• صفحه اصلی
  • خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی با بهترین قیمت در سال 1401
نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی+ مشخصات گردو ژنوتیپ برتر کانادایی

اگر انتخاب درستی داشته باشید، رشد درختان گردو همیشه سودآور است. یکی از این ارقام جذاب، گردو کانادایی، می تواند تأثیر مثبتی بر کارآفرینی داشته باشد زیرا یکی از انواع ممتاز است که مورد علاقه باغداران است. نهال گردو کانادایی؛ یک گونه درختی مقرون به صرفه با میوه های کاربردی، با ارزش و چوب بادوام است که مورد علاقه باغداران است.

1.نهال گردو دارای تنوع بسیار زیادی است و یکی از بهترین ارقام گردوی کانادایی قابل کشت در ایران می باشد.
2. قیمت نهال گردو کانادایی نسبت به سایر رقبا کمتر است.
3. اما در نظر داشته باشید که این نهال ها از نظر عملکرد اقتصادی کمتر از رقبای خود هستند.
4. در این مقاله می خواهیم همه چیز را در مورد گردو کانادایی به شما آموزش دهیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید..

زیستگاه و آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو کانادایی:

همانطور که از نام آن پیداست این درخت گردو متعلق به کشور کانادا است و امروزه در اکثر مناطق رو به رشد در مناطق سردتر کانادا مورد استفاده قرار می گیرد.این نهال به نام نهال گردو کوپه ای نیز شناخته می شود.
هنگام خرید نهال گردو کانادایی یکی از مهمترین عواملی که باید در نظر بگیرید عملکرد نهال در آب و هوای منطقه شما است. درخت گردو کانادایی گونه ای دیرگل و مناسب برای مناطق سردسیر است و از سرمای بهاری نمی ترسد و در مناطق کوهستانی نیز قابل استفاده است.
توجه به دیر شکوفه دادن درختان ضروری است، زیرا عملکرد مناسب در هر بوته با شرایط اقلیمی رابطه دو طرفه دارد، بنابراین اگر نهال هایی مانند: نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو، نهال گردو، نهال گردو اسرائیل و ... باشند. مناسب و مقاوم ژنوتیپ های خوب گردو، گردو گردو و سایر ارقام برای آب و هوای گرمسیری مناسب هستند.

خصوصیات ظاهری گردو کانادایی:

یکی از ارقام با ارزش و پرمحصول گردو کانادایی است، تقریباً نیمه کوتاه نسبت به سایر گونه ها، کیفیت بسیار خوبی دارد، ارتفاع این درخت گردو به 10 تا 12 متر می رسد، با توجه به وضعیت اولیه می تواند کمتر باشد. هرس کنید
مرغوبیت مغز گردو بسیار خوب است این نوع مغز گردو دارای رنگ سفید روشن و طعم بسیار مطبوع می باشد و می توان از آن در کنار خوردن میوه تازه و تهیه شیرینی استفاده کرد.
وزن محصول آن به 18 گرم می رسد که 60 درصد وزن مغز است. پوست گردوی کانادایی نسبتاً سخت است. خوب است بدانید که این گردو به گردو خوشه ای نیز معروف است.
نهال گردو کانادایی ؛ تقریبا کوتاه و نه خیلی پهن است، اما برای عملکرد بهتر توصیه می شود فاصله مناسب بین نهال ها در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که کوتاهی درخت باعث افزایش بار آن می شود.

شروع و مقدار باردهی گردو ژنوتیپ کانادایی:

1باردهی گردو کانادایی؛ یکی از دلایل استقبال باغداران از رقم گردو کانادایی در کنار عملکرد عالی و بهره وری اقتصادی آن، همین نهال گردو است؛ از سال دوم کاشت و بار اقتصادی آن از سال هفتم به ثمر می رسد.
این تعداد هر سال در حال افزایش است، عملکرد نهال گردو کانادایی بسیار خوب است، بنابراین حداکثر عملکرد هر یک از این درختان گردو بالغ حدود 50 کیلوگرم در هر درخت در هر هکتار در هر باغ است، رقمی که به سودآوری اقتصادی کمک می کند. البته با این حساب نسبت به سایر نهال های فرنور رقیب میوه کمتری دارد.

عمر مفید گردو ژنوتیپ برتر کانادایی و پارامترهای افزایش عمر آن:

1. عمر درخت گردو کانادایی؛ این بستگی به آب و هوا و نحوه مراقبت از درخت گردو خود دارد.
2. اما متوسط ​​عمر یک درخت گردو بالای 80 سال است که در این مدت بهترین عملکرد را دارد و برای باغبان عزیز بسیار پردرآمد است.
3. عوامل مهمی مانند: کوددهی به موقع، زهکشی مناسب، هرس سالانه، درمان به موقع بیماری ها و ....
4. این کار باعث طولانی شدن عمر گردو کوپه کانادایی می شود.

فصل و مراحل کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی:

کاشت نهال گردو کانادایی برای مناطق معتدل و مدیترانه ای مناسب است و این رقم برای مقاومت به سرما و مقاومت به خشکی مناسب است. زمان کاشت نهال با توجه به سردسیری منطقه متفاوت است، برخی بهار و برخی پاییز را انتخاب می کنند.
در واقع، باغبانی اگر قصد دارید یک باغ بزرگ بسازید، از کاشت تا برداشت گردو کانادایی، به خصوص در چند سال اول کاشت، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا در نهایت درختی با عملکرد خوب داشته باشید. به نیازهای خنک کننده نهال های گردو کانادایی توجه کنید، این لازم است و بهتر است قبل از کاشت نهال گردو در نظر گرفته شود.

آیا گردو کانادایی را میتوان به صورت دیم آبیاری نمود:

آبیاری درختان گردو در روزهای اولیه کاشت نهال گردو اهمیت دارد و پس از آن می توانید هفته ای یک بار بسته به شرایط آب و هوایی نهال ها را آبیاری کنید.
به دلیل داشتن این درخت گردو، نهال های گردو کانادایی را نمی توان دیم کرد؛ در علم کشاورزی، مشخصات پایینی دارد و تحمل کم آبی طولانی مدت را ندارد. در نتیجه درختان گردو توسط نهال گردو دیم نمی شوند.

خاک مناسب پرورش گردو کانادایی:

1. خاک آهکی و خنک نیز می تواند بر رشد مطلوب نهال ها تأثیر بگذارد.
2. سیستم ریشه درخت گردو بسیار گسترده است و نهال گردو کانادایی را باید در عمق مناسبی قرار داد تا ریشه ها آزادتر رشد کنند.
3. توجه به سطح اسیدی خاک در کشت نهال گردو اهمیت ویژه ای دارد و مقدار آن باید بین 6.5 تا 7 pH باشد.

بهترین کودها و سم ها برای نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر:

کودهای موجود در مزارع گردو بخش مهمی از آنها هستند. زیرا خاک باید غنی باشد تا مواد معدنی مورد نیاز درخت گردو را تامین کند. منابع خاک به این معناست که درختان دارای مواد معدنی و مواد مغذی هستند. برای تقویت خاکی که درختان گردو روی آن کاشته می شوند، باید هر ساله باغ خود را کود دهی کنید.
برای گردو می توانید از انواع کودها استفاده کنید. اما مقدار کود شیمیایی مصرفی و میزان مصرف باید به دقت مورد توجه قرار گیرد و پس از تعیین مقدار کود حاصل از آزمایش خاک، کمپوست است. کودهای پتاسیم، فسفر و نیتروژن از انواع کودهای شیمیایی مورد نیاز برای نهال های گردو کانادایی هستند.
با توجه به سمومی که برای بیماری های مختلف نهال گردو استفاده می شود، بهتر است سموم را با مشورت کارشناسان کشاورزی تهیه و مصرف کنید و انواع بیماری های کشف شده درختان گردو را مطالعه کنید.

بیماری و آفات درخت گردو کانادایی:

آفات و بیماری های درختان گردو کانادایی شباهت زیادی به گونه های دیگر درختان گردو دارند و انتشار آنها مشابه یکدیگر است. خود را با بیماری درخت گردو آشنا کنید نه اینکه مراقب بیماری باشید؛ سریع با آن مقابله کنید.
بیماری های رایج درختان گردو معمولاً عبارتند از: سوختگی گردو، آنتراکنوز، پوسیدگی گیاهی و پوسیدگی ریشه که هر کدام روش های درمان و کنترل خاص خود را دارند.

چربی یا روغن گردو کانادایی:

چربی مغز گردو کانادایی؛ چربی متعادل و دارای کیفیت بسیار بالایی است و به دلیل همین خواص بالا، اغلب جایگاه بالایی در سبد غذایی افراد به خود اختصاص می دهد و به عنوان سلطان مغز شناخته می شود.
روغن گردو کاربردهای زیادی دارد. امروزه از روغن گردو برای ساخت داروهای ضد ریزش مو و درمان شوره سر و یا تهیه کرم های ضد چروک و کمک به بهبود کیفیت پوست استفاده می شود.

قیمت نهال کانادایی گردو برتر ژنوتیپ در نهالستان چقدر است؟:

برای صرفه جویی در وقت باید از اینترنت و خرید اینترنتی استفاده کرد. نهالستان غرب نهال اقدام به فروش اینترنتی نهال گردو کانادایی نموده است، شما عزیزان در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران می توانید تنها با یک تماس تلفنی قیمت نهال گردو کانادایی را بررسی نمایید. در صورت نیاز اقدام کنید و سفارش خود را ثبت کنید.


خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی دارای مراحل مختلفی است که لازم است به آن توجه کنید شما ابتدا باید پس از مشاهده عکس و خصوصیات ارقام نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی مورد نظرتان با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره خرید نهال و استعلام قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی نسب به خرید آن اقدام نمایید (لازم به ذکر است تمامی نهال های گردو ژنوتیپ برتر کانادایی این نهالستان دارای شناسنامه گواهی بهداشت و کارت قرنطینه می باشند). فروش نهال در نهال فروشی گردو ژنوتیپ برتر کانادایی با مجوز تولید نهال گردو به صورت اینترنتی صورت میگیرد و پس از ثبت سفارش و آماده سازی نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی مورد نظرتان به مقصد شما ارسال میگردد، شما لازم است از راهنمایی کارشناسان ما از کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی تا احداث باغ آن و همچنین هرس درخت گردو ژنوتیپ برتر کانادایی نحوه سمپاشی و آبیاری گردو ژنوتیپ برتر کانادایی توجیح کامل شده که انشالله بتوانید به سوددهی خوبی در زمینه نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی داشته باشید.

سوالات نهال گردو ژنوتیپ برتر کانادایی