• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه + مشخصات گردو ژنوتیپ برتر مراغه

ساخت یک باغ گردو سنتی به نهال های گردو مراغه نیاز دارد؛ شما علاقه مند خواهید شد. این نهال گردو سردسیری است و یکی از ارقام گردو محبوب گردشگران محسوب می شود.
به همین دلیل توصیه می کنیم اگر در شهر زندگی می کنید از امسال شروع به کاشت این گردو کنید چرا که امتیاز گردشگری سالانه ارزآوری زیادی برای کشور به همراه دارد.
همچنین می توانید قیمت نهال گردو مراغه را در هر ساعت از شبانه روز با یک کلیک بررسی کنید؛ در صورت نیاز به خرید ادامه دهید.
مهمترین خصوصیات این نهال:
1: گردو مراغه یکی از گیاهان بومی ایران است که با توجه به شرایط آب و هوایی داخلی مورد توجه قرار می گیرد.
2: این نهال به شکل بهبود یافته ای رسیده است که شرایط کاشت شما را آسان تر می کند و نتیجه خوبی خواهد داشت.

معرفی کلی نهال گردو ژنوتیپ مراغه:

کشور عزیز ما ایران به دلیل داشتن شرایط اقلیمی مساعد برای پرورش انواع نهال گردو از جمله نهال گردو مراغه مناسب است؛ بله. همچنین باعث افتخار است که نه تنها نهال های پیوندی از انواع خارجی کاشته می شود.
در عوض، ارقامی با منشأ ایران تولید می کند، مانند نهال گردو مراغه که نه تنها در داخل کشور، بلکه در کشورهای دیگر از جمله آمریکا نیز کشت می شود.
درخت گردو مراغه؛ این درخت گردو به دلیل مزایای فراوانی که برای باغداران به ارمغان می‌آورد، محبوبیت زیادی در بین باغداران دارد، به طوری که یکی از مهم‌ترین درختان صادراتی ایران است.
وزن این میوه حدود 12 گرم است که شامل 6 گرم آجیل می شود. آجیل گردو مراغه رنگ روشن دارد بنابراین خوردن آجیل توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند.میانگین عملکرد نهال گردو مراغه حدود 6 تن در هکتار است.
این رقم یکی از بهترین نهال های ایرانی است. از آنجایی که محصولی با کیفیت و فراوان تولید می کند، یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای کاشت و احداث باغات گردو در مقیاس وسیع انتخاب کنید.

زادگاه (منشاء) نهال گردو مراغه به همراه عمر و ارتفاع این درخت:

نهال گردو مراغه برای اولین بار در شهرستان ملاخ استان آذربایجان غربی تولید شد. منشا آن ایران است. شهرستان مراغه بعد از تویسرکان مهمترین مرکز تولید گردو در ایران است.
برخی از سایت ها عنوان می کنند که درخت گردو مراغه از ترکیب چندلر آمریکایی و یک نهال ایرانی به وجود آمده است که این درست نیست، با افتخار می توان گفت که این درخت گردو کاملا ایرانی و متعلق به این مرز و بوم است. این گردو در بین مردم به ویژه در میان اقوام ترک گردوی کاغذی نامیده می شود.
درخت گردو مراغه در زمان بلوغ حدود 7 متر ارتفاع دارد و متعلق به درختان بلند است. عمر اقتصادی این درخت گردو بین 80 تا 100 سال تخمین زده می شود.

مناسب ترین آب و هوا برای گردو مراغه:

1. نهال گردو مراغه؛ یکی از بهترین گزینه ها برای پرورش در مناطق سردسیر و معتدل سرد است.
2. زیرا نه تنها بسیار مقاوم است، بلکه این هوای خنک نیز جزء رشد و باردهی آن است.
3. یک دوره خنک کننده 700 تا 1500 ساعت مورد نیاز است.
4. برای کاشت در مناطق گرمسیری با تابستان طولانی مناسب نیست.
5. درجه حرارت باید در هفته های قبل از برداشت بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد باشد.
6. اما در دمای بالای 40 درجه به درستی عمل نمی کند. ممکن است میوه های توخالی و بدون مغز تولید کند.

گردافشان مورد نیاز این گردو (گردو ژنوتیپ مراغه):

همانطور که می دانید نهال گردو مراغه ای مانند بسیاری از درختان گردو برای میوه دادن نیاز به گرده افشانی دارد. گرده افشانی معمولاً توسط درختان نر یا گل های نر انجام می شود و توسط باد یا حشراتی مانند زنبورها پخش می شود.
به دلیل شرایط اقلیمی و اصلاح ژنتیکی درختان گردو، روش های قدیمی گرده افشانی و درختان نر نر دیگر کاربرد ندارد و بهتر است برای مزارع پرمحصول پربازده، گرده افشان نهال گردو کاشته شود.
اکثر کارشناسان کشاورزی توصیه می کنند که حدود 7 درصد از مساحت باغ خود را به گرده افشان های نهال گردو اختصاص دهید. باید بدانید که بهترین گرده افشان توصیه شده برای درختان گردو مراغه گونه فرانکت است.

میزان باردهی و همچنین آغاز باردهی گردو مراغه ژنوتیپ برتر:

نهال گردو مراغه؛ معمولاً در سال اول بار می دهد و محصول می دهد، اما از سال پنجم به بعد می توان انتظار صرفه جویی اقتصادی و عملکرد بالا را داشت. همانطور که قبلا اشاره کردیم این درخت گردو در هر هکتار حدود 6 تن محصول تولید می کند که بسیار مقرون به صرفه است.

مراحل کاشت گردو مراغه و فصل مناسب کاشت آن:

بهترین زمان برای کاشت نهال گردو مراغه اوایل بهار است. در این مرحله می توانید درخت گردوی خود را با توجه به الگوی کشت مناسب بکارید. برای پرورش گردوی مراغه ابتدا چاله ای به عمق 2.5 متر و عرض 50 سانتی متر حفر کنید و نهال ها را در آن قرار دهید. بهتر است به درستی کوددهی و آبیاری به صورت رفت و برگشتی انجام شود و مواد مغذی مورد نیاز درخت گردو مراغه مانند کود و آب مناسب تامین شود.

فاصله مناسب کاشت نهال گردو مراغه از هم:

در سایت کشاورزی معروف دنیا حالت کشت و فاصله کاشت مناسب درختان گردو 10*10 متر مربع می باشد. اما در مزارع کاشت درختان گردو در ایران با توجه به عوامل موثر بر رشد درختان گردو فاصله کاشت بهینه درختان گردو مراغه 7*7 متر می باشد. رعایت این فواصل در زمان باردهی و بلوغ درخت و باردهی آن بسیار کارآمد و مؤثر است.

روش مناسب آبیاری گردو مراغه:

آبیاری درختان گردو با شرایط خاک، شیب و آب و هوا متفاوت است. در صورت کاشت نهال گردو در شیب، بهتر است از آبیاری قطره ای استفاده شود.
توصیه مهم کارشناسان کشاورزی برای درختان گردو مراغه عدم استفاده از آبیاری غرقابی است. زیرا یکی از شایع ترین بیماری های این درخت گردو پوسیدگی تاج پوشش ناشی از آبیاری غرقابی است. به طور کلی در تابستان هر ۷ روز یکبار و در پاییز و بهار هر ۱۰ روز یکبار مصرف ۲۰ لیتر برای هر درخت توصیه می شود.

بهترین خاک جهت کاشت نهال گردو مراغه:

یکی از مهمترین مواردی که هنگام کاشت درخت گردو مراغه باید به آن توجه کرد، خاکی است که نهال گردوB در آن کاشته شده است. ایده آل قبل از کاشت نهال گردو مراغه، خاک محل کشت را آزمایش کنید. حداکثر اسیدیته برای این خاک باید بین 5.5 تا 6.5 باشد. بافت خاک نباید سنگین و سخت باشد تا درخت گردو راحت تر در آن ریشه دوانده و در مدت زمان کوتاه تری جذب خاک شود.

قلمه زدن و قیم گذاری گردو مراغه:

حفاظت و قرار دادن تکیه گاه های مناسب برای درختان گردو به ویژه در مراحل اولیه کاشت ضروری و مفید است و بهتر است برای جلوگیری از آسیب و شکستگی برگ درخت انجام شود.
قلمه زدن روش متداول تکثیر و تولید درختان گردو است. در این روش قسمتی از ریشه یا ساقه درختان را جدا می کنیم و به دور از آلودگی در آب قرار می دهیم. پس از ریشه زایی، زمانی که سیستم ریشه به اندازه کافی متراکم شد، آن را در خاکی مناسب با بافت سبکتر می کاریم.

کود مناسب گردو مراغه:

برای درختان گردو دو نوع کود کود شیمیایی و کود آلی (حیوانی) توصیه می شود. قبل از کوددهی بهتر است از طریق آزمایشگاه خاک که معمولاً در جهاد کشاورزی هر استان وجود دارد مواد معدنی موجود در خاک را که منبع اصلی رشد گیاهان و درختان است بررسی کنید و سپس کود مورد نیاز را تهیه کنید، خودتان انجام دهید. خاک..

بیماری هایی که گردو مراغه را تهدید میکند:

مانند همه مشاغل، کشاورزی و باغبانی قوانین و تکنیک های خاص خود را دارد. یکی از مهم ترین چیزهایی که هر باغبان و کشاورز نمونه باید بداند بیماری های رایج درختان مزرعه خود است.
اگر با بیماری های درخت گردو آشنایی ندارید بهتر است با دقت مطالعه کنید. بیماری های نهال گردو مراغه، به طور مرسوم شامل : باکتریوز، شانکر باکتریایی، انتراکتوز، فیوفترا، کرم گردو، کرم خراط و سایر بیماری ها.
خوب است اطلاعات دقیقی در مورد این بیماری ها داشته باشیم تا در صورت مشاهده، اقدامات لازم برای دفع و درمان آنها و پیشگیری از بیماری در سایر درختان مزرعه انجام شود. در رایج ترین قسمت آفت کش های درخت گردو به معرفی چند آفت کش می پردازیم پس با ما همراه باشید.

سم های رایج در بازار برای گردو ژنوتیپ مراغه:

1. بهترین راه برای مقابله با کرم گردو ، کشتن لارو های کرم آنهاست.
2. برای شما بسیار ارزانتر از سمپاشی است. از آنجایی که مبارزه با فیبروم تقریباً غیرممکن و غیرممکن است، بهتر است قبل از وقوع از آنها پیشگیری کنید.
3. برای پیشگیری از این بیماری می توان اقداماتی مانند زهکشی مناسب و جلوگیری از آلودگی زمین های کشاورزی را انجام داد، برای بیماری های باکتریایی نیز استفاده از قارچ کش ها توصیه می شود.
4. با درک این موارد و عمل اصولی می توانید خود و مزرعه خود را از آسیب های جبران ناپذیر محافظت کنید.

زمان و نحوه هرس درخت گردو مراغه:

بهترین زمان برای هرس درختان گردو در مراحل اولیه نهالستان گردو مراغه است. زیرا در طول سال ها می توانید بر اساس الگوی کاشت مورد نظر خود به درخت خود شکل دلخواه بدهید.
هرس درختان گردو معمولا در دو مرحله مجزا انجام می شود. اولین هرس در اوایل یا اواخر زمستان است و به آن هرس باردهی می گویند. برای هرس دوم، درخت گردو را معمولاً در اواخر تابستان کود دهید.

فایده مغز گردو مراغه برای سلامتی انسان:

یکی از مهم ترین مواد آجیل که در بین ما ایرانی ها طرفداران زیادی دارد مغز گردو است. مغز گردو برای سلامت انسان بسیار موثر است و بارها توسط متخصصان تغذیه در ایران و جهان توصیه می شود.
گردو و پنیر مراغه ای در وعده صبحانه یکی از توصیه های امیرالمومنین (ع) است که خوردن گردو و پنیر را برای جلوگیری از خراب شدن معده توصیه می کند. همچنین خوردن گردو در فصل زمستان برای افزایش دمای بدن و گرم نگه داشتن کلیه ها توصیه می شود.

سوددهی چوب و روغن گردو مراغه در صنعت چیست:

کاشت نهال گردو مراغه علاوه بر تصفیه هوا و تولید اکسیژن فواید دیگری نیز دارد. شاید هدف شما از کشت نهال گردو فقط تولید میوه گردو و فروش طبیعی هسته آن باشد. اما این تنها بخشی از فواید درخت گردو است.


خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو ژنوتیپ برتر مراغه این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو ژنوتیپ برتر مراغه با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو ژنوتیپ برتر مراغه نحوه سمپاشی و آبیاری گردو ژنوتیپ برتر مراغه توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه داشته باشید.

سوالات نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه