• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو پکان آمریکایی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو پکان آمریکایی

خرید نهال گردو پکان آمریکایی + مشخصات گردو پکان آمریکایی

نحوه پرورش درخت گردو پکان را بدانید؛ این درخت قطعاً به باغبان کمک اقتصادی خواهد کرد زیرا یکی از ارقام مرغوب گردو با چاله بسیار چرب و خوش طعم است. نهال گردو پکان یکی از ارقام ممتاز است که عمدتاً بومی ایالات متحده است و امروزه شاهد کشت آن در اکثر نقاط جهان هستیم که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

خاستگاه و زیستگاه گردو پکان آمریکایی:

ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نهال گردو پکان است که در انحصار تولید، تامین و تهیه نهال این محصول که به گردو آمریکایی نیز معروف است، می باشد.
گردو آمریکایی نهال گردو یا گردو پکان گونه ای با دمای پایین است که در آب و هوای گرم یا مناطق به اصطلاح گرمسیری به خوبی رشد می کند و محصولی با کیفیت تولید خواهد کرد.
نهال های گردو پکان به این دلیل محبوب هستند که در مناطق گرمسیری، مغز گردو اغلب پوک می شود و برگ ها و محصولات درخت می سوزند، اما در این گونه گیاهی، نتایج کاملاً خوب است.
درخت گردو پکان از چندین جنبه دیگر از جمله کیفیت چوب گردو و روغن هسته گردو پکان محبوبیت خاصی دارد.
توصیه می شود قبل از کاشت اسپند، زمستان و بهار سرد منطقه خود را در نظر بگیرید و در نهایت اگر در منطقه سردسیری هستید، نهال های زیر را انتخاب کنید: نهال گردو خوشه ای و نهال گردو اسرائیلی که علاوه بر عملکرد خوب آنها نیز مناسب هستند. برای شرایط اقلیمی منطقه

لیست شهرهای مناسب برای کاشت نهال گردو پکان:

این نهال در ایران برای مناطق گرمسیری مانند اهواز، دزفور، کیش، قشم، آبادان و یا آن سوی استان های گیلان، مازندران، رشت و استان مناسب است. همانطور که قبلا ذکر شد، این گرما یک نیاز اساسی برای نهال های گردو پکان است که باعث پرپشت و ضخیم شدن هسته آنها می شود، اما اگر در منطقه سردسیری هستید، نگران نباشید، زیرا ارقام نهال مانند: نهال گردو چندلر ، نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ و غیره از دیگر انواع مناسب هستند. در مناطق معتدل تا سرد کاشته می شود.

خصوصیات ظاهری و نوع محصول درخت گردو پکان آمریکایی:

1. نهال گردو پکان؛ از دسته درختان بلند است که ارتفاع آن در بزرگسالی به 15 متر می رسد.
2. برگ های این درخت متراکم و به هم پیوسته است.
3. وزن محصول این درخت گردو حدود 16 گرم است که بیش از 90 درصد آن وزن مغز گردو است.
رنگ مغز 4.گردو پکان؛ رنگ آن قهوه ای تیره و ضخامت پوسته چوبی آن کم است که به راحتی جدا می شود.

عمر درخت گردو پکان و عوامل تاثیر گذار در افزایش عمرش:

درختان گردو بیش از 100 سال عمر دارند و در این مدت می توانند برای باغداران بسیار سودآور باشند. عوامل مهمی برای افزایش موثر عمر درخت گردو مهم است که مهمترین آنها زهکشی مناسب، کوددهی منظم، هرس مناسب و پیشگیری به موقع از بیماری است.

مراحل و فصل مناسب کاشت نهال گردو پکان آمریکایی:

نهال گردو پکان؛ در مکان های سرد و سرد نباید کاشته شود. بنابراین زمان کاشت آن نباید خیلی سرد باشد. کاشت نهال گردو بهتر است در اواخر تابستان یا اواسط بهار انجام شود.
همانطور که قبلا ذکر شد، این رقم نسبت به انواع دیگر رایج‌تر است و باید فاصله مناسب بین نهال‌ها رعایت شود، معمولاً مناسب‌ترین فاصله برای این رقم تا ۷ متر در ۷ متر است. برای کاشت درختان گردو پکان محدودیتی برای کاشت وجود ندارد، اما حفظ فاصله بین نهال ها شرایطی را برای رشد نهال گردو فراهم می کند.
گردو به سرمای شدید حساس است و در برابر حرارت نیز مقاوم است. حتما نهال گردو را از نهالستان معتبر خریداری کنید..

نوع آبیاری مخصوص گردو پکان:

1. این نهال برای مناطق گرمسیری که آب و هوای آن گرم و خشک است مناسب است.
2. در علم کشاورزی به این درخت درختان دارای گزومورفی بالا می گویند.
3. بنابراین می توان به این درخت گردو به صورت دیم آبیاری کمک کرد و به آب زیادی نیاز ندارد.
4. اما اگر دیدید درختانی در اثر خشکسالی کم آب و خشک شده اند، بهتر است آبیاری را شروع کنید.

خاک مناسب برای کاشت گردو آمریکایی (پکان):

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو پکان، نباید سفت باشد و دارای بافت لومی شنی باشد. از آنجایی که درخت گردو پکان ریشه های عمیقی دارد، بهتر است از کاشت این درخت گردو در مناطق صخره ای یا در خاک رس سخت خودداری شود.

کود و سم مناسب بهبود رشد گردو پکان:

همانطور که می دانید درختان گردو نسبت به سایر درختان نیاز غذایی بیشتری دارند. یکی از مهمترین راه های تغذیه درختان گردو پکان این است که آنها به کود نیاز دارند. نکته حائز اهمیت این است که قبل از کوددهی باید با آزمایش خاک که به آن ناباروری خاک در اصلاح می گویند، نیاز خاک را بدست آورید.
توجه داشته باشید که زمان لقاح نیز اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین سعی کنید نهال گردو آمریکایی (ایالات متحده آمریکا) را به طور منظم و سالانه کود دهید. بهترین کود برای اسپند نهال گردو؛ بر اساس آزمایش خاک مشخص می شود، اما می توانید از دو دسته اصلی کود، کود و کود حیوانی استفاده کنید.

آفات و بیماری های مهم نهال گردو پکان:

درخت گردو پکان؛ نمره قابل قبولی برای مقاومت به آفات و بیماری ها می گیرد. علم پزشکی گیاهان که به عنوان ویرایش ژنوم شناخته می شود، به دلیل تنوع زیاد روی آن، آنها را در برابر بسیاری از بیماری ها و آفات مقاوم می کند.
اما این مقاومت 100 درصد نیست و بیماری هایی مانند پژمردگی فوزاریوم، آنتراکنوز، پوسیدگی گیاه و پوسیدگی طوقه یا آفاتی مانند کنه های زرد، شته ها، شلغم یا کرم سیب نیز ممکن است روی نهال های گردو پکان ظاهر شوند. پس بهتره بدونی چطوری باهاش ​​کنار بیای..

زمان و نحوه هرس گردو پکان آمریکایی:

نهال گردو پکان؛ این درخت بلند است، بنابراین تراکم تاج پوشش ممکن است از رسیدن نور به موتورهایی که فتوسنتز و فرآیندهای سیتوپلاسمی را تحریک می کنند، جلوگیری کند. در نتیجه با مشاهده فاصله کاشت و استفاده از روشی موثر به نام هرس، شرایطی را که مانع از رشد سلول های درخت می شد، هموار کردیم.
هرس معمولاً در دو جلسه انجام می شود. اولین بار سفارش درخت گردوی آمریکایی بود. در دوره دوم که هرس باردهی نامیده می شود، به درخت گردو کمک می کند تا شدت و قدرت لازم برای باردهی و تولید محصول را به دست آورد.

قلمه زدن و قیم گذاری چه تاثیری در گردو پکان میگذارد:

یکی از مهم ترین روش های تکثیر درختان گردو آمریکایی، قلمه زدن است. این روش معمولا به دو صورت انجام می شود. در روش اول بدون برداشتن قسمتی از درخت و قطع آن انجام می شود اما در روش دوم دقیقا برعکس این روش است. در روش اول می توان شاخه ها را نزدیک به زمین در خاک قرار داد (بدون جداکردن شاخه ها) و پس از ریشه زدن از درخت مادر قطع کرد.
در روش دوم باید قسمتی از شاخه یا ساقه اسپند را جدا کرده و دور از آلودگی و در آب تمیز نگه دارید. تراکم شاخساره ها را رعایت کرده و پس از پایان ریشه زایی باید قلمه ها را از آب خارج کرده و در خاک نرم قرار دهید. پس از کاشت نهال در خاک می توانید آن را مانند هر درخت دیگری بکارید.
حفاظت یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای مراقبت از نهال های گردو پکان خود انجام دهید. در این روش که معمولا در 2 بازه زمانی انجام می شود، باید از وسیله ای به نام قیم استفاده کنید. نگهبانان مانند ستون های خانه هستند. و درختان شما به محافظ های پلاستیکی یا چوبی نیاز دارند تا در برابر شکستگی و آب و هوا بادوام و مقاوم باشند. این نوع مانیتور را می توانید از بازار خریداری کنید یا خودتان آن را بسازید و استفاده کنید.

نوع رقم مورد نیاز برای گرده افشانی گردو پکان امریکایی:

نهال گردو پکان؛ نیاز به گرده افشانی دارد که بوسیله آن بارور شده و محصول تولید می کند. برای تسهیل فرآیند گرده افشانی، بهتر است از نهال های گرده افشانی در مزارع گردو استفاده شود. گرده افشان های نهال گردو در انواع درختان گردو متفاوت است و هر درخت گرده افشانی برای انواع درختان گردو مناسب نیست.
بهترین گرده افشان برای نهال گردو اسپند فرنور و چندلر است. به کشاورزان عزیز توصیه می کنیم در هنگام خرید نهال گردو پکان اقدام به خرید انواع گرده افشان نمایید. خوب است بدانید که تعداد گرده افشان مناسب برای باغ گردو 1.7 از کل درختان گردو در مزرعه است.

نحوه خرید اینترنتی گردو پکان و ارسال آن به سراسر کشور:

گروه نهالستان غرب گردو همواره سعی در فروش نهال به باغداران و مشتریان عزیز با کمترین زمان و هزینه داشته است لذا تمامی ارقام نهال از جمله نهال گردو پکان با ضمانت بازگشت به فروش می رسد. شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش و بررسی قیمت نهال گردو (پکان) با کارشناسان تیم فروش ما تماس بگیرید.


خرید نهال گردو پکان آمریکایی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو پکان آمریکایی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو پکان آمریکایی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو پکان آمریکایی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو پکان آمریکایی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو پکان آمریکایی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو پکان آمریکایی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو پکان آمریکایی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو پکان آمریکایی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو پکان آمریکایی داشته باشید.

سوالات نهال گردو پکان آمریکایی