• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو ضیااباد قوداقوز با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو ضیااباد قوداقوز

خرید نهال گردو ضیااباد قوداقوز + مشخصات گردو ضیااباد قوداقوز

اگر می خواهید گردوی باغ خود را به سوغات شهر قزوین تبدیل کنید، می توانید نهال گردو ضیاء آباد خریداری کنید؛ به این هدف برسید. گردو ضیاء آباد یکی دیگر از گردوهای بومی و بومی ایران است. این نهال در زبان ترکی شیرین یکی از نهال های پربار نامیده می شود.
همچنین می توانید در هر ساعت از شبانه روز قیمت کوتوله ضیا آباد نهال گردو را بررسی کرده و در صورت تمایل آن را خریداری کنید.
ویژگی های متمایز این نهال عبارتند از:
1: منشاء و منشاء این نهال ها گردو ضیاء آباد می باشد که می توان آن را به یکی از شهرهای استان قزوین جستجو کرد و برای ارتفاعات متوسط ​​مناسب است.
2: هنگام کاشت می توان از 2 گونه (نهال و بذر) برای کوتوله گردوی ضیاء آباد استفاده کرد، اما توصیه ما به شما این است که از نهال های پیوندی اصلاح شده شروع کنید.

معرفی کلی نهال گردو ضیاءآباد قوداقوز:

شهر ضیاءآباد در استان قزوین یکی از قطب های مهم تولید نهال گردو ضیاء آباد در ایران است. آب و هوای مساعد این شهر هر ساله باعث برداشت انواع گردو از باغات گردو می شود. نهال گردو ضیاء آباد یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین گردوهای بومی ایران است که در حال حاضر به خارج از کشور صادر می شود و میوه درخت گردو ضیاء آباد حدود 15 گرم وزن دارد و بیش از نیمی از آن را مغز تشکیل می دهد. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این درخت گردو، پوست و هسته نازک آن، رنگ های روشن و طعم لذیذ آن است.
نهال گردو ضیاءآباد انواع مختلفی دارد که بهترین آنها نهال گردو ضیاء آباد است؛ نقل قول. این نهال یکی از ارقام اصلاح شده برای نشاء است. باغات گردو ضیا آباد در مدت زمان کوتاهی به صرفه است، بنابراین این گردو یکی از مصارف تجاری است که می توانید به آن اعتماد کنید. در ادامه با ویژگی ها و اصول کاشت، نگهداری و برداشت این نهال ها بیشتر آشنا می شویم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید..

منشاء ، ارتفاع گردو ضیاءآباد قوداقوز و عمر آن:

1. نهال گردو ضیاء آباد؛ که با نام (قوداقوز) نیز شناخته می شود، گونه ای سریع و پربار است.
2. در برخی سایت های شناخته شده دانشگاهی و کشاورزی، خاستگاه اصلی این درخت را فلسطین می دانند و در برخی سایت ها از آن با نام گردوی اسرائیلی یاد می کنند.
3. همانطور که از نامش پیداست کوتاه است و حدود 4.5 متر طول دارد. سایبان به آرامی رشد می کند و زیاد پخش نمی شود.
4. اما محصولات زیادی تولید می کند. با افزایش سن درخت، راندمان تولید میوه نیز کاهش می یابد. میوه دارای دو پوست است.
5. پوست سبز به راحتی از میوه جدا می شود که کاملا رسیده باشد.
6. پوسته داخلی آن چوبی است اما نازک و کاغذی است که به راحتی از مغز جدا می شود.
7. از نظر مرغوبیت آجیل محصول درجه یک گردو ایران می باشد. آجیل که حدود 70 درصد از حجم میوه را تشکیل می دهد، پر و پر، شفاف و خوشمزه است.
8. این آجیل های خوشمزه ارزش غذایی زیادی نیز دارند.

بهترین آب و هوای کاشت گردو ضیاءآباد قوداقوز:

نهال گردو ضیاء آباد؛ به یک دوره سرما (زیر 7 درجه سانتیگراد) 700 تا 1500 ساعت نیاز دارد. شایان ذکر است ضیاآباد نهال گردو دمای 11 درجه زیر صفر را به راحتی تحمل می کند.
پس از شروع فصل رشد، اگر دما به کمتر از 2 درجه (بهار سرد) برسد، میوه آسیب می بیند. چند هفته قبل از برداشت میوه، دما باید بین 25 تا 37 درجه سانتیگراد باشد. دمای پایین تر از رسیدن به موقع میوه جلوگیری می کند. دمای بالاتر می تواند باعث آفتاب سوختگی میوه و نهال شود.
مناطق گرمسیری بدون دوره سرمای بیش از 700 ساعت و دمای بالای تابستانی بالای 40 درجه سانتیگراد برای پرورش این نهال گردو های ضیابادی مناسب نیستند و توصیه می کنیم از کاشت نهال گردو ضیاء آباد در این مناطق خودداری کنید.

بهترین رقم برای گرده افشانی گردو ضیاءآباد قوداقوز:

یکی از مهمترین مراحل برای داشتن یک مزرعه مولد و سودآور گردو، پرورش گرده افشان نهال گردو است. امروزه نمی توان به گرده افشانی که معمولاً توسط درختان نر انجام می شود رضایت داد، باید گرده افشان های نهال گردو را در مزارع خود بکارید. بهترین گرده افشان نهال گردو برای نهال های گردو ضیاء آباد؛ واریته های فرانکت و روند هستند.

آغاز باردهی گردو ضیاءآباد قوداقوز و میزان باردهی اش چقدر است:

نهال گردو ضیاء آباد؛ درختی زودبازده است و برخلاف درختان گردوی بومی ایران مانند نهال گردو تویسرکان و نهال گردو دماوند در سال اول میوه می دهد. اما در روزهای اول محصول چندانی نداشت و نباید انتظار زیادی از آن داشت. به طور معمول در عرض 1 تا 3 سال، هر درخت به طور متوسط ​​20 گردو تولید می کند.
در سالی که درخت بالغ می شود، در صورت مراقبت و تامین مواد مغذی مناسب، می توان تا 50 تا 60 کیلوگرم محصول مرغوب برداشت کرد.

موقع کاشت نهال گردو ضیاءآباد قوداقوز و مراحل کاشتش:

بهترین فصل برای کاشت نهال گردو ضیاءآباد قبل یا بعد از شروع فصل سرما می باشد. وقتی نهال گردو می کارید، آن نهال ها قدرت مقاومت در برابر سرما را ندارند. ممکن است یک سوال به ذهن شما خطور کند، آیا نهال گردو یکی از مقاوم ترین نهال های موجود نیست؟
سوال درست است و پاسخ در هسته سوال است، اما در هنگام کشت، نهال گردو هنوز با خاک اینجا ادغام نشده است و قدرت و قدرت لازم برای مقابله با سرمای شدید وجود ندارد. بنابراین بهترین زمان برای کاشت نهال گردو ضیاء آباد اوایل پاییز است.

فاصله کاشت نهال گردو ضیاءآباد قوداقوز از همدیگر:

فاصله کاشت نهال های گردو ضیاء آباد تواند تاثیر زیادی بر رشد و نتایج این درخت داشته باشد. از آنجایی که درخت گردو ضیاءآباد گونه ای کوتاه با شاخ و برگ متراکم است، اثر آن در زمانی که درخت بالغ شده باشد و بدون رعایت فاصله کاشت در اجرای آن، اوج باردهی مشاهده نشود، مشاهده می شود. کارشناسان کشاورزی فاصله بهینه کاشت ضیاء آباد نهال گردو را 10×10 متر در متر مربع توصیه می کنند.

روش آبیاری مناسب گردو ضیاءآباد قوداقوز:

روش های مختلفی برای آبیاری درخت گردو ضیاء آباد وجود دارد و می توانید از روش های سنتی مانند آبیاری قطره ای، غرقابی یا نواری استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید برای هر درخت آب کافی تهیه کنید و میزان آب موجود باید به طور مساوی بین تمام درختان مزرعه توزیع شود. آبیاری منظم می تواند از بیماری های رایج درختان گردو ضیاء آباد جلوگیری کند. در فصل آبیاری بهتر است هر 10-12 روز درختان مزرعه را آبیاری کنید.

ویژگی های خاک برای نهال گردو ضیاءآباد قوداقوز:

مهمترین عامل در رشد درختان به ویژه درختان گردو ضیاء آباد فراهم نمودن خاک مناسب برای کشت است. بدون خاک مناسب و شرایط خاص نمی توان انتظار نتایج مثمر ثمر و منافع اقتصادی این نهال گردو را داشت.
قبل از اقدام به کاشت نهال گردو ضیاء آباد، بهتر است اسیدیته خاک توسط کارشناسان و متخصصان این زمینه بررسی شود. اسیدیته ایده آل برای رشد نهال گردو معمولا بین 6 تا 7 است، اگر کمتر یا بیشتر باشد، خاک شما برای نهال گردو مناسب نیست.
بافت خاک نیز می تواند تاثیر زیادی در رشد درخت گردو داشته باشد. بهترین بافت خاک برای رشد نهال گردو ضیاء آباد بافت لومی شنی است. رعایت خواص خاک فوق شما را در داشتن یک مزرعه مولد و سودآور گردو راهنمایی می کند.

قلمه و قیم روی درخت ضیاءآباد قوداقوز:

قلمه زدن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تکثیر درختان است و به گفته کشاورزان با تجربه، یک تیر و دو نشان است. وقتی درخت را قطع می‌کنید، هر دو به درخت مادر کمک می‌کنید تا درخت گردو را ریشه‌یابی و تکثیر کند. قلمه ها تأثیر زیادی بر درختی که قلمه ها از آن بریده می شوند، می گذارد
اگر در صورت وزش باد شدید، باران شدید و برف شدید در برخی مناطق قصد کاشت نهال گردو ضیا آباد را دارید، توصیه می‌کنیم هنگام کاشت نهال از آن محافظت کنید. محافظت راهی برای کمک به رشد عمودی درختان و جلوگیری از شکستن ساقه ها است. بهتر است تا زمانی که درخت بالغ شود یا قوام لازم را نداشته باشد از محافظ روی آن استفاده کنید.


خرید نهال گردو ضیااباد قوداقوز دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو ضیااباد قوداقوز مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو ضیااباد قوداقوز نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو ضیااباد قوداقوز این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو ضیااباد قوداقوز با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو ضیااباد قوداقوز مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو ضیااباد قوداقوز تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو ضیااباد قوداقوز نحوه سمپاشی و آبیاری گردو ضیااباد قوداقوز توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو ضیااباد قوداقوز داشته باشید.

سوالات نهال گردو ضیااباد قوداقوز