هم سودآور. شایان ذکر است بیشترین عملکرد نهال گردو و میانگین عملکرد در هکتار بین 4 تا 6 تن می باشد.

زمان کاشت مناسب نهال گردو شبین و کاشت این درخت:

بهترین و مناسب ترین فصل برای رشد نهال گردو شبین اواسط بهار و پس از پایان فصل سرما می باشد. مراقب باشید در تابستان و در گرمای شدید این درخت گردو را نکارید، زیرا این نهال گردو به آفتاب سوختگی بسیار حساس است.
برای رشد درختان شب بو بهتر است در فواصل زمانی معین سوراخ هایی به عمق 1.5 متر و عرض 50 سانتی متر در زمین خود حفر کنید و در جایی که زمین شما سایه دارد نهال بکارید.

فاصله نهال ها برای کاشت نهال گردو شبین:

مناسب ترین فاصله برای کشت نهال گردو شبین فاصله 8*8 می باشد که این فاصله باید به دقت رعایت شود. اگر قبلاً این درخت گردو را کاشته‌اید، اما این فواصل را رعایت نکرده اید، یک روش هرس به نام هرس فرمدهی که در ادامه توضیح خواهیم داد، به درخت شما کمک می‌کند تا نور کافی برای فتوسنتز و بازسازی سلول‌های گیاهی داشته باشد و به طور طبیعی رشد کند.

آبیاری مناسب گردو شبین:

نهال های گردو شبین نسبت به آبیاری و بلوغ کافی بسیار حساس هستند. در اصلاح علمی به این نوع درخت گزومورفی پایین می گویند. یعنی در برابر خشکسالی خیلی مقاوم نیستند.
بهتر است این درخت به طور مرتب و هر 20 روز 10 بار آبیاری شود و هر درخت 20 تا 25 لیتر باشد.
برای درختان گردو چندین روش آبیاری وجود دارد مانند: آبیاری غرقابی، آبیاری نواری، آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی. توصیه می کنیم از آبیاری غرقابی برای این گونه و سایر گونه های گردو استفاده نکنید. زیرا می توانند باعث بیماری خاصی به نام پوسیدگی ریشه شوند.

خصوصیت های خاک برای پرورش نهال گردو شبین:

اولین شرط رشد و باردهی خوب درخت گردو، تامین خاک مناسب درخت است. در واقع این فرآیند باید قبل از کاشت نهال گردو شبین انجام شود. انجام آزمایش خاک بر روی خاک نهال گردو از طریق آزمایشگاه خاک و مشورت با کارشناس کشاورزی قبل از کاشت توصیه می شود.
علاوه بر نوع خاک، باید سطح کاشت و نوع زمین را نیز بررسی کنید. خاک شما صخره ای است، با بافت رسی سخت یا بازسازی خاک سنگین، بنابراین بهتر است از کاشت نهال های نهال گردو، به خصوص نهال های گردو شبین خودداری کنید. زیرا نهال گردو به بافت خاک نرم نیاز دارد تا به راحتی ریشه یابی کند.

قلمه زنی و قیم گذاری بر روی درخت شبین:

در مناطق بادخیز ، ایده خوبی است که پس از کاشت نهال های گردو شبین به درختان خود محافظ بدهید تا از شکستن آنها جلوگیری شود. هنگام کاشت نهال گردو، محافظ ها و تکیه گاه هایی که درختان و گیاهان گردو را محافظت یا قرار می دهند توصیه می شود.
قلمه زدن یکی از مهم ترین روش های تکثیر درختان و گیاهان است. روش های مختلفی برای برش وجود دارد و هر کسی روش خود را برای انجام آن دارد. قلمه های ریشه، قلمه برگ و قلمه ساقه روش های مختلف قلمه زدن هستند. اوایل بهار بهترین زمان برای قطع درختان گردو است.

بهترین کود های مناسب برای درخت گردو شبین:

درختان گردو برای رشد بیشتر و تولید محصولات بهتر به مواد مغذی ضروری نیاز دارند. یکی از مهمترین آنها تامین کود مناسب درختان است. بد نیست بدانید که دو نوع کود برای درختان گردو وجود دارد، کودهای شیمیایی و کود حیوانی. با این حال، مقدار کود مورد استفاده ممکن است بسته به نیاز خاک نهال های گردو شبین شما متفاوت باشد.

بیماری هایی که گردو شبین را درگیر خود میکند و نحوه پیشگیری از آن:

نهال گردو شبین؛ مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد، اما بیماری هایی مانند پوسیدگی ریشه و طوقه، کال باکتریایی، بلایت گردو و همچنین بیماری معروف آنتراکتوز معروف روی این درخت گردو ظاهر می شود.
بنابراین توصیه می کنیم به محض مشاهده اولین علائم بیماری در درخت گردوی خود اقدام کنید و اقدامات لازم از جمله سمپاشی و زهکشی مناسب را انجام دهید تا از آلوده شدن درختان دیگر در مزرعه خود جلوگیری کنید.


خرید نهال گردو شبین دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو شبین مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو شبین نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو شبین این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو شبین با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو شبین مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو شبین تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو شبین نحوه سمپاشی و آبیاری گردو شبین توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو شبین داشته باشید.

سوالات نهال گردو شبین