• مقالات
  • نکات مهمی که در خرید و کاشت نهال گردو باید دقت کرد؟

نکته های طلایی خرید و کاشت نهال گردو:


نهال گردو برای اینکه از روز اول درست رشد کند و میوه بدهد و به درخت تنومندی تبدیل گردد باید بهترین شرایط رشد رو تجربه کند. اگر مزیت های کاشت درخت گردو را در نظر بگیرید، میوه عالی درخت پس از گذشت چندین سال از بلوغ می تواند پاسخ مناسبی به شما بدهد، مشروط بر اینکه بدانید چه نهال گردو در زمین خود بکارید.
به ما بپیوندید تا همه چیزهایی را که باید در مورد نکات کاشت نهال گردو بدانید و بهترین تجربه خرید نهال گردو را با شما به اشتراک می گذاریم.س

نکات مهمی که در خرید و کاشت نهال گردو باید دقت کرد

انواع مختلف کاشت نهال گردو:


مغز گردو میوه بومی فلات ایران است و هزاران سال است که در این منطقه کشت می شود و طبق تحقیقات انجام شده مغز گردو از همین فلات به سایر نقاط جهان صادر شده است. درخت گردو یک گونه درختی با عمر اقتصادی بالا و عملکرد بالا است که تا زمانی که شرایط رشد فراهم باشد محصولی غنی و با ارزش را در اختیار شما قرار می دهد.
خوشبختانه شرایط اقلیمی ایران امکان احداث باغ گردو را برای باغداران آسان کرده است؛ در حال حاضر ایران از نظر سطح کاشت گردو در رتبه دوم جهان قرار دارد و معرفی انواع گردو با توجه به اقلیم های مختلف ایران نیز به گسترش این مزیت کمک می کند.
انواع روش های کاشت درخت گردو را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:
1. بذر گردو بکارید
2. تقسیم گردو پیوندی Implantation به هر یک از این دسته ها ممکن است خود شامل چندین رویکرد باشد.
البته هم بذر و هم پیوند باید شرایط لازم را برای رشد نهال فراهم کند تا خدای ناکرده زحمات شما بیهوده نباشد. یک راه بهتر و مطمئن تر برای رشد درختان گردو، خرید نهال گردو از یک نهالستان معتبر است.

خرید نهال گردو چه مزایایی دارد ؟


امروزه اگر قصد راه اندازی باغ گردو را دارید، برای انجام این سرمایه گذاری مطمئن و سودآور، نیازی به صرف زمان و تحقیق زیاد روی نهال های مختلف نخواهید داشت. شما به راحتی می توانید در مورد آب و هوای خود تحقیق کنید و تنوع مناسب را برای زمین خود پیدا کنید. سپس مقدار مورد نظر را از یک نهالستانB معتبر مانند آریا نهال، دانه های نهال گردو یا یک رقم پیوندی از همان رقم سفارش دهید.
در ساختن باغ گردو ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: خرید نهال گردو برای کسب درآمد است اما خرید نهال گردو با خرید نهال گردو پیوندی انجام می شود زیرا با نهال گردو پیوندی می بینید که میوه پایدار است و مقاومت نهال خوب است. آفات و میوه های منحصر به فرد.
اگر می خواهید گردو را به عنوان بذر پایه بخرید یا بکارید باید آزمون و خطا زیادی انجام دهید و اگر خودتان بخواهید آن را پیوند بزنید باید حداقل دو سال بعد از کاشت بذر صبر کنید. بنابراین خرید یک نهال گردو یا پیوند اصلاح شده عاقلانه ترین کار به نظر می رسد.

شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت گردو:


یکی دیگر از بخش های مهم رشد نهال گردو انتقال نهال گردو به خاک است که به شرایط اقلیمی خاصی نیاز دارد تا به ریشه نهال شما کمک کند. اگر بتوانید این شرایط را برآورده کنید (مخصوصاً در ماه اول پس از کاشت)، می توانید اطمینان حاصل کنید که درختان باغ شما برای بیش از 50 سال میوه مناسب خواهند داد.
هنگامی که نهال گردو به خاک منتقل می شود، مراقبت های ویژه آب و هوایی برای 14 تا 20 روز مورد نیاز است. در این مدت باید خاک نهال را مرطوب نگه دارید و مراقب باشید که گرما و سرمای شدید به گیاهان شما آسیب نرساند. به همین دلیل، بسیاری از باغبانان کاشت نهال گردو را تا فصلی که هوای معتدل را برای دو هفته آینده تضمین می کند به تعویق می اندازند.
در کوهپایه های ایران کاشت نهال گردو از اوایل مهر تا فروردین ادامه دارد، در مناطق معتدل و سردسیر می توان دو بار در اوایل آبان ماه و در نهایت تا پایان فروردین در مناطق گرمسیر در اسفند بهترین زمان برای انجام کاشت انجام داد. گیاه نهال گردو یک..

خرید نهال گردو بدون واسطه از بزرگترین نهالستان:


اگر می خواهید در زمین خود سرمایه گذاری سودآوری پایدار داشته باشید، به شما توصیه می کنیم باغ گردو بسازید، اگر می خواهید باغ گردو بسازید، بهتر است نهال گردو را از یک نهالستان معتبر خریداری کنید. در حال حاضر بزرگترین و بهترین نهالستان در ایران و خاورمیانه نهالستان بزرگ "غرب نهال (غرب گردو)" است.
نهال گردو بذری و ارقام نهال گردو پیوندی را در انواع و مقادیر مختلف می توانید از سایت نهالستان غرب گردو سفارش دهید. شکی نیست که اطمینان از سلامت واریته گردو و نهالی که خریداری می کنید مهمترین عامل برای شماست و این همان چیزی است که این نهالستان قیمت نهال مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. برای مشاهده محصول، مشاوره رایگان انتخاب انواع نهال و خرید نهال می توانید همین امروز با شماره تماس تخصصی غرب گردو تماس بگیرید.