• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو وینا با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو وینا پیوندی

خرید نهال گردو وینا + مشخصات گردو وینا

نهال انگور گردو وینا گونه هایی هستند که از ایالات متحده وارد می شوند. این نوع نهال گردو در برخی از نهالستان در کشور از جمله نهالستان غرب گردو کشت می شود. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کافی در مورد خصوصیات نهال گردو وینا بررسی شود.

مشخصه های نهال گردو وینا:

نهال های گردو وینا در سال 1968 با ترکیب دو گونه نهال گردو Franket و نهال گردو Pine ایجاد شدند. زمان گلدهی این رقم حدود 7 روز بعد از رقم کم می باشد که از نظر زمان گلدهی زود گل می باشد؛ ضمناً محصول آن تقریباً نارس است. از نظر رشد، شتاب بالایی دارد؛ عملکرد آن جامع است، راندمان تولید آن بالا است و کیفیت محصول آن خوب است.
نکته: این رقم در برابر تابستان های گرم (تحمل به خشکی) مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و برای کشت در مناطق دارای این صفت، ارقامی مانند چندلر و هوارد و ارقام متوسط ​​مناسب برای گرده افشانی گل های چیکو و تاهاما مناسب است. آهان عمر اقتصادی این گیاه حدود 100 سال تخمین زده می شود.

میزان بار دادن میوه گردو وینا:

یکی از نکات مهمی که در خرید نهال گردو باید در نظر گرفت، عملکرد درخت گردو وینا و ویژگی های آن است. درخت گردو وینا یکی از گونه های نهال گردو زود شکوفه است و میوه زودرس می دهد. خاستگاه این نهال ها آمریکا است.
اگر به درستی از درخت گردو وینا مراقبت شود، حدود 4 تن محصول می دهد.
مغز گردو وینا رنگ روشنی دارد و وزن آن حدود 6.5 گرم است.

خصوصیات ظاهری گردو وینا:

حدود 90 درصد جوانه های زایشی و باردهی نهال های گردو وینا جانبی و با میوه دهی منظم هستند. ارتفاع درخت این رقم تقریباً کوتاه و تاج آن باز و پهن است.
درصد مغز در این تصویر 48 درصد است، وزن مغز حدود 6.5 گرم است و رنگ مغز نیز 60 درصد روشن تر است. نهال های گردو وینا برای افزایش رشد و اندازه میوه نیاز به هرس بیشتری دارند؛ توجه: گردو وینا (Vina) به بیماری بلایت گردو حساس است، اما به گونه های کم و اشلی حساسیت کمتری دارد.

اقلیم مناسب برای نهال گردو وینا پیوندی:

بهترین آب و هوا برای رشد نهال های گردو وینا معتدل مدیترانه ای تا معتدل مرطوب و معتدل خشک است. وزن مغز گردو تا حد زیادی تحت تأثیر شرایط آب و هوایی و بارندگی است و بهترین مناطق برای رشد نهال گردو مناطقی هستند که زمستان های سرد دارند، زمانی که نهال ها در دوره سرد زمستان شروع به باردهی می کنند. گذشت.
توجه: در انتخاب ارقام گردو برای کاشت به این نکته توجه شود که ارقام باید با شرایط آب و هوایی منطقه به ویژه کمترین دما در فصل زمستان سازگاری داشته باشند، زیرا برخی از ارقام گردو در دوره خواب زمستانی نسبت به دمای زیر نسبتاً زیاد هستند. -21 درجه حساس به سانتیگراد مقاومت کمتر.

شرایط آب و هوایی و محیطی برای کاشت نهال گردو وینا:

خاک: سیستم ریشه درختان گردو وینا گسترده و عمیق رشد می کند، بنابراین رشد و کاشت حداقل به 1.5 تا 2 متر زمین زراعی نیاز دارد.
همچنین خاک هایی با بافت غنی (20 درصد رس و 40 درصد سیلت و ماسه به نسبت مساوی) به دلیل خاصیت زهکشی مناسب برای رشد نهال هستند. PH و اسیدیته مناسب خاک حدود 6.5 تا 7.5 است.
نیاز آبی: نهال های گردو وینا به 1000-7000 متر مکعب آب در هکتار نیاز دارند، آبیاری نیز هر 7 تا 10 روز یکبار انجام می شود. توجه به کیفیت آب بسیار مهم است، زیرا آب نمک زیاد برای رشد گردو مناسب نیست.
شرایط سختی: این گیاه در پاییز و زمستان باید در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد به مدت 600 تا 800 ساعت قرار داده شود.

الگوهای کاشت نهال گردو پیوندی وینا و احداث باغ آن:

ارقام گردوی ایرانی را با فاصله ردیف 10 متر در 10 متر، ارقام گردوی پیوندی شامل نهال گردو وینا بکارید که این فاصله حدود 7 متر در 7 متر یا 8 متر در 8 متر است یعنی در هکتار. حدود 100 تا 200 نهال گردو خواهیم داشت.
فاصله را مشخص کنید، گودالی به طول 1 متر حفر کنید، قسمت پیوند شده را از خاک بیرون بیاورید و در جهت باد بکارید.

بیماری ها و آفات درخت گردو وینا:

آفاتی که باعث آسیب به نهال گردو وینا می شوند عبارتند از: حشرات گردو، حشرات سیب، حشرات زنبور عسل، شته های گردو، مگس پوست گردو و حشرات شلغم.
بیماری های مهم گردو در کشور من عبارتند از: آنتراکنوز گردو، شانکر باکتریایی پوست، پوسیدگی ریشه و پوسیدگی طوقه و پژمردگی گردو. نهال های گردو وینا مستعد پژمردگی فوزاریوم، یکی از مهم ترین بیماری های گردو هستند.
رطوبت می تواند باعث گسترش بیماری و ایجاد لکه های قهوه ای روی گیاهان شود. این بیماری از طریق باران، شبنم شدید و آبیاری بارانی پخش می شود.

نحوه درست هرس کردن گردو وینا:

در مناطق سردتر، درختان گردو معمولاً از اسفند تا فروردین هرس می شوند. میوه آن رسیده است.واریته های نهال گردو وینا با میوه های جانبی در فرم های تغییر شکل یافته هرس می شوند.

خرید نهال گردو وینا از غرب گردو:

نهال گردو وینا یکی از ده ها محصول با کیفیت نهالستان غرب گردو است که به همراه شناسنامه و گواهی سلامت جهت ارسال نهال گردو وینا به سراسر کشور به باغداران و کشاورزان ارائه می شود.
برای اطلاع از قیمت محصول مورد نظر و مشاوره رایگان و شرایط و امکانات فروش نهال با ما تماس بگیرید.


خرید نهال گردو وینا پیوندی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو وینا مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو وینا پیوندی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو وینا پیوندی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو وینا با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو وینا مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو وینا تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو وینا نحوه سمپاشی و آبیاری گردو وینا توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو وینا داشته باشید.

سوالات نهال گردو وینا